головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
Символіка Збройних Сил України
Розділи
  ІСТОРІЯ СИМВОЛІКИ ЗСУ

  БОЙОВИЙ ПРАПОР

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ

  ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ

  СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ

  • Західне ОК

  • Південне ОК

  • Північне ОК

  • частини СВ ЗСУ

  • нагороди СВ ЗСУ

  • знаки класної кваліфікації СВ ЗСУ

  ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

  МИРОТВОРЧІ ПІДРОЗДІЛИ ЗСУ

  БІБЛІОГРАФІЯ




Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот






Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
Північне ОК




ЕМБЛЕМАТИКА 30-Ї ГВАРДІЙСЬКОЇ ТАНКОВОЇ РІВНЕНСЬКОЇ ОРДЕНА ЧЕРВОНОГО ПРАПОРА ТА СУВОРОВА ДИВІЗІЇ

Робота над емблемами частин славної 30-ї гвардійської танкової Рівненської орденів Червоного Прапора та Суворова дивізії була розпочата ще в 1995 році. Створені ескізи не були втілені в життя. Причина – досить невисокий художній рівень, а також цілковита байдужість до питань символіки командування дивізії та 8-го армійського корпусу.
Однак весною 1996 року ескізи більшості емблем потрапили до куратора секції військової емблематики УГТ, секретаря Геральдичної комісії Прикарпатського військового округу підполковника М.Слободянюка та були дещо доопрацьовані. Проте робота не була завершена через брак часу. Тому у вересні 1996 року, при поданні до Міністерства оборони України перших пропозицій щодо символіки військ ПрикВО, символіка 30-ї танкової дивізії не подавалась.
Нове життя у створенні емблематики дивізії настало з приходом до її командування полковника (в подальшому – генерал-майора) М.Коваля, палкого прихильника символіки Збройних Сил України. Він з ентузіазмом прийняв пропозицію фірми “Юля” про доопрацювання і виготовлення емблем дивізії. Творча група у складі Михайла Слободянюка, Зеновія Галишинця та Віктора Гарая протягом травня – листопада 1997 року створила цілісний комплекс нарукавних емблем дивізії. Всього разом було опрацьовано 13 емблем (управління дивізії, шість полків та шість батальйонів).
Ідея емблеми управління дивізії, яка з’явилась в дивізії, полягала в використанні трака (частини гусениці танку), який, в поєднані з стрілою червоного кольору, символізує могутній поступ бронетанкових частин. Розроблена М.Слободянюком емблема включила цю ідею, однак були додані герб Волині (він же певний час використовувався як герб міста Новограда-Волинського, де розташована дивізія), стрічки кольору орденів дивізії та її почесну назву.
Дуже характерною є емблема Чаплинсько-Будапештського полку, при створені якої військовослужбовці полку використали мотиви з лицарських гербів. Емблеми гвардійського Єльнінського та Могильовського танкових полків створені за одним принципом на основі зображення танку. При цьому в 282-му гвардійському танковому полку танк накладений на схрещені мечі, а в 276-му танковому полку танк зображений на тлі характерної архітектурної споруди Новоград-Волинського – арки зі дзвоном. Емблемою механізованого полку став зубр, як символ могутності. Емблеми самохідно-артилерійського та зенітно-ракетного полків стали відповідно перехрещені стволи гармат і схрещені ракета і гарматний ствол, на які накладено герб Новограда-Волинського. Для підкреслення почесної назви 855-го гвардійського самохідно-артилерійського полку – Білоцерківський – в емблемі додано символ міста Білої Церкви (лук з трьома стрілами). Емблеми окремих батальйонів дивізії створені на підставі емблем відповідних родів військ, до яких вони належать.

Михайло Слободянюк (Львів), Знак, ч. 15.