головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
Символіка Збройних Сил України
Розділи
  ІСТОРІЯ СИМВОЛІКИ ЗСУ

  БОЙОВИЙ ПРАПОР

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ

  ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ

  • частини підпорядковані безпосередньо ГШ ЗСУ

  • нагороди начальника ГШ - Головнокомандуючого ЗСУ

  • емблеми родів військ та служб

  • кваліфікаційні знаки військовослужбовців

  СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ

  ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

  МИРОТВОРЧІ ПІДРОЗДІЛИ ЗСУ

  БІБЛІОГРАФІЯ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

Тут спілкуються українською

 
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ


Емблема Генерального штабу Збройних Сил України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору, у центрі якого у круглому медальйоні синього кольору вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Висота медальйону становить 2/5 висоти хреста. Медальйон накладено на стилізовані зображення: якоря – на вертикальних сторонах хреста, двох крил – на горизонтальних сторонах хреста, двох схрещених мечів вістрям угору між сторонами хреста.
Пружки хреста і медальйона, зображення якоря, крил і мечів – золоті.

Прапор Генерального штабу Збройних Сил України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.
У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Генерального штабу Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища.
Обидві сторони полотнища ідентичні.

Штандарт начальника Генерального штабу Збройних Сил України являє собою квадратне полотнище малинового кольору із зображенням у центрі емблеми Генерального штабу Збройних Сил України.
Розмір штандарта – 90х90 см. Висота емблеми становить 5/7 висоти штандарта.
Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою.
Обидві сторони полотнища ідентичні.
Древко штандарта дерев’яне, коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу, у якій вміщено рельєфне зображення емблеми Збройних Сил України. Штандарт прикріплюється до основи верхівки за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вставленим у верхню частину полотнища.
Підток древка з жовтого металу у вигляді зрізаного конусу.Проект нарукавної емблеми Головного Штабу ЗСУ


Перша емблема Генерального штабу Збройних Сил України була розроблена і запропонована Комісії по розробці військової символіки Збройних Сил України в серпні 1992 року художником О.Руденком (мал.1–2). Емблема була виготовлена пробним накладом, однак під час розгляду на Комісії 23 січня 1993 року її (разом з іншими пропозиціями О.Руденка) було визнано недосконалою ( див.: ”Народна Армія” за 27 січня 1993 р.), що разом з претензіями автора привело до відмови від запропонованої емблеми.

1
2


НАРУКАВНІ ЕМБЛЕМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Першим окрему емблему для генералів і офіцерів Генерального штабу Збройних Сил України створив його начальник генерал О. Затинайко. При розгляді міністром оборони України генералом О. Кузьмуком запропонованої йому емблеми для заміни загальновійськової емблеми (проект полковника В. Карпова з корективами, зробленими М. Слободянюком та З. Галишинцем), яку він вирішив використати для носіння генералами і офіцерами Міністерства оборони України з додаванням зверху стрічку з написом “Міністерство Оборони”, О. Затинайко забрав один із примірників (виготовлений на сукні чорного кольору для носіння військовослужбовцями Військово-Морського флоту), і наказав носити їх генералами і офіцерами ГШ з додатковою стрічкою зверху з написом “ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ”(мал.1-3).

1
2
3

З часом стала зрозумілою непрофесійність такого рішення (адже з обох боків на рукавах були емблеми з написами “Україна. Збройні сили”).
За прикладом Міністерства оборони України в Генеральному штабі виготовили свій власний нагрудний знак (мал.13, автор А. Феньов).На його основі за проектом М. Слободянюка були зроблені на фірмі “Юля” пропозиції для нарукавної емблеми військовослужбовців Генерального штабу (мал.4-5).

4
5

Однак можливості показати їх новому начальнику Генерального штабу не було, тому через деякий час з’явились нові нарукавні емблеми генералів і офіцерів Генерального штабу (мал.6-12).

6
7
8
9
10
11
12
13
14

З введенням в український армії светра як статутного одягу, на якому неможливо носити металевий нагрудний знак Генерального штабу Збройних Сил України, його аналог стали виготовляти за технологією нарукавних емблем (мал.14).

М. СЛОБОДЯНЮК