головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
Символіка Збройних Сил України
Розділи
  ІСТОРІЯ СИМВОЛІКИ ЗСУ

  БОЙОВИЙ ПРАПОР

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ

  • частини підпорядковані безпосередньо МО

  • нагороди МО

  • залізничні війська

  ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ

  СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ

  ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

  МИРОТВОРЧІ ПІДРОЗДІЛИ ЗСУ

  БІБЛІОГРАФІЯ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

Тут спілкуються українською

 
частини підпорядковані безпосередньо МО


ПЕРШИЙ ОФІЦІЙНО ЗАТВЕРДЖЕНИЙ ГЕРБ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

Вперше ідея створення герба (саме герба, а не емблеми) виникла в моїй розмові з начальником військово-медичного управління Західного оперативного командування полковником  В.Кузьменком 16 листопада 2001 р. Йому герб був потрібний для розміщення на вході до управління. 10 грудня того ж року був підготовлений перший варіант герба, який поєднував символи військової медицини з земельними гербами України в смузі відповідальності Західного оперативного командування. Протягом грудня 2001 р. герб удосконалювався, однак в результаті змін в управлінні Західного оперативного командування так і не був доведений до реальності.
Знов питання герба повстало 23 вересня 2005 р., після того, як медичне управління Західного оперативного командування було переформовано в Західне регіональне медичне управління Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України. За проханням начальника управління полковника В.Андронатія був доопрацьований вже розроблений герб для використання в якості символу Західного регіонального медичного управління. Одночасно був підготовлений проект нарукавної емблеми військовослужбовців управління.
26 січня 2006 р. герб Західного регіонального медичного управління був поданий на затвердження до Воєнно-геральдичної служби Генерального штабу Збройних Сил України. Після проведення ряду другорядних змін в зображеннях 23 березня 2006 р. герб був затверджений начальником Генерального штабу - Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником С.Кириченком.  Герб Західного регіонального медичного управління (автор М.Слободянюк):
Щит тричі розсічений і тричі перетятий. В центрі – синій фігурний щиток з символом військової медицини – золотим посохом Асклепія, покладений на золоті ж схрещені мечі вістрям догори.
В 2-й, 4-й та 7-9-й частинах – історичні герби земель України, що входять до смуги відповідальності Західного регіонального медичного управління: Буковина, Волинь, Поділля, Галичина, Закарпаття. В 3-й частині – герб міста Львова, в якому розташовано управління. У 5-й та 6-й частинах - загальноприйняті символи медицини, функції яких також виконують військові медики.
Щит увінчаний слов’янським шоломом. Намет – синій, підбитий золотом. Щитотримачі: праворуч – бог лікування Асклепій, ліворуч – золотий галицький лев, які стоять на стрічці кольорів державного прапору України з написом у два рядки “ЗАХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ УПРАВЛІННЯ”.
Герб використовується в документації управління, в наочній агітації. На його підставі був розроблений пам’ятний знак “60 років Західного регіонального медичного управління” (автор М. Слободянюк) та вимпела для нагородження кращих госпіталів, відділень госпіталів та інших підрозділів.

Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів)