головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
 
Розділи
  ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

  ТЕРИТОРІАЛЬНІ СИМВОЛИ

  МУНІЦИПАЛЬНІ СИМВОЛИ

  ВІЙСЬКОВА СИМВОЛІКА

  РЕЄСТР ОСОБОВИХ СИМВОЛІВ

  КОРПОРАТИВНИЙ ГЕРБІВНИК

  ОРГАНІЗАЦІЙНА СИМВОЛІКА

  ГЕРАЛЬДИКА

  ВЕКСИЛОЛОГІЯ

  ЕМБЛЕМАТИКА

  СФРАГІСТИКА

  ГЕНЕАЛОГІЯ

  КОЛЕКЦІОНЕРСТВО

  НАШІ ПАРТНЕРИ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


 

Радиш Ярослав Федорович

123

Контактна інформація:
E-Mail: radysh2006@ukr.net
Тел. моб.: 067-7226263
Поштова адреса: пр-т М. Бажана, 24/1, кв. 160, м. Київ – 140, 02140.
 

Біографія
Професор Національної академії державного управління при Президентові України.
Доктор наук з державного управління, професор, полковник медичної служби у відставці.
Народився 26 квітня 1952 року у мальовничому с. Рожнів Косівського району на Івано-Франківщині.
У 1970 р. Я. Радиш закінчив Коломийське фармацевтичне училище. Трудову діяльність розпочав на посаді рецептаря центральної аптеки смт Верховина.
Упродовж 1972-1977 рр. навчався в Івано-Франківському державному медичному інституті, після четвертого курсу якого ленінський стипендіат Ярослав Радиш перевівся на військово-медичний факультет при Куйбишевському державному медичному інституті, який закінчив з відзнакою у 1979 р.
У 1979-1984 рр. військовий лікар Я.Ф. Радиш проходив службу у складі Південної групи військ. У 1984-1986 рр. навчався на факультеті керівного медичного складу Військово-медичної академії в м. Ленінграді, очолював медичну службу мотострілецької дивізії у складі Закавказького військового округу. З 1987 р. Я. Ф. Радиш на педагогічній роботі, яку розпочав на посаді викладача військової кафедри Єреванського інституту удосконалення лікарів. У 1988-1991 рр. Я. Радиш навчався в ад’юнктурі при Військово-медичній академії у м. С.-Петербурзі, де достроково завершив та успішно захистив кандидатську дисертацію і був призначений на посаду викладача однієї з провідних кафедр Військово-медичної академії ім. С. М. Кірова.
У вересні 1992 р. підполковник медичної служби Я.Ф. Радиш за власним бажанням повертається на рідну українську землю для подальшого проходження військової служби у складі новостворених Збройних сил України. Начальник циклу, старший викладач та начальник навчальної частини - заступник начальника військової кафедри Українського державного медичного університету ім. О. О. Богомольця, заступник начальника та начальник кафедри організації медичного забезпечення Військово-медичного відділення, начальник відділу науки та освіти Головного військово-медичного управління Міністерства оборони України - офіцерські посади, на яких працював Я. Ф. Радиш упродовж 1992-1996 рр., вкладаючи свої знання та досвід у створення та розбудову військово-медичної освіти і науки Збройних сил України. Саме у цей час полковник медичної служби Ярослав Радиш працював у складі робочої групи, якою й було підготовлено Постанову Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1995 р. № 820 "Про створення Української військово-медичної академії". З 1996 р. до 2000 р. наукова і педагогічна діяльність кандидата медичних наук, доцента Я. Ф. Радиша була пов’язана з Українською військово-медичною академією, де він обіймав посади помічника начальника Академії та начальника кафедри організації медичного забезпечення військ.
З 2000 р. Ярослав Федорович працює в Національній академії державного управління при Президентові України, де він повною мірою розкрився як спеціаліст високої кваліфікації у галузі державного управління охорони здоров’я. Саме тут він у 2003 р. захистив докторську дисертацію, тут у 2004 р. став професором. Я. Ф. Радиш опублікував понад 200 наукових і науково-методичних праць, серед яких авторські та колективні монографії, словники, навчальні посібники, ґрунтовні статті у фахових виданнях. Ярослав Федорович підготував одного доктора та дванадцять кандидатів наук. Під його керівництвом нині готуються до захисту дві докторські та п’ять кандидатських дисертацій.

Практична робота в царині геральдики
Ярослав Радиш разом із Паськом В. В. та Печиборщем В. П. є автором військово-медичної емблеми для військовослужбовців Воєнної організації України. З цього приводу було кілька публікацій у віснику “Знак”.
Зараз займається дослідженням символіки с. Рожнів.