Символи Польщі

Символи країн Європи

Символи Польщі

Повідомлення ABG » 29 грудня 2013, 20:22

Проблеми державного герба Польщі:
http://histmag.org/Orzel-Bialy.-Dlaczeg ... rawek-7891
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13707
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Символи Польщі

Повідомлення TheDarkMax2 » 02 червня 2014, 13:45

Хіба що про ноги суттєве зауваження.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1142
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Символи Польщі

Повідомлення ABG » 18 липня 2025, 19:41

У Польщі змінять гімн та герб
Oksana Shevchuk, 14.07.2025
Міністерство культури переглядає закон про державні символи. Незабаром команда фахівців починає роботу над розробкою нового закону. Пропозиції містять, зокрема, зміну порядку куплетів гімну та внесення незначних коригувань до польського герба.
Як повідомляє «Rzeczpospolita», Міністерство культури та національної спадщини планує повернутися до роботи над правовим регулюванням польських державних символів. У відомстві сформували спеціальну групу для підготовки документа. Група складатиметься з 14 посадовців та експертів, призначених переважно міністерствами, канцеляріями президента та прем’єр-міністра, Геральдичною комісією, товариствами геральдистів, істориків та графічних дизайнерів, а також Інститутом Фридерика Шопена.
Однак міністерство не приховує, що нові правила значною мірою базуватимуться на документі 2021 року, які були підготовані ще PiS.
Серед пропозицій була зміна порядку куплетів. Другий куплет починався б словами «Jak Czarniecki do Poznania», а третій – «Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę». Тоді у Мінкульті зазначали, що така зміна відновила б історичний зміст гімну. Однак у Польському історичному товаристві вважають такі зміни невиправданими, оскільки гімн у його нинішньому вигляді був встановлений після відновлення незалежності Польщі та ніколи не змінювався.
Тоді PiS пропонували запровадити два типи прапорів: національний червоно-білий та державний з гербом. Крім того, всі ноги орла були б позолочені (не лише кігті), а червоний колір на прапорі мав би кармазинового відтінку – глибокий, темний відтінок червоного з відтінком синього, який часто називають кольором венозної крові.
https://inpoland.net.pl/novosti/glawnoe ... n-na-gerb/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13707
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Європа

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron