ABG написав:У Руському королівстві функціонували два варіанти герба: і золотий лев у синьому полі, і золотий лев спинається на скелю у синьому полі... Можна припустити, що сам лев спершу вживався як символ всього Руського королівства, а лев на скелі - як герб Львівської землі, яка входила до його складу.
Товариство, вітаю. З правдивою пошаною до усіх дослідників боротьби Бели ІV за австрійську спадщину разом з Романовичами – королем Данилом та князем Романом Даниловичем (Майоров, Мартинюк, Войтович, Грушевський), дозвольте запитати: а що то за цікавий герб у чоловіка Гертруди (Babenberger Stammbaum)??
Наречена вона була, звісно, завидна – мала двох (можливо, й трьох – якщо у них з її другим чоловіком Германом Баденським була двійня) дітей від трьох чоловіків, а головне – добрячу спадщину: герцогства Австрію, Штирію та Медлін. Втім, де ж на уявленому гербі "руського князя" (Романа Даниловича) його Руський лев? Що це за встаючий із полум’я, наче фенікс, срібний лев, якого й атрибутувати досить складно?
Тобто, зрозуміло, що на багатому і складному родовому дереві Бабенбергів це - умовна реконструкція гербів чоловіків Гертруди (1489-92).
Втім, чому вона така дивна? Адже гербовник Конрада Грюнеберга (1486) на той момент вже вийшов… Тож, як виглядає герб нащадків Короля Русі Данила Романовича, упорядникам родоводу Бабенбергів мало вже бути відомо.
P.S. І все ж таки: що саме могло бути прототипом цього "лева-фенікса"?