Усім вітання. Маю декілька гербів на реєстрацію в списках УГТ, два з них вирішив подати на реєстрацію до найближчого збірника, але перед подачею заявок вирішив обговорити їх тут, на форумі. Буду радий коментарям
У щиті, що має синє поле, діагонально до правого нижнього кута, зображена золота полоса з покладеними на неї підковою, колесом та казаном. Угорі щита зображений срібний козацький хрест у чорному контурному дереві, і під ним, хрест-навхрест, дві срібні стріли, вістрями обернуті донизу. Намет на щиті синій, підкладений золотом.
Щит зкошено-чотирьохчастинний. Дві бокові частини криваво-червоні, верхня й нижня - червлені. В кожній боковій частині герба - вертикально стоячий срібний лемеш, а у верхній та нижній - срібна пов’язка, зав’язана кінцями догори. Посеред щита хрест-навхрест два золотих меча. Намет на щиті червоний, підкладений сріблом.
Щит розділений діагонально з правого верхнього кута синьою полосою, на якій зображені дві срібні семикутні зорі у верхньому та нижньому кутах, а в центрі, виходячи за межі полоси – срібний хрест розтроєний донизу. В червоному над полосою полі зображений білий баран, обернений вправо. В нижньому золотому полі знаходиться лежачий кувас природнього кольору, оберенений вліво. Намет на щиті червоний, підкладений чорним.
У 1-у проєкті не можна чорне дерево накладати на синє поле. Не зовсім зрозуміло навіщо дерево подане контурно.
У 3-у проєкті, якщо собака буде срібним, то його не можна розміщати на золотому полі. І бажано малюнок собаки (його позу) зробити більш геральдичним.
На малюнках немає наметів. Якщо є намет, то він має покривати шолом, який увінчує щит.
Кайола написав:У 1-у проєкті не можна чорне дерево накладати на синє поле. Не зовсім зрозуміло навіщо дерево подане контурно.
Дерево подане контурно для краси. Якщо чорний замінити на золотий чи буде воно відповідати прийнятим у Товаристві нормам?
Кайола написав:У 3-у проєкті, якщо собака буде срібним, то його не можна розміщати на золотому полі. І бажано малюнок собаки (його позу) зробити більш геральдичним.
Поза буде змінена. Щодо кольорів: ці елементи герба обумовлені відсилкою на інший герб (з Гербовника 19 сторіччя) в якому зображено "білого собаку на золотому полі". Цю відсилку треба зберегти. Власне, задля її збереження блазон було змінено й собаці надана порода, для якої білий колір є природним і яка пов'язана з вівцею в лівому верхньому куті. Природний колір можна накладати як на емалі, так і на метали. Якщо в Товаристві заборонено використовувати природні кольори на гербах (крім тілесного), я додам чорну облямівку для собаки й зміню блазонування, якщо ні - було б добре залишити той варіант кольорів який є (зі зміною пози, звичайно)
Тоді хрест, який накладається не золоте дерево, має бути в емалі.
Це новий герб, тому відсилатися до інших гербів у колористиці підстав немає і абстрактні "природні" кольори тут не можуть бути. Якщо залишати ділення щита без змін, то можна поміняти фігури - на червоному дати срібного собаку, а на золотому - чорну вівцю.
У гербі застосовуються метали (срібло і золото) та кольори-емалі (синій, червоний, чорний, зелений і пурпуровий). Обов’язковим є дотримання правила геральдичної колористики, за яким можна наносити "металеві" фігури у "кольоровому" полі щита та навпаки, але недопустимо наносити "метал" на "метал", чи "емаль" на "емаль" (наприклад, зелений елемент на синьому полі).
Кайола написав:Буквально мова йде про накладання фігур на поле щита, але не йде про накладання однієї фігури на іншу
Повернутись в Особові й родові символи
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей