с.м.т. Макарів

Міста, селища і села

с.м.т. Макарів

Повідомлення buket » 29 травня 2010, 16:51

makarov_marchuk.gif
Герб смт Макарів Київської області. Автор - Анатолій Марчук
makarov_marchuk.gif (12.05 Кб) Переглянуто 6547 разів
Перші письмові згадки про село Воронин (нині – селище міського типу Макарів, центр однойменного району Київської області) належать до початку XVI століття. Тоді це була частина так званих Ясинецьких маєтностей, що належали Івашенцевичам герба Лис – литовському роду з Видохощі. За легендою, назва Воронин утворилася через розташовані біля села руїни якогось давньоруського міста, зруйнованого татарами, на яких було багато вороння. Макар Івашенцевич став постійно жити у Воронині, перейменував село у Макарів, укріпив мурами і примусив своїх нащадків писатися Макаревичами. Родина володіла Макаровом до середини XVIІ століття.
За Зборівським договором 1649 року Макарів став центром однойменної козацької сотні Київського полку. В родині останнього сотника макарівського Сави Григоровича Туптала народився син Данило, згодом відомий як Святитель Димитрій Ростовський. Рід Тупталів мав свій герб - червоний щит, на якому зображено грецьку букву «дельта» з православним хрестом над нею . В гербі Сави Туптала була також грецька літера «сигма», а в гербі Димитрія – «ро». Зображення гербів, зокрема, є на їхніх портретах, що зберігаються в Національному художньому музеї України в Києві.
Дуже часто символами невеликих містечок ставали родові герби їхніх власників. Ця практика зберігалася і в козацькі часи. Подекуди герби сотників використовувалися на печатках сотенних містечок. Але у архівах досі не вдалося віднайти відомостей про те, чи був колись герб у містечка Макарова. Тому Макарівська селищна рада в 2006-му році оголосила конкурс на створення нового, сучасного герба для районного центру.
makarov_rudenko.gif
Проект герба Макарова. Автор - Олексій Руденко
makarov_rudenko.gif (15.97 Кб) Переглянуто 6547 разів
В конкурсі брали участь проекти заслужених художників України Олексія Руденка та Анатолія Марчука. Перший взяв за основу герб перших відомих власників містечка, другий – символіку Тупталів. Громадське обговорення проектів символіки проходило на шпальтах районної газети «Макарівські вісті». 17 травня 2007 року рішенням за №211 13 сесії 5 скликання Макарівської селищної ради було затверджено герб та прапор Макарова за проектом Анатолія Марчука, який отримав найбільше схвальних відгуків під час громадського обговорення.
Герб селища міського типу Макарів. Щит перетятий синьою хвилястою смугою, що символізує річку Здвиж. У верхній частині щита, на пурпуровому полі, в центрі зображено золоту митру Святителя Димитрія Ростовського. Обабіч митри – літери «В» та «М» золотого кольору – символізують історичні назви поселення. У нижній частині щита на золотому полі в центрі зображено елемент герба Димитрія Ростовського: пурпурове серце, на яке накладені золоті літери «Д» і «Р».
Прапор селища міського типу Макарів. Співвідношення пропорцій 2:3, розділений на дві рівні частини синьою хвилястою смугою. Зверху – пурпуровий колір, знизу жовтий.
Пурпуровий колір українського козацтва. Синій – символізує велич і красу. Золотий – знатність, багатство та силу.
Makariv_in_autumn_2008.jpg
В'їздний знак. Фото осінь 2008 р.
Makariv_in_autumn_2008.jpg (49.25 Кб) Переглянуто 6547 разів
Нині Макарівська селищна рада використовує символіку селища на бланках подяк і грамот, в сувенірній продукції. Герб є елементом в’їзного знака в селище Макарів, що розміщений на 51 кілометрі автошляху «Київ – Житомир».

Євген БУКЕТ
(Київ)
buket
 
Повідомлення: 2
З нами з: 29 травня 2010, 13:24

Re: Герб і прапор селища міського типу Макарів

Повідомлення buket » 29 травня 2010, 16:56

makariv_colour_2.jpg
Початковий варіант проекту символіки, розробленої Анатолієм Марчуком. У кінцевому варіанті срібло замінили золотом.
makariv_colour_2.jpg (24.89 Кб) Переглянуто 6546 разів
Коротка стаття з історії Макарова у Вікіпедії:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Макарів
buket
 
Повідомлення: 2
З нами з: 29 травня 2010, 13:24


Повернутись в Київська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей