НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.05.2014 р. N 67-121/25399
Генеральний департамент регулювання грошового обігу
Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Генеральному економічному департаменту, Прес-службі, Редакції періодичних видань Національного банку України, банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятних монет "220 років м. Одесі"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 28 травня 2014 року пам'ятні монети номіналами 10 та 5 гривень "220 років м. Одесі", присвячені одному з провідних промислових, наукових і культурних центрів нашої держави - місту-герою Одесі, яке називають південними морськими воротами України, справжньою перлиною, розташованою на березі Чорного моря.
Територія сучасного міста була заселена з найдавніших часів, тут існували поселення та городища різних племен і народів, а наприкінці XVIII ст. на місці поселення Хаджибей виникли порт і місто.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; ліворуч - рік карбування монети - 2014, під яким на монеті з нейзильберу - логотип Монетного двору Національного банку України; стилізовану композицію - пам'ятник Дюку Рішельє на тлі Потьомкінських сходів (праворуч), Одеський національний академічний театр опери та балету (ліворуч), під яким - стилізовані хвилі; унизу - номінал: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ.
На реверсі монет зображено фрагмент панорамного вигляду Одеської затоки та міста з літографії XIX ст., на передньому плані - вітрильник, ліворуч - герб Одеси, над яким напис - 1794 та ОДЕСА - праворуч.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем'яненко, Анатолій Дем'яненко.
Пам'ятні монети є дійсним платіжним засобом України й обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я. В. Смолій

- 2014Одеса10.jpg (68.91 Кб) Переглянуто 30240 разів