ПОЛОЖЕННЯ
про заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України “Знак пошани”
Затверджено наказом Міністра оборони України від 12 грудня 2005 року № 736
1. Заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України “Знак пошани” (далі – відзнака “Знак пошани”) нагороджуються військово-службовці та працівники Збройних Сил України, а також інші особи за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, зміцнення військового співробітництва та інші заслуги перед Збройними Силами України.
2. Нагородження відзнакою “Знак пошани” здійснюється наказом Міністра оборони України (по особовому складу).
3. Подання до нагородження відзнакою “Знак пошани” здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
4. Нагородженому відзнакою “Знак пошани” вручаються відзнака та посвідчення про нагородження нею.
5. Відзнаку “Знак пошани” носять з лівого боку грудей і, за наявності державних нагород України, розміщують після них. Планку відзнаки “Знак пошани” розміщують після планок державних нагород України, та планки заохочувальної відзнаки Міністерства оборони України “Доблесть і честь”.
6. У разі втрати (псування) відзнаки “Знак пошани” дублікат не видається.
7. Відзнака “Знак пошани” і посвідчення про нагородження нею після смерті нагородженого залишаються в сім’ї померлого для зберігання як пам’ять.
ОПИС
заохочувальної відзнаки Міністерства оборони України “Знак пошани”
Заохочувальна відзнака Міністерства оборони України “Знак пошани” (далі – відзнака “Знак пошани”) виготовляється із жовтого металу і має форму прямого рівностороннього хреста з розбіжними кінцями, покритими емаллю малинового кольору, між якими вміщені пучки променів з білого металу. Посередині хреста – білий емалевий медальйон, на який знизу накладено дві лаврові гілки. У центрі медальйона на синьому емалевому
колі – зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного Герба України). У верхній частині медальйона по колу – напис “Міністерство оборони України”. Пружки хреста, медальйона і кола, напис, лаврові гілки виготовлені з жовтого металу.
Розмір хреста між протилежними кінцями – 41 мм.
Хрест за допомогою вушка та кільця з’єднується з прямокутною колодкою з жовтого металу, обтягнутою стрічкою. У нижній частині колодки – тонка металева фігурна дужка із закругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком відзнаки.
(http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua ... tion&sub=9)