Home page
Site map
Contacts
  About Society              Board              Members              Publications              Links              Forum              About site
  History

  Battle Flag

  Ministry of Defence

  General Headquarters

  Ukrainian Land Forces

  Ukrainian Air Forces

  Ukrainian Navy

  Military Educational Institutions (Schools)

  Peaceable Units








Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
History


 Тимчасові знаки розрізнення старшин та козаків армії Української Народної Республіки (наказ Військам Дієвої Армії УНР від 9 квітня 1919 р. ч. 84)

Тимчасові знаки розрізнення старшин та козаків армії Української Народної Республіки (наказ Військам Дієвої Армії УНР від 9 квітня 1919 р. ч. 84) Аналізуючи нечисленні праці, присвячені історії українських військових одностроїв та знаків розрізнення, видані в останні роки, неважко помітити, що ця тема вивчена все ще далеко не повністю. Так, висвітлюючи розвиток форми одягу армії Української Народної Республіки (УНР) у першій половині 1919 р. дослідники спираються на накази Головної Управи Війська УНР (ГУВ УНР) від 8 січня 1919 р. ч. 28 та від 24 квітня 1919 р. ч. 276. Проміжок часу між виданням цих наказів якщо і розглядається, то виключно з точки зору спроб запровадження власної уніформи у окремих частинах та з’єднаннях .

 Нарукавні знаки органів військового управління, з’єднань та родів зброї Галицької Армії 1919р.


Однострій військовиків збройних сил Західної Області Української Народної Республіки (ЗОУНР), опис якого був затверджений XLVI Розпорядом Державного Секретаріату Військових Справ (ДСВС) від 22 квітня 1919 р., попервах не передбачав носіння інших нарукавних знаків, окрім “пружків” у нижній частині обох рукавів для розрізнення степенів і т.зв. “познак окремішности” (“окремішних познак”) на лівому рукаві.

 Проект системи військових нагород Західно-Української Народної Республіки 1919 р.


В умовах боротьби з польською агресією, яку змушена була вести Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР, з кінця січня 1919 р. – Західна Область УНР (ЗОУНР), вельми актуальним було питання заснування нагород для відзначення військовиків.

 Військова відзнака “Стрілецька Рада” колегії команданта Січових Стрільців Євгена Коновальця 1918 – 1919 рр.


Військова відзнака “Стрілецька Рада” колегії команданта Січових Стрільців Євгена Коновальця 1918 – 1919 рр. Досліджуючи протягом тривалого часу українську фалеристичну спадщину періоду національно-визвольної боротьби 1914-52 рр., в 1989 р. нам пощастило виявити у приватній збірці професора Степана Гайдучка (1891-1976) дуже рідкісну відзнаку у вигляді монограми з двох літер “С”, переплетених гілкою червоної калини. В 1990 р. у колись закритих спецфондах Національного музею у Львові вдалося віднайти другий примірник цієї відзнаки. Тривалий час відзнака була неідентифікована.

 Фалеристичні сліди Синьої та Сірої Дивізії


Предметом дослідження стали знахідки кількох фалеристичних знаків у приватних колекціях та музеї, які після детального обстеження дали ряд підстав ідентифікувати віднайдені відзнаки із двома українськими військовими формаціями, організованими в австрійських та німецьких таборах для полонених вояків-українців під час Першої світової війни.

 
About Society     Board     Members     Publications     Links     Forum     About site