Химерні звірі та зброя: про що "говорять" шеврони українських бійців27.08.15 Олена Кузьмич
Український художник Роман Шостя у ексклюзивному коментарі розповів, як він створює шеврони для українських бійців.
Спочатку він відгукнувся на пропозицію координатора волонтерів Марини Бочко, яка опікується батальйоном Національної гвардії ім.Кульчицького, допомогти з розробкою дизайну нової емблеми батальйону. Тоді й з'явився перший шеврон.
За півроку в творчому здобутку автора назбиралось близько півтора десятка проектів втілених в життя нашивок.
Головною проблемою в проектуванні патчу (шеврону) є потреба в узгодженні дизайну з великим колективом, в якому у кожного киплять свої амбіції, де кожен боєць хоче мати найсуворіший і найбрутальніший символ свого підрозділу.
"Доводиться балансувати між тим, щоб знак лишався естетичним, лаконічним, інформативним і одночасно викликав гордість у його майбутніх власників", - розповів художник.
Розпочинаючи нову роботу з розробки дизайну шеврона, автор намагається базуватися на геральдичних традиціях, але й надати нашивці оригінальної форми. На більшості створених художником шевронів зображено тризуб.
Під враженням від стійкості захисників Донецького аеропорту художник створив шеврон на їх честь, певна кількість яких була передана хлопцям, які захищали ДАП.
На шевроні для морських диверсантів є образ "морського лева" - міфічної істоти із геральдичного бестіарію. На противагу цьому шеврону – нашивка для підрозділу аеророзвідки "Правого сектору" – абсолютно футуристичне зображення комахи-робота, яка уособлює високотехнологічний арсенал інструментів сучасної розвідки. Подібного ефекту автор намагався досягнути в роботі для служби аеророзвідки "Айдару", використавши їх стандартний символ – сову. Є й шеврон із вовком.
Популярною на шевронах для українських бійців є зброя. В "арсеналі" - арбалети, стріли, мечі тощо. Приміром, арбалет - надійний друг досвідченого мисливця, здатного непомітно наблизитись до своєї здобичі. Тому зображення арбалету з'явилося на нашивці для розвідників.
"Шеврон є важливим елементом ідентифікації військових в бою", - наголошує художник і саме завдяки нашивці можна показати свою приналежність до українського війська.
Художник вважає, що за допомогою шевронів підсилюється бойовий дух військових, їхня участь у військовому формуванні.
"І така, на перший погляд, дрібничка, як шеврон, на справі об'єднує емоційно і візуально бійців в єдиний військовий організм", - резюмував автор.
https://tsn.ua/ato/himerni-zviri-i-zbro ... 82839.html