Герби на монетах світу

Герби, емблеми та прапори на монетах та паперових грошах

Герби на монетах світу

Повідомлення baturdem » 29 грудня 2011, 18:29

Свого часу, ще в шкільні часи, зацікавився гербами різних країн: Інтернету тоді не було, інформацію отримував переважно з журналів "Вокруг света" (був спеціальний розділ по геральдиці). З часом почав збирати монети (всього світу), і не останню роль у появі такого хобі зіграла саме геральдика - в першу чергу цікавили монети, що містили зображення державних гербів. Колекція поступово розростається, створив в Інтернеті сайт по свої монетам (http://dema.com.ua/); у планах - створення на сайті окремого розділу з гербами, взятими з монет колекції.
Підкажіть, можливо хтось вже зустрічав щось подібне в мережі - зображення гербів у металі, на монетах (спеціалізований сайт)? Чи був би такий матеріал комусь цікавим?
приклад гербів на монетах:

1982_50 Pesos.jpg
1982_50 Pesos.jpg (22.39 Кб) Переглянуто 333 разів
baturdem
 
Повідомлення: 4
З нами з: 29 грудня 2011, 18:10
Звідки: Київ

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення Oskar » 29 грудня 2011, 18:38

baturdem написав: Чи був би такий матеріал комусь цікавим?

Звичайно, що цікавий. Тим більше, що іноді на сучасних монетах поміщають варіанти давніх (як було на польських 10-злотівках у 1970-х роках) або модифікації сучасних гербів.
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення istoryk » 29 грудня 2011, 19:42

baturdem написав: в першу чергу цікавили монети, що містили зображення державних гербів


Це дійсно цікаво. Одне прохання-запитання. Ось, до прикладу, на вашому сайті є монети: 1 крона Гібралтару чи 1 крона Трістан-да-Куньї - що це за герби (може, і не герби взагалі)? Якщо у вас зацікавлення гербами на монетах таке давнє, то чи є можливим не тільки дати гарної якості зображення, а й подати біля кожної монети опис герба. Можливо, протягом якогось часу, герб певної країни зазнавав змін - такі описи дозволять це виявити, та й вам має бути цікаво. Зрештою, змістовні описи гербів можуть стати певної родзинкою для вашого сайту. Думаю, що дізнатися додатково дещо про герб є набагато цікавішим, ніж просто оглянути добру картинку.
istoryk
 
Повідомлення: 103
З нами з: 22 листопада 2011, 19:43
Звідки: Львів

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення baturdem » 29 грудня 2011, 20:21

Так, звісно, описи до гербів є у планах (прості зображення - таке собі слайд-шоу - не цікаво), місцями на сайті є коротенькі описи гербів. Але є проблема: просто копіювати дані про герб, скажімо, з Вікіпедії, теж не надто перспективне заняття, потрібно привносити щось своє, а я на сьогоднішній день далеко не експерт по геральдиці (хоча й цікавлюсь), чогось нового додати зможу лише зрідка. Буду починати роботу над розділом напевно не скоро, ще багато писанини по найменуванням монет (гривні, крони, долари...), до того часу наберусь трохи знань по форумах (в тому числі й на цьому), обдумаю.
Стосовно крон - на монеті Трістан-да-Куньї точно ніякий не герб, а от монета Гібралтару містить фрагмент герба, якщо так коректно висловлюватись, і в цьому є ще одна складність - часто на монетах зображено елементи герба, малі герби, середні, великі, державні символи, емблеми (що з цим добром робити ще не вигадав).
baturdem
 
Повідомлення: 4
З нами з: 29 грудня 2011, 18:10
Звідки: Київ

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення ABG » 29 грудня 2011, 23:27

baturdem написав: Колекція поступово розростається, створив в Інтернеті сайт по свої монетам (http://dema.com.ua/)

Хороший сайт і цікавий матеріал. Побільше б таких в Укр-неті. Думаю, що на нашому форумі теж багато людей цікавляться нумізматикою. Зі свого боку: чим зможем, тим – допоможем.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення baturdem » 29 грудня 2011, 23:33

Дякую! Приємно чути не лише нищівну критику (на великих рос. форумах), а й підтримку. Сайт, звісно, не супер, але сил і старань вкладено в нього дуже багато; із задоволенням отримав би і ґрунтовну критику, поради, підказки.
baturdem
 
Повідомлення: 4
З нами з: 29 грудня 2011, 18:10
Звідки: Київ

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення Kwasura » 22 червня 2013, 21:19

Можу запропонувати монети Кіпру. Я теж нумізмат (у вільний від військової символіки час).
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Герби на монетах світу

Повідомлення baturdem » 23 червня 2013, 22:10

Kwasura написав:Можу запропонувати монети Кіпру. Я теж нумізмат (у вільний від військової символіки час).

Дякую, монети цікавлять. Але, на жаль, нічого не можу запропонувати з військової символіки на обмін...
baturdem
 
Повідомлення: 4
З нами з: 29 грудня 2011, 18:10
Звідки: Київ


Повернутись в Нумізматика і боністика

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron