м. Київ

м. Київ

Повідомлення ABG » 21 грудня 2009, 20:22

КМДА просить затвердити герб і прапор Києва
21.12.2009 16:28
Головне управління охорони культурної спадщини КМДА пропонує Київраді затвердити опис та зображення герба і прапора Києва, Положення про символіку столиці та перелік назв та зображень об'єктів, що належать до символіки.
Про це йдеться у проекті рішення Київради, оприлюдненому на сайті КМДА.
Документ має на меті затвердити головні символи Києва - герб і прапор, впорядкувати використання символіки міста, привести її у відповідність до вимог чинного законодавства.
Водночас затвердження положення про символіку Києва та переліку назв та зображень об'єктів, що належать до символіки підготовлено з метою "повернення тисячолітніх історичних традицій геральдичних символів місцевого самоврядування Києва та вдосконалення нормативної бази стягнення місцевого збору за використання місцевої символіки".
Збір за використання місцевої символіки має на меті компенсувати частину витрат бюджету Києва на охорону і реставрацію пам'яток історії, культури та історичного середовища Києва.
"Особливістю положення про символіку Києва є те, що в процесі стягнення місцевого збору задіяні дві державні структури, а саме - Головне управління культурної спадщини КМДА, що в межах своїх повноважень, надає дозвіл на використання символіки, та Державні податкові органи, що стягують місцевий збір", йдеться в тексті документа.
На думку чиновників, прийняття цього рішення сприятиме додержанню законності у сфері сплати місцевого збору у Києві; унеможливить зловживання і не виправдані зволікання зі сторони посадових осіб державних органів у видачі дозвільного документа та сплати місцевого збору.
Крім того, прийняття рішення має зменшити соціальну напругу між органами влади та суб'єктами господарювання та збільшити надходження до бюджету Києва.
(http://kiev.pravda.com.ua/news/4b2f860e45d22/)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 21 грудня 2009, 20:23

Додатково:

Київ збирається затвердити новий герб і прапор
21.12.2009 16:50
Головне управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації пропонує затвердити опис і зображення герба і прапора столиці. Про це йдеться у проекті рішення Київради, оприлюдненому на сайті КМДА.
Відповідно до документа, також пропонується затвердити нове Положення про символіку і Перелік назв і зображень об'єктів, які належать до символіки столиці. Він істотно розширений у частині назв і зображень пам'ятних об'єктів столиці і "охоплює весь масив об'єктів культурної спадщини Києва".
У проекті рішення йдеться, що документ підготовлено з метою "повернення тисячорічних традицій геральдичних символів місцевого самоврядування столиці України". Крім того, затвердження опису і зображення герба і прапора, а також прийняття Положення про символіку Києва і Переліку назв і зображень об'єктів, які належать до символіки Києва, дозволить досягнути головної мети - найбільш повного і правильного освітлення змісту, опису і порядку використання місцевої символіки. Також у документі буде чітко прописано процедуру сплати місцевого збору.
Передбачається, що еталонні зразки герба і прапора Києва будуть передані на зберігання до Музею історії Києва і будуть доступні для ознайомлення.
Нагадаємо, раніше було визначено перелік назв і зображень, що належать до символіки Києва, за які передбачається стягування місцевого збору. Зокрема до нього увійшли слова: "Хрещатик", "Золоті ворота", "Оболонь", "Либідь", "Софія Київська"; символи: герб міста, герби районів, прапор Києва; зображення вулиць, площ, фонтанів, комплексів, пам'ятників, споруд (площа Незалежності, пам'ятник Магдебурзького права, Андріївська церква, Верховна Рада тощо).
(http://news.liga.net/ukr/news/NU098193.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 23 грудня 2009, 21:00

Завтра Київрада має розглянути проекти нових символів (герба та прапора) міста.
От чергова інформація: "Новый герб Киева отвечает исторической правде, но у него, по мнению кармолога, плохая энергетика" (http://www.segodnya.ua/news/14103502.html)

Я не можу зрозуміти, чого до геральдики пхаються різні "кармологи", "парапсихологи", "фен-шуй-олухи", які в цьому предметі ні бельмеса не тямлять! :evil:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення Mykola Chmyr » 23 грудня 2009, 21:10

А може, це не так вони пхаються, як їх "пхають"? Політична спрямованість і загальний рівень газети "Сегодня" загальновідомі - як щось почнуть за здоров'я, закінчують за упокій. Просто про герб розповісти - не цікаво, а от якщо з кармологією!
Чесно кажучи, новий варіант герба міста Києва викликає суперечливі почуття. Звісно, це краще, ніж творіння пана Соломінського але...
По-перше, виходить, що куша на щиті в архангела теж срібна. І як її в такому разі розгледіти?
По-друге, навіщо було "запозичувати" картуш з проекту герба Української Держави авторства Г.Нарбута - він розрахований під зовсім інший щит, а тут виглядає чужорідним тілом. Є нормальний бароковий картуш, рекомендований УГТ - нащо велосипед винаходити?
Краще було взагалі взяти проект герба Києва того ж таки Г.Нарбута. Там все є - і архангел, і куша, і ще Тризуб у архангела на щиті.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1864
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 23 грудня 2009, 21:24

Mykola Chmyr написав: По-перше, виходить, що куша на щиті в архангела теж срібна. І як її в такому разі розгледіти?

Я от саме на це звернув увагу журналіста, але бачу, що його більше зацікавила "довжина ніг" Михаїла.

Ще раніше давав цю пропозицію: щит в руках Архангела зробити синім чи червоним, а кушу - золотою, але як результат появилася така от нісенітниця:
"Как стало известно «Уикенду», председатель Украинского геральдического общества доцент Львовского национального университета им. И. Франка Андрей Гречило «пробивает» на комиссии герб с изображением арбалета — как это было во времена польского владычества. Однако данное предложение встречает следующие возражения киевских историков." (http://2000.net.ua/weekend/17/39077)

Не знаю "яка баба їм це сказала", але я точно нікого не "пробивав" у комісії. :lol:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення Mykola Chmyr » 23 грудня 2009, 21:39

Ну, "2000" це та ще "жовта преса"!
Може, варто у разі потреб давати коментарі на сайті УГТ?
А то слова, як показує практика, перекривлюють по-страшному.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1864
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення olenasambul » 27 грудня 2009, 23:30

Нуднуватий новий варіант герба, архангел - біла пляма, жодного акценту. Увагу привертають усі позащитові елементи.
Посміхайтеся - це всіх дратує ))) Член УГТ Олена Степанівна Самбул. http://www.olenasambul.com/
Аватар користувача
olenasambul
 
Повідомлення: 95
З нами з: 25 грудня 2009, 22:06
Звідки: м. Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення Mykola Chmyr » 29 грудня 2009, 13:52

Шановні колеги, щось не зрозумів - то затвердили нові символи Києва, чи ні?
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1864
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 29 грудня 2009, 23:01

Mykola Chmyr написав:Шановні колеги, щось не зрозумів - то затвердили нові символи Києва, чи ні?

На сайті Кіївради цього питання в порядку денному сесії не було.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 18 березня 2010, 09:06

На http://ua.korrespondent.net/ukraine/1057779:

Новий гімн Києва визначать за допомогою референдуму
17.03.2010
Гімн Києва визначать за допомогою референдуму
Київська влада визначиться з гімном столиці вже під час проведення місцевих виборів. Таке рішення було прийнято сьогодні, 17 березня, на засіданні постійної комісії Київради з питань культури і туризму КМДА.
У листопаді минулого року члени конкурсної комісії Київради запропонували визнати гімном або піснею-символом столиці один з наступних творів: "Як тебе не любити, Києве мій" (вірші Дмитра Луценка, музика Ігоря Шамо) або "Київський вальс" (вірші Андрія Малишка, музика Платона Майбороди).
У ході засідання членів комісії поінформували, що було проведено певне опитування серед людей, згідно з яким більшість киян віддали перевагу пісні композитора Шамо. На думку мешканців столиці, ця пісня вже стала народною.
Проте присутній на засіданні заступник голови КМДА Віталій Журавський, який займається питаннями культури, запропонував поки не затверджувати символічну пісню міста, зважаючи на зміну політичної ситуації в країні і прихід до влади нового Президента.
Журавський вважає, що проведене рейтингове голосування досить умовне, оскільки опитано не всіх киян.
"Подивіться на склад наших депутатів! Вони за чорта лисого можуть проголосувати! Наші депутати до культури мають таке відношення, як я до космосу, тому треба відкласти", - сказав Журавський.
Таким чином голова культурної комісії Київради Олександр Бригінець запропонував визначитися з гімном столиці вже під час проведення місцевих виборів. На його думку, під час виборів буде технічно нескладно організувати місцевий референдум з метою, щоб кияни нарешті обрали свою символічну пісню.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення Mykola Chmyr » 18 березня 2010, 23:17

І ото треба було город городити?
Невже не ясно, що саме "Як тебе не любити" і має бути гімном Києва? Тільки гроші даремно викинули на конкурс.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1864
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення Olexa » 19 березня 2010, 11:51

olenasambul написав:Нуднуватий новий варіант герба, архангел - біла пляма, жодного акценту. Увагу привертають усі позащитові елементи.


Нормальна "пляма". Менше "веселок" - краще герб. Німб - золотий, меч - теж, та й достатньо. Щит - канонічний. Картуш, звичайно, не клеїться, та й негарно "тирити" чуже... Можна було б держ. герб на золоту муровану корону помістити, але то таке - на сам герб то не впливає. А от на прапор я б дав кушу і все. Тим більше, що прапори київські з кушею відомі... І всьо було б чьотко... :)
Аватар користувача
Olexa
 
Повідомлення: 79
З нами з: 11 березня 2010, 20:54
Звідки: Ситківці(Вінницької) - Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 07 липня 2010, 11:03

Київрада планує затвердити герб і прапор міста
7.07.2010
У четвер, 8 липня, на сесії Київради депутати хочуть затвердити символіку міста - герб і прапор.
Так, влада має намір затвердити офіційно гербом зображення Архангела Михаїла з мечем у правій руці і з щитом у лівій.
Від попередніх зображень він буде відрізнятися тим, що на щиті замість хреста буде арбалет.
Прапор Києва виглядатиме як герб, тільки на синьому полотнищі і з окантовкою сріблястого кольору.
Нагадаємо, в грудні минулого року Головне управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації пропонувало затвердити зображення герба та прапора столиці.
(http://novynar.com.ua/politics/123199)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення passer » 07 липня 2010, 21:40

за наведеним посиланням зображено Архистратига зі щитом білого кольору, на якому білий же арбалет... то вони так і хочуть затвердити :?: В принципі, то я наперед забігаю, завтра побачимо. Є ще запитання, сподіваюсь, гіпотетичне, - наприклад, затвердять вони новий герб, а що зі старим? Чи може хтось його взяти, так би мовити, для своїх потреб?
Ў белай пене праносяцца коні, -
Рвуцца, мкнуцца і цяжка хрыпяць...
Старадаўняй Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць.
Аватар користувача
passer
 
Повідомлення: 55
З нами з: 22 лютого 2010, 23:23
Звідки: Київ

Re: Нові символи Києва

Повідомлення ABG » 07 липня 2010, 22:45

passer написав:за наведеним посиланням зображено Архистратига зі щитом білого кольору, на якому білий же арбалет... то вони так і хочуть затвердити. Є ще запитання, сподіваюсь, гіпотетичне, - наприклад, затвердять вони новий герб, а що зі старим? Чи може хтось його взяти, так би мовити, для своїх потреб?

Я сьогодні по телефону давав інтерв'ю для "Вечірнього Києва" і звернув увагу саме на цю дурницю зі срібним (білим) арбалетом на срібному (білому) щиті та порекомендував зробити щит синім, а кушу срібною чи золотою. Якщо завтра це опублікують, а хтось з депутатів Київради ще й спроможеться прочитати та зрозуміти, то мо' щось і виправлять.
Зі "старим" гербом проблема, бо там годі розібратися що саме затвердили 1995 року - чи варіант Соломінського (де Архангел має одну ногу довшу від іншої), чи той, що був на фасаді Київради за Косаківського. У будь-якому разі вони залишаться авторськими роботами.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8788
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нові символи Києва

Повідомлення passer » 07 липня 2010, 23:00

ABG написав:варіант Соломінського (де Архангел має одну ногу довшу від іншої), чи той, що був на фасаді Київради за Косаківського. У будь-якому разі вони залишаться авторськими роботами.

Тобто, якщо затверджують новий герб, то старий - належить авторам. А якщо я візьму і намалюю його з усіма деталями, зі збереженням всіх кольорів - це вже моя авторська робота? А чи можу я його подавати як свій особистий герб чи герб своєї організації тощо? (я цього не збираюсь робити... ну, в усякому разі з Михаїлом... просто для лікбезу)
Ў белай пене праносяцца коні, -
Рвуцца, мкнуцца і цяжка хрыпяць...
Старадаўняй Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць.
Аватар користувача
passer
 
Повідомлення: 55
З нами з: 22 лютого 2010, 23:23
Звідки: Київ

Далі

Повернутись в місто Київ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron