Гімн Харківської області

Область і райони

Гімн Харківської області

Повідомлення ABG » 20 вересня 2010, 09:28

Затверджено гімн Харківської області
15 вересня 2010
Сьогодні депутати Харківської облради практично одноголосно затвердили слова і музику гімну Харківської області. Під час урочистої частини сесії гімн виконали хор та оркестр Харківської обласної філармонії під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Юрія Янка. Автор музики - відомий композитор Володимир Дашкевич, автор слів - харківська поетеса Людмила Петрик.

ГІМН ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
1.
Слобожанський край заможний,
В мирі й злагоді живи
Дай нам гідну долю, Боже,
Й на добро благослови

Із далеких віків
Знає весь світ моїх земляків
Від батьків до синів
Зміцнює силу рід козаків

Приспів:
Харківщино, земле слобожанська,
Вірні ми тобі на все життя
Матір Божа Озерянська
Освятила наше майбуття.

2.
У єдиній у родині
З кожним роком розквітай,
Солов'їний і гостинний
Слобожанський вільний край

Із далеких віків
Знає весь світ моїх земляків
Від батьків до синів
Зміцнює силу рід козаків

Приспів.

3.
Синє небо й зріле жито
На державних прапорах
Хай зростають наші діти
І новий долають шлях

Із далеких віків
Знає весь світ моїх земляків
Від батьків до синів
Зміцнює силу рід козаків

Приспів.

(http://www.kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/2381)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12731
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Гімн Харківської області

Повідомлення ABG » 20 вересня 2010, 09:29

Гімн Харківській області - це не просто гімн, а молитва. Володимир Дашкевич
15 вересня 2010
Композитор Володимир Дашкевич, який написав музику гімну Харківської області, розповів під час брифінгу 15 вересня, яким чином народжувався гімн Харківщини.
«У мене склалися дуже дружні відносини з харків'янами. Закохуватися у ваше місто, харків'ян, вашу культуру я почав під час фестивалю «Харьковская сирень», який ініціював Михайло Добкін.
Що стосується деякої трагічності музики, то я б сказав що це не просто гімн, а молитва, а, як Бетховен говорив, молитва - це рух від мороку до світла. Від світла до світла рухатися неможливо, тому що не буде драматургії. Тут три частини, і в третій міститься відповідь на питання першої, яка звучить по-народному епічно. І ця частина дуже важлива, адже це українська музика, яку я дуже люблю ще з першого фільму, який я робив на Україні», - розповів Володимир Дашкевич.
Також він відзначив високу майстерність музикантів оркестру Харківської обласної філармонії.
«Мене вразив оркестр, який не тільки врахував всі зауваження, але і зіграв в іншій тональності, більш зручній для хору. Я думав, що тільки в кіно оркестр може одразу змінити тональність, але музиканти виконали цю важку задачу», - зазначив композитор.
(http://www.kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/2386)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12731
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Харківська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей