Сторінка 1 з 1

м. Кропивницький

ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 00:41
TheDarkMax2
Як змінювався герб Кіровограда поки не став містичним
Конкурс на новий герб Кіровограда започаткувався рішенням міськвиконкому від 13 лютого 1992 року. Суттєвою проблемою стала обмаль знань з різних етапів історії міста, які переважно обмежувалися радянською історіографією та, інколи, нарисом О. Пашутіна. У ті часи робилися спроби ідеалізувати добу Романових на берегах Інгулу на противагу комуністичним десятиріччям, обходячи факти загарбання запорізьких земель під фортецю св. Єлисавети, депортації місцевого населення імператрицею Єлисаветою, ліквідації Січі тощо. Це привело фактично до припинення ефективного герботворчого процесу. Лише 1 червня наступного року міськвиконком відновлює роботу комісії-журі конкурсу. Через десять днів вона сформулювала вісім умов, зокрема, заборону (!) використання Малого герба України та герба Війська Запорізького в гербі Кіровограда, заснованому на запорізьких землях, обласному центрі незалежної України. Не можна було також використовувати більше однієї фігури. “Отже, двоголовий імперський орел чи молот із зіркою там… можуть бути. Лякають членів комісії лише українські символи… На практиці це фактично означає, що прийнято буде зображення фортеці чи гармати”, – писав автор цієї статті тоді в пресі. Стурбованість громадськості не дала можливості завершити конкурс до встановленого терміну – 25 липня.
28 лютого 1996 року все ж міськрада 13 питанням затвердила герб Кіровограда з отією самою однією фігурою, якою і стало схематичне зображення плану імперської фортеці св. Єлисавети. В описі сказано, що її, як і кольори, перенесено з герба 1845 року, збережено принципи спадковості символіки. Але в середині укріплення той принцип мовчки, без пояснень порушили: було замінено порівняно з 1845 роком реально існуючий у ХVІІІ – на початку ХХ століть вензель “ЕП” (Елисавета Петровна) на не вживаний раніше ніде в гербах, печатках і діловодстві вензель “СвЄ” (Свята Єлисавета).

До речі, можна було щось вигадати на основі радянської емблеми, де гармата у зеленому полі.
Минуло понад сторіччя. 4 січня 1969 року, субота. Кіровоградська міська Рада депутатів трудящих присвоює звання Почесних громадян Кіровограда маршалу Радянського Союзу І. Конєву і генералу армії О. Жадову, визволителям обласного центру від німецько-фашистських загарбників. По другому і останньому питанню порядку денного голова міськвиконкому Б. Катеринчук зачитує опис проекту герба міста, розробленого архітектором Л. Растригіним. Історичним символом мала стати гармата з кількома ядрами, а символом часу розробки герба – шестерня (уособлення ваги сектору машинобудівної промисловості) і золотий колос (напрям машинобудування та промисловості з переробки сільгоспсировини). Порівняно з дорадянським гербом, тут не було імперських символів – герба Росії, обрисів фортеці і вензеля доньки Петра І. Сесія одноголосно затвердила єдиний, на той час, варіант.

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 08:52
TheDarkMax2
В принципі, проект Кене доволі непоганий, як завжди. Золота порожня 6-променева зірка (цілком "козацька") на червоному тлі. Тільки царистський вензель у середині прибрати. Замість нього можна було б поставити тризуб, як зробили з гербом Чернівців.

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 13:21
TheDarkMax2
Хм, а якщо об'єднати два незатверджені проекти царської доби? Вікі каже, що схрещені шаблі були на першому проекті герба (вензель і шаблі під ним).
"У червоному полі золота шестипроменева зірка. В підошві щита дві схрещені срібні шаблі зі золотими руків'ям" - непогано, як на мене.
Але історичність у такого герба буде ніяка, бо ніколи не використовувалось нічого схожого. Тоді вже краще розвивати ідею з золотою гарматою на зелені.

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 30 липня 2016, 20:05
gazon
Проект герба м.Кропивницький авторства художника Ігора Смичека:

390.jpg
390.jpg (30.23 Кб) Переглянуто 9600 разів

Сьогодні все змінилося. Мрія художника, а також сотень його однодумців втілилася в життя. Коли в Кіровоградському прес-клубі народний депутат Олександр Горбунов презентував нове ім’я Кропивницький, у Ігоря Смичека вже був готовий ескіз нового герба міста. На ньому зображені театр, двоє козаків (предок і сучасник) та башта – ознака обласного центру. Голова обласної геральдичної колегії Анатолій Авдєєв погодився з цим варіантом герба, зауваживши: деякі корективи все-таки необхідно внести.

Взято звідси: http://www.radiosvoboda.org/a/27887642.html


Не знаю як сам проект герба, а от щитотримачі мені подобаються! Вважаю правильним в українській геральдиці відображати не тільки козаків чи давньоруських воїнів, а й представників древніх народностей, як от скіфів!

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 01:13
Леонід Краморенко
Що з тим варіантом герба?

kropyvnitskyi.jpg
kropyvnitskyi.jpg (48.1 Кб) Переглянуто 9595 разів


Його нібито передали депутату, див. http://kr.depo.ua/ukr/kr/hudozhnik-igor-smichek-pokazav-eskiz-novogo-gerbu-kropivnitskogo-18072016150500 й на тому все чи як?

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 07:34
TheDarkMax2
А мені цілковито не подобається. Повний відрив від реальної історії міста. Всі ці скіфи це доісторична епоха для Лизавета.
І театр абсолютно невиразний.

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 07:40
TheDarkMax2
ІМХО, треба повертати гармату в нижньому полі з радянського герба. Не подобається мені ця спроба викреслити фортецю Святої Лизавети з історії міста.

Re: Герб Кіровограда

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 10:06
ABG
Леонід Краморенко написав:Що з тим варіантом герба?

Це лише проект (ще й геральдично невдалий). Тому офіційним символом міста він не є.

Re: Герб Кропивницького

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 12:29
Ігор90
0_a17.jpg
0_a17.jpg (41.73 Кб) Переглянуто 9578 разів


Як на мене, варто повернути герб 1845 р. із заміною монархічних символів:
- корони на муровану міську корону;
- орла на тризуб; можливо взагалі прибрати це поле, залишивши тільки поле з фортецею, яку треба розмістити по центру.
- імператорський вензель у фортеці просто прибрати.
- стрічку можна зробити жовто-синьою.

Coat_of_Arms_of_Yelisavetgrad_(project).png
Coat_of_Arms_of_Yelisavetgrad_(project).png (11.42 Кб) Переглянуто 9578 разів


Варіант 2:
Прийняти проект фон Кьоне із заміною вензеля на тризуб або козака з мушкетом, або ж просто зафарбувавши центр червоним.

Варіанти:
-Якщо місто у нас вже називається на честь видатного театрала, можливо є сенс якось розмістити на гербі символи головного міського театру - скульптури Талії, Мельпомени та Терпсіхори (див. фото). Можливо, вказану деталь фасаду варто розмістити замість мурованої корони або в якості щитотримачів.

123.jpg
123.jpg (23.08 Кб) Переглянуто 9578 разів


Проте розміщувати весь театр на гербі вважаю помилкою.

Re: Герб Кропивницького

ПовідомленняДодано: 01 серпня 2016, 15:53
TheDarkMax2
або ж просто зафарбувавши центр червоним.
Я б зафарбував золотим. Хай буде суцільна.
6-кутна золота зірка на червоному тлі, а під неї можна гармату.
скульптури Талії, Мельпомени та Терпсіхори
Теж варіант. Срібні музи на червоному тлі, а в нижньому полі треба щось від фортеці. Фортецю не можна викидати зі символіки повністю.