смт Нова Водолага

Міста, селища і села

смт Нова Водолага

Повідомлення TheDarkMax2 » 30 вересня 2014, 21:31

Герб селища Нова Водолага являє собою графічну композицію зі стилізованого зображення щита, розподіленого на дві поперечні половин. Верхня половина щита зеленого кольору, на якому розташовані елементи герба Харківської області - ріг добробуту, багатства і кадуцієм. Нижня половина щита золотавого /жовтогарячого/ кольору, на якому розташовані гілка шовковиці трьома листками і ягідкою на ній. На лівому листку - метелик шовкопряда з розправленими крилами. Три сторони щита -ліворуч, знизу і праворуч обрамлені Слобідським вінком з переплетеними золотавого кольору дубових листків, з'єднаних стрічкою блакитного кольору.
За все своє 325 - річне існування селища Нова Водолага не мала своєї символіки у вигляді герба і прапора. Така потреба виникла від часу проголошення України незалежною державою, прийняттям нової Конституції, подальшим розвитком місцевого самоврядування, невпинним зв'язком історичного минулого країни, сьогодення і майбутнього. Включення до герба селища Нова Водолага елементів герба Харківської області символізує історичний розвиток селища Нова Водолага в складі області. Харків та Нова Водолага майже одночасно були засновані в Слобідському краї, разом досягали певних успіхів в культурному, соціальному та економічному розвитку області.
Об'єднання елементів герба Харківської області та селища Нова Водолага в один герб, а саме: золотого кольору дубових листків зі стрічкою блакитного кольору взяті із старого зображення герба Харківської губернії.
Щит - на верхній половині його зеленого поля розташовані золотий ріг достатку і кадуція, жезл якого також золотий, а крила і змії срібні, що повністю перенесено з герба Харківської області. Нижня половина щита золотавого /жовтогарячого/ кольору. На ньому розташовані гілка шовковиці з трьома листками (православність) зеленого кольору. На листку зліва розташований метелик шовкопряда біло-попельнястого кольору з розправленими крилами. Справа біля листка - ягода шовковиці червоно - чорного кольору. Внутрішні сторони щита обрамлені каймою чорного кольору, а зовнішні сторони обрамлені каймою золотого кольору. Форма щита вибрана відповідно до вимог вітчизняної геральдики. В середині XVIII сторіччя така форма широко застосовувалась в Слобідській Україні, про що свідчать герб міста Харкова, герби населених пунктів Харківської губернії /Чугуївський герб, Вовчанський, Золочевський, Краснокутський, Ізюмський та інші/. Нижня половина щита підтверджує розташування Нової Водолаги на території Харківської області і нероздільність територій, про що показує блакитна хвиляста стрічка, що стилізовано зображує річку Водолажку, від якої і пішла сама назва поселення Водолага.
Вінок - складається із стилізованого зображення переплетених між собою золотого кольору листків дуба, з'єднаних блакитною стрічкою. Золотий колір символізує велич і багатство. Блакитна стрічка - символізує духовність і вірність. Вінок вказує на культурні традиції і особливості Слобідського краю, уклад життя народів та їх звичаїв, що проживають і будуть проживати на території Слобідського краю взагалі і зокрема в селищі Нова Водолага. Вінок несе в собі величезну інформацію - про перших переселенців XIV століття, заснувавших перші міста і села, про велику хвилю біженців із Правобережної України, які принесли з собою свій культурний пласт на Слобожанщину. Вінок символ освіти, мистецтва, філософи. Це пам'ять про наших видатних діячів культури, що проживали і працювали в Слобідському краї.
Гілочка шовковиці з ягідкою та метеликом шовкопряду - на золотистого кольору нижньої половини щита є символом розквіту ремесел в Новій Водолазі. Метелик шовкопряда нагадує і закликає багато працювати, щоб в кожній сім'ї був достаток. Гілочка шовковиці з метеликом шовкопряда надаватиме натхнення кожному члену територіальної громади селища дбати про своє майбутнє і майбутнє своїх дітей і онуків через погляд на минуле. Немає майбутнього без минулого. Людина, не знаючи своєї історії, збіднена духовно.
Вінець - являє собою стилізоване зображення глиняного горщика з колосками, які завінчують обрамлення вінця.

Nova_vodolaga.png
Nova_vodolaga.png (14.2 Кб) Переглянуто 3067 разів
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1130
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Повернутись в Харківська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron