Синьо-жовті кольори на старих фото

Ukrainian Heraldry Society Forum
http://www.uht.org.ua/forum/
Thorwald Bohdan
17 лютого 2014
Фото полку ім. Шевченка сформованого у Петрограді. На фото початок листопада 1917р. два прапори зі світлою верхньою та темною нижньою смугами. А тепер дивимося на лівий прапор. На ньому галицький лев на щиті. Галицький лев темний, щит світлий. я гадаю ніхто не буде сперечатися, що галицький лев жовтий на блакитному тлі.
Отже обидва прапори блакитно-жовті.
Орест Круковський
7 січня 2014
Завданням фахових дискусій з і національної символіки є вияснення спірних питань походження і кольорового сполучення наших символів, на яких часами немає достатньої джерельної бази, а часом потрібну аргументацію можна знайти лише згодом. Одним з таких питань була правильна атрибуція чорно-білих старих фото поч. ХХ ст., на яких зображено синьо-жовте колірне сполучення. Дмитро Каднічанський знайшов цікавий текст, у якому розписані технічні процеси трансформації синього і жовтого кольорів у темну та світлу тональність на чорно-білій фотографії. Скажу відверто, для мене як фотографа з 20-літнім стажем ці технічні особливості хімічних процесів плівки поч. ХХ ст стали повною несподіванкою, що в результаті привело до гострої дискусії з п.Дмитром. Переглянувши під цим кутом зору свій фотоархів, я виявим безперечні докази його правоти, чим і хочу з Вами поділитись. У архіві я виявив ряд фотографій УСС з нагрудними знаками "УСС 1914" Ці відзнаки (відомі 3 різновиди) в оригіналі є у багатьох приватних колекціях. На ній на синьому тлі напис жовтими буквами "УСС 1914" На всіх виявлених мною фотографіях УСС з цими відзнаками синє тло відзнаки передано світлою тональністю а жовтий напис "УСС 1914" темною. Пане Дмитре -Ви мали рацію!
Орест Круковський
7 січня
Верхньою часовою планкою до якої вживались у нас на Галичині сенсабілізовані фотоматеріали (плівки) можна вважати середину 30-х рр. Ось фото товариства "Сянова Чайка" у Перемишлі, з 1934 р., зроблене з нагоди 25 ліття клубу. Як бачимо синій колір у той час ще переданий світлими смугами а жовтий темними.
Владимир Савельев
25 серпня 2015
фото рядового ЛГ Кексгольмского полка, после 1912 года. У них по регламенту был желтый пластрон и синий околыш бескозырок ( см. схему ). На фото он выглядит с темно-серым пластроном и светло-серым околышем!
Владимир Савельев
25 серпня 2015
На левом кадре - мой друг Alex Haiduk в кабине броневика с емблемой Січових Стрільців. На правом кадре - он же, фото обработано в соответствии с особенностями фотоматериалов первой трети 20-го века. По простому говоря, свет и тень тогда брались из синего канала - и этот факт хорошо известен всем людям, которые изучают военную историю. Именно поэтому на старых фото синий передается, как светло-серый, а желтый изображается как темно-серый.
Владимир Савельев
25 серпня 2015
Инструкция - как симитировать старое фото в Фотошопе. Берем наш любимый броневичек и начинаем обнулять уровни - сперва сгоняем в ноль красный цвет, потом - зеленый цвет, и только потом переводим в ч\б получившуюся картинку, на которой присутствует только синий канал: