Наруга над державними символами

Історичні та сучасні національні символи

Наруга над державними символами

Повідомлення Krutyvus » 07 лютого 2014, 21:27

Сьогодні біля Ніжинської міської ради чиновники вивісили прапор НОК України. Він вдвічі більший від державного, що поряд. Порадьте до кого і як звертатися для припинення наруги над державним прапором!
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Наруга над державним прапором?

Повідомлення Mykola Chmyr » 07 лютого 2014, 21:43

Пишіть звернення до міського голови з посиланнями на нормативку починаючи з Конституції України.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1866
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Наруга над державним прапором?

Повідомлення ABG » 08 лютого 2014, 01:46

На http://yurist-online.com/ukr/uslugi/yur ... 24/335.php :
Коментар до статті 338. Наруга над державними символами

1. Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

2. Публічна наруга над офіційно встановленим або піднятим прапором чи гербом іноземної держави - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

1. Об'єктом злочину є авторитет української держави, який підривається у разі посягання на державні символи як України, так ї іноземної держави. В останньому випадку авторитет України у світі страждає тому, що представники української влади начебто не спромоглися політичними та іншими засобами попередити демонстрацію неповаги до державних символів певної іноземної держави, а тим самим і до неї самої.

2. Ст. 338 містить два простих склади злочину, кожен з яких має свій предмет

Предметом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 338, є державні символи України - Державний Прапор України Державний Герб України і Державний Гімн України Державний Прапор України - прямокутний стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів Великий Державний Герб України встанов люється законом з урахуванням малого Державного Герба України (тризуб) та герба Війська Запорізького (козак з мушкетом). Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) Державний Гімн України - національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом. Оскільки вказані закони на сьогодні не прийнято, то Державним Гербом України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (тризуб), а Державним Гімном України - відповідна музична редакція автором якої є М. Вербицький.

Предметом злочину, передбаченого ч. 2 ст. 338, є офіційно встановлені або підняті державний прапор і державний герб будь-якої і іншої держави, незалежно від того, чи визнана вона Україною і чи і підтримує Україна з нею дипломатичні відносини. До предмета цього злочину не належать: а) прапори і герби, які не є символами іноземних держав (наприклад, прапор суб'єкта федерації, або полотнище, лише схоже на прапор іноземної держави); б) прапори і герби міжнародних організацій (скажімо, прапор 00Н); в) прапори і герби іноземних держав, які не були офіційно встановлені або підняті.

Офіційно встановленим або піднятим вважається прапор (герб), який піднято (встановлено) на території посольства чи консульства або у зв'язку з візитом делегації іноземної держави у місці її зустрічі тощо. Знищення чи пошкодження прапора (герба), який не був офіційно піднятий (встановлений), інша публічна наруга над ними або над прапором (гербом) міжнародної організації, якщо це було поєднано з порушенням громадського порядку і супроводжувалось особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, можуть бути кваліфіковані за ст. 296.

3. З об'єктивної сторони злочини, передбачені ч. ч. 1 і 2 ст. 338, полягають у публічній нарузі. Способами наруги можуть бути знищення чи пошкодження прапора (герба) шляхом його спалення, ламання, розмальовування, нанесення на прапор образливих написів, зле шаржування герба чи гімну. Наруга над державними символами тягне відповідальність за ст. 338 лише у разі, якщо вона була публічною (спрямованою на публіку). При цьому винна особа може, скажімо, розмалювати прапор як у присутності інших людей, так і без їх присутності, але з наступним винесенням такого прапора на людські очі.

Злочин вважається закінченим з моменту вчинення описаних у ст. 338 дій.

Імітація зображення Державного Герба України, Державного Прапора України та звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав у рекламній діяльності не тягне відповідальності за ст, 338, але створює підстави для притягнення суб'єктів підприємницької діяльності до фінансової відповідальності.

4. Суб'єкт злочину загальний.

5. З суб'єктивної сторони злочин характеризується прямим умислом. Публічна наруга над державними символами, вчинена з хуліганських мотивів, кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених ч. ч. 1 або 2 ст. 338 і ст. 296.
Конституція України (ст. ст. 8, 20). Закон України "Про рекламу" від 3 липня 1996р. (ст. ст. 8, 27). Закон України "Про Автономну Республіку Крим" від 17 березня 1995р. (ст. 7). Постанова ВР "Про Державний прапор України" від 28 січня 1992 р. Постанова ВР "Про Держав ний герб України" від 19 лютого 1992 р. Указ Президії ВР "Про державний гімн України" від 15 січня 1992р. Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні. Затверджене указом Президента України № 198/93 від 10 червня 1993 р. (п. п. 7, 22)
Постанова ПВС № 3 від 28 червня 1991 р, "Про судову практику в справах про хуліганство" (п. 11).
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Наруга над державним прапором?

Повідомлення Krutyvus » 08 лютого 2014, 10:21

Отже, не наруга? А чи є закон про правила використання державного прапора? Там має бути вказано правила його вживання з іншими прапорами!
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Наруга над державним прапором?

Повідомлення Mykola Chmyr » 08 лютого 2014, 12:24

Krutyvus написав:А чи є закон про правила використання державного прапора?

В тому-то й річ, що немає. :(

Однак можна апелювати до прапорового етикету та наголосити на тому, що менший розмір Державного Прапора України може свідчити про неповагу до цього державного символу.

Звісно, був би закон, було б легше. Однак маємо те, що маємо.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1866
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Наруга над державним прапором?

Повідомлення Krutyvus » 08 лютого 2014, 16:24

А я вірив, що щось таки-має бути... :(
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Наруга над державним прапором

Повідомлення ABG » 15 квітня 2014, 12:12

15 квітня 2014 р. Верховна Рада включила в порядок денний законопроект Про внесення змін до статті 110 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне розміщення на території України державних символів інших держав)
(проект подано тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 4608&skl=8)
У ньому:

З метою необхідності захисту територіальної цілісності України та недопущення протиправного розміщення на її території, в тому числі будівлях державних органів та органів місцевого самоврядування, державних символів інших держав, Верховна Рада України постановляє:
І. Частину першу статті 110 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) викласти в такій редакції:
«1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та незаконне розміщення з цією метою на її території державних символів інших держав, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, -
караються обмеженням волі на строк від двох до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.».
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тижневий термін з дня набрання чинності цим Законом:
1) забезпечити прийняття передбачених цим Законом нормативно-правових актів;
2) привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;
3) забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів інших центральних органів виконавчої влади України.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Наруга над державним прапором

Повідомлення ABG » 14 травня 2014, 16:53

Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за незаконне розміщення в Україні символів інших держав
13.05.2014
Народні депутати не підтримали в цілому законопроект № 4608 "Про внесення змін до статті 110 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне розміщення на території України державних символів інших держав)". За відповідне рішення проголосували лише 212 нардепів з 226 мінімально необхідних.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Наруга над державним прапором

Повідомлення Ігор90 » 30 травня 2014, 11:07

В одному з репортажів про АТО по телебаченню зранку бачив сцену: БМП під жовто-блакитним прапором. Здається військові або дальтоніки, або... Назву телеканала не пам'ятаю, але як знайду цей репортаж то викладу фото тут. :o
Зображення Зображення
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 555
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Наруга над державними символами

Повідомлення ABG » 23 січня 2019, 01:22

Андрій Месюр, Наруга над державними символами
https://site.ua/andriy.mesyur/9118/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Наруга над державними символами

Повідомлення ABG » 23 січня 2019, 01:27

Апеляційний суд відправив за ґрати франківця, який витирав ноги об державний прапор
12 ВЕРЕСНЯ, 2017
Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував рішення Івано-Франківського міського суду про призначення покарання штрафом франківцю, який вчинив наругу над Державним Прапором, і призначив суворіше покарання.
Судом першої інстанції встановлено, що обвинувачений 37-річний Савчук Вадим Іванович у березні 2017 року зірвав прапор України з ТЦ "Вопак", кинув його на землю, потоптав ногами, висякався у нього, тобто вчинив публічну наругу над Державним Прапором України.
Івано-Франківський міський суд визнав Савчука винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 338 КК України, та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 850 гривень.
Колегія суддів апеляційну скаргу прокурора задовольнила, врахувавши тяжкість злочину, його суспільну небезпеку, постановила новий вирок.
За демонстративну зневагу до Державного Прапора України Савчуку Вадиму Івановичу призначено більш суворе покарання за ч. 1 ст. 338 КК України у виді арешту строком на шість місяців.

https://kurs.if.ua/news/apelyatsiynyy_s ... 57752.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Державні символи України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей