Великий державний Герб України

Історичні та сучасні національні символи

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення Білий Бусол » 12 грудня 2020, 19:42

В які терміни п. Кохан має допрацювати ескіз?
тримай порох сухим, а кров - чистою
Аватар користувача
Білий Бусол
 
Повідомлення: 8
З нами з: 10 вересня 2020, 08:52
Звідки: Сміла

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 13 грудня 2020, 01:18

МКІП: Результати конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України
1.12.2020
19 листопада Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України підбив підсумки загальнонаціонального конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України.
Протокол засідання
За результатами роботи Журі Оргкомітет визначив:
• першу премію – призначити ескізному проекту під девізом 077077 (Олексій Кохан) із зауваженнями;
• другу премію – не призначати;
• третю премію – призначити ескізному проекту під девізом 170727 (авторському колективу у складі: Іван Турецький, Лук’ян Турецький, Ігор Глоба, Дмитро Дубілет, Іван Сварник).
Переможці отримають грошову винагороду у розмірі:
• перша премія – 100 000 гривень;
• третя премія – 30 000 гривень (буде розділена порівну між авторським колективом).

Перше місце:

1.jpg
1.jpg (31 Кб) Переглянуто 11725 разів
1с.jpg
1с.jpg (32.15 Кб) Переглянуто 11725 разів

Пояснювальна записка
За правилами геральдики класична схема великого (повного) герба (на прикладі Великої Британії) складається з таких елементів у такій послідовності: 1) гербовий щит (малий герб) — у центрі композиції; 2) надгерб (зображення над гербовим щитом); 3) і 4) щитотримачі — з боків щита; 5) фундамент під щитом — стрічка з девізом, орденський знак, символічна рослинність.
У монархічних гербах надгерб складається з лицарського шолому, намітки, нашоломного клейноду та рангової корони правлячого монарха — короля, цісаря, князя, герцога тощо. У гербах країн із республіканським устроєм надгерб або відсутній зовсім, або його роль виконує клейнод (від нім. Kleinod — «коштовність»). Наприклад: над гербовим щитом Латвії зображені три золоті зірки, що символізують три історичні землі — Латгалію, Земгалію та Курземе.
У пропонованому проєкті Великого Державного Герба України використано знаки, які символізували державність України протягом усієї її славної історії.
Гербовим знаком сучасної Української держави затверджено Тризуб — особовий знак князя Володимира Великого за зображеннями на монетах Х століття. Кожен князь із роду Рюриковичів мав свій індивідуальний варіант тризуба. Крім того, в ХІІ–ХІІІ ст.ст. київські князі мали печатки із зображенням Архангела Михаїла, котрий з часом витіснив тризуби. У XIV ст. Великий князь Ґедимін, який захопив Київ і називав себе «королем Литовським і Руським», теж обрав собі за емблему ангела. Із XV ст. білий ангел стає вже емблемою Київської землі, а пізніше його образ часто з'являється на прапорах українського козацтва. Гетьман Богдан Хмельницький мав Велику Корогву з образом Архангела.
Після занепаду Київської Русі естафета державності переходить до міцного Галицько-Волинського королівства, емблемою якого був золотий лев, що спинається на скелю. А після загарбання Річчю Посполитою галицько-волинських земель золотий лев продовжував використовуватися як герб Руського воєводства.
На зміну галицько-волинській державі, яка занепала, виникає козацька республіка — Запорізька Січ, яка розпочинає боротьбу проти польського панування. Під проводом гетьмана Богдана Хмельницького визвольна війна увінчується успіхом, Україна здобуває незалежність і печатка Війська Запорізького із зображенням козака із самопалом на плечі стає, власне, символом тогочасної української держави.
Після того, як Російська та Австрійська імперії поділили між собою українські землі, вони починають нав'язувати і свою символіку. Але 1848 року в Австро-Угорщині спалахує повстання, й у Львові постає Головна Руська Рада, яка затверджує зображення золотого лева як національний герб.
У 1916 році у вирі Першої Світової війни пресова квартира Легіону Українських Січових Стрільців розробила проєкт герба Соборної України — Архангел Михаїл тримає щит із зображенням золотого лева. Цей знак, який символізує єдність східних і західних українських земель, був зображений на бойовому знамені та відзнаках УСС. (Проєкт виконав Іван Іванець). Подібну емблему у поєднанні з тризубом мали й київські Січові Стрільці у 1918 році.
Після розвалу Австро-Угорської та Російської імперій постає Українська Народна Республіка, гербом якої 22 березня 1918 року Центральна Рада затверджує золотий Тризуб князя Володимира Великого у оливковому вінку. (Художник — академік Василь Кричевський). Постає й Західноукраїнська Народна Республіка, гербом якої 13 листопада 1918 року затверджується у синьому полі золотий лев.
За правління гетьмана Павла Скоропадського гербом Української Держави було зображення козака із самопалом, а над ним — Тризуб. (Художник Георгій Нарбут).
Після втрати Україною незалежності використання національної символіки в Україні було заборонене, але різні українські організації в Західній Україні та на еміграції продовжували використовувати національні символи — Архангела, Лева, Тризуб.
У 1930-і роки в Празі відомий геральдист Микола Битинський розробив проєкт державних відзнак, зокрема Великого Державного Герба України, де поєднав емблеми всіх історичних українських земель і використав зображення Архангела та Лева як щитотримачів.
Перебуваючи в складі СРСР, Українська РСР одержала безликий, штучно створений герб, який майже не відрізнявся від такого ж герба РРФСР, який був складений із повним ігноруванням історичних традицій і відповідав лише панівній комуністичній ідеології.
24 серпня 1991 року Україна відновила свою державну незалежність і 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила малий Державний Герб України — у синьому полі п'ятикутного щита золотий Тризуб. (Проєкт виконали А. Ґречило, О. Кохан, І. Турецький).
У пропонованому проєкті Великого Державного Герба поєднано основні історичні національні символи України. Відповідно до статті 20 Конституції України обов'язковими елементами Великого Державного Герба є малий Державний Герб та герб Війська Запорізького. При чому, головним елементом є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). А тому малий Державний Герб України розміщений у центрі композиції — як символ тисячолітньої традиції державотворення. Над гербовим щитом — надгерб у вигляді корогви з косицями із зображенням герба Війська Запорізького — козака із самопалом, як символ мужньої боротьби українського народу за свободу і незалежність. З боків почесні охоронці герба щитотримачі — срібний Архангел Михаїл та Золотий Лев у позі «спинається на скелю», які символізують соборність та неподільну єдність усіх українських земель на вічні часи — Лівобережжя та Правобережжя, Півночі та Півдня. Золоте колосся пшениці символізує багатство української землі та працьовитість нашого народу, його хліборобську славу. Червоні ґрона ягід калини — символ поетичної душі народу, його потяг до краси, до мистецтва.
Відповідно до статті 5 Конституції, Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. А тому в Державному Гербі України відсутні будь-які монархічні ознаки.
Стаття 20 Конституції України не визначає випадків застосування Великого Державного Герба України.

Опис
У синьому полі п'ятикутного із золотою облямівкою щита золотий Тризуб; над щитом золота корогва з двома косицями із зображенням запорозького козака із самопалом на плечі та шаблею при боці у червоному однострої, повернутого вліво; з боків — щитотримачі: архангел Михаїл у срібних воїнських обладунках, із золотим німбом, золотим хрестом на грудях та піднесеним у правиці вгору вогняним мечем, а також золотий коронований лев у позі «спинається на скелю» із червоним язиком та озброєнням; під щитом — золоте колосся пшениці та стиглі ґрона ягід калини, оповиті синьо-золотою стрічкою.

Третє місце:

3.jpg
3.jpg (37.41 Кб) Переглянуто 11725 разів
3с.jpg
3с.jpg (43.29 Кб) Переглянуто 11725 разів

Супроводжувальна записка
Великий Державний Герб України - основний символ держави, відображення в геральдичних елементах її багатовікового розвитку, складної історії і різних етапів розвитку.
В центрі складної геральдичної композиції - найдавніше на землях України символічне зображення Тризуба. Його появу на теренах степової частини України датують добою неоліту (6-5 тисячоліття до н. е.), коли зароджуються найдавніші культи та вірування землеробів, пов’язані з періодичним народженням і вмиранням та триєдиним світом - минулим, сущим і майбутнім. З розвитком суспільства почалася його диференціація, з’явилися жерці й вожді, Тризуб став символом знань і влади. Як знак династії Рюриковичів він карбувався на монетах Володимира Великого і його нащадків - володарів Русі ХІ-ХІІ ст., слугував клеймом на кераміці, плінфі, зброї. Державним символом він став у добу УНР, знаменуючи спадковість України від Русі й раніших держав на наших землях.
Одним із щитотримачів Великого Герба є галицький Лев у короні, що спинається на задні лапи. Таке зображення зафіксоване на печатках Юрія І, Андрія і Лева II - володарів Руського королівства, заснованого Данилом Романовичем у XIII ст. В часи розквіту ця держава охоплювала не лише Галичину й Волинь, але сягала Чорного моря, гирла Дунаю, намісник Данила сидів у Києві. Під час Ґрюнвальдської битви 1410 року руські полки виступали під прапорами, які мали зображення золотого лева в синьому полі. Зафіксовані в геральдичній літературі, ці символи стали підставою української символіки, відродженої під час революції 1848 року. Синьо-жовтий прапор на ратуші Львова вперше замайорів саме в цей час.
Козак з мушкетом - символ козацької держави, створеної Богданом Хмельницьким 1648 року, під час війни за незалежність. Вперше він з’являється на печатках Війська Запорізького в кінці XVI ст. Гетьманщина, як держава, а згодом як автономна частина Російської імперії, існувала до кінця XVIII ст. Її символіку використовували також в добу революції 1917-1918 рр.
У снопах пшениці по центру зашифровано код 01010101 01000001, що з двійкового (бінарного) коду перекладається як UA (суцільні лінії відповідають нулю, а лінії, що перериваються, — одиниці). UA — це міжнародне позначення України за системою alpha-2 міжнародної організації по стандартизації. Також UA — це український домен верхнього рівня. Цей код символізує сучасність України та її прихильність до цифрових технологій.
Поєднання Тризуба, галицького Лева й Козака з мушкетом знаменує єдність українських земель, тяглість української державної і геральдичної традиції, повагу до славної історії і готовність до захисту України від загарбників.

Блазонування
Великий Державний Герб України є основним символом держави, що відображає її багатовікову історію і внесок окремих територій у державотворчі процеси.
Центральне місце в гербовій композиції займає Золотий знак Княжої Держави Володимира Великого у синьому п’ятистороннього щита з тонкою золотою облямівкою.
З обох сторін щит підтримують щитотримачі:
Справа (по-геральдичному) - золотий (жовтий) лев у королівській короні - гербовий символ Галицько-Волинської держави, в XIV ст. - Руського королівства. Лев у золотій (жовтій) короні, його озброєння - кігті і язик - червоного кольору.
Зліва (по-геральдичному) - козак з мушкетом - символ Війська Запорозького та козацької Держави XVII-XVIII ст. Козак у золотому (жовтому) жупані, білій сорочці, червоних шароварах, коричневій шапці з червоним шликом, коричневих чоботях. Лівою рукою він підтримує на плечі мушкет з коричневим прикладом І срібним стволом, затвором і курком. За спиною козака срібна шабля, на поясі коричнева порохівниця.
Щитотримачі стоять на золотій (жовтій) декоративній віньєтці рослинного характеру, в якій поєднано симетрично розміщені стилізовані снопи пшениці, листя аканта й грона калини. Віньєтку переплітає синьо-жовта стрічка - символ українського прапора.
У снопах пшениці по центру зашифровано код 01010101 01000001, що з двійкового коду перекладається як UA (суцільні лінії відповідають нулю, а лінії, що перериваються, — одиниці). Цей код символізує сучасність України та прихильність до цифрових технологій.
Тлумачення кольорів герба:
• золотий (жовтий) колір - втілення знатності й багатства
• синій - вірність і чесність
• червоний - мужність, великодушність, любов.

20 листопада 2020 року Оргкомітет вирішив рекомендувати Кабінету Міністрів України звернутися до Комісії з питань правової реформи при Президентові України з пропозицією розгляду на її засіданні змін до статті 20 Конституції України в частині, що стосується встановлення великого Державного Герба України як єдиного Державного Герба України - символа, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 19 лютого 1992 р. «Про Державний герб України».

https://mkip.gov.ua/news/4732.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення Krutyvus » 20 грудня 2020, 15:55

Получилось "такоє"...
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 08 лютого 2021, 15:24

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 27 січня 2021 р. № 53
Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 892

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 892 “Про проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 80, ст. 2589) такі зміни:

в абзаці четвертому пункту 5 слова “для врахування їх під час розроблення проекту Закону України “Про державні символи України” виключити;

пункт 6 викласти в такій редакції:

“6. Міністерству юстиції забезпечити внесення на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицій щодо інформування Верховної Ради України про унормування питань опису, порядку використання і захисту державних символів України та результати проведеного конкурсу.”.

Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 73

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/53-2021-%D0%BF#n6
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення Білий Бусол » 29 червня 2021, 11:30

Президент вніс до ВРУ проєкт закону про великий Державний Герб та визначив його як невідкладний


http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=72366
тримай порох сухим, а кров - чистою
Аватар користувача
Білий Бусол
 
Повідомлення: 8
З нами з: 10 вересня 2020, 08:52
Звідки: Сміла

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення TheDarkMax2 » 30 червня 2021, 19:05

Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 01 липня 2021, 10:07

Проєкт за 25 років не дуже змінився, всі помилки, що були, залишилися.
Ось "мила" оцінка проєкту з 2001 року: http://uht.org.ua/images/pdf/kozachok.pdf
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 04 липня 2021, 13:52

Обговорення на ТБ-каналі "Прямий":

вг.jpg
вг.jpg (44.84 Кб) Переглянуто 9534 разів

https://www.youtube.com/watch?v=jz1AwqeD_84
https://youtu.be/jz1AwqeD_84
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 08 липня 2021, 09:45

Великі проблеми з великим гербом

00.jpg
00.jpg (34.61 Кб) Переглянуто 9460 разів

У внесеному Президентом В. Зеленським до Верховної Ради законопроєкті № 5712 від 29 червня 2021 р. пропонується затвердити варіант герба, який ще від кінця 1990-х років із незначними переробками (остання – в 2008-2009 рр.) подавався на конкурси та в різний спросіб лобіювався для проведення у Верховну Раду, однак був відхилений. Давніший проєкт зазнав досить багато критики як з боку фахівців, так і у відгуках на сторінках деяких видань. Особливо нищівною та глузливою була публікація 2001 р. в «Комсомольской правде в Украине». Однак замість виправлення суперечливих моментів майже жодних доопрацювань не відбулося. Залучення ще одного художника-графіка призвело лише до косметичних змін, яких зазнали зображення козака та лева.
Що ж не так із цим проєктом?

1. «Без царя в голові»
00а.jpg
Вінець
00а.jpg (6.21 Кб) Переглянуто 9460 разів

Наявність над щитом відповідної «корони гідності» за геральдичними нормами вказує на статус власника герба. Наприклад, у гербах міст застосовують т.зв. «муровану» корону, для сіл – вінець із колосків, у гербах магнатів за цим елементом можна встановити чи знак належить князю, графу, герцогу і т.п. Натомість у державних символах «корона гідності» має відображати дійсний юридичний статус, тому реальні вінці використовується країнами з монархічним устроєм (Швеція, Данія, Норвегія, Люксембург, Ліхтенштейн тощо).

Протягом останніх років кілька постсоціалістичних республік через політичні мотиви стали вживати на своїх символах «корони гідності». Навіть якщо зважити на ці прецеденти, то при цьому вони або брали конкретні національні святині (Угорщина, Грузія), або відновлювали використання корон із гербів своїх держав першої половини ХХ ст., коли мали статус монархій (Болгарія, Сербія, та ж Угорщина).

Розглянемо як ця проблема стосується України за такими критеріями:
а) геральдично-правовий: Україна є республікою, а не монархією;
б) геральдично-традиційний: ні в розробленому Василем Кричевським державному гербі Української Народної Республіки, ні в описі державного герба Західно-Української Народної Республіки (офіційного зображення не було затверджено), ні, очевидно, в гербах Української РСР, ні навіть у проєктах Георгія Нарбута (для Української держави Павла Скоропадського і потім УНР) чи Миколи Битинського (на еміграції) жодних корон не було;
ЗображенняЗображенняЗображення
в) історичні реліквії: в Україні немає історичних пам’яток такого рівня, як і немає можливості робити якусь гіпотетичну реконструкцію вінця Володимира Великого чи корони Данила Романовича з огляду на відсутність оригіналів та надто слабкі іконографічні джерела.

Що ж тоді фігурує на пропонованому проєкті герба? В описі маємо: «великокняжий вінець (корона) Ярослава Мудрого». Дивно, бо здається ніхто тепер не знає як точно виглядала ця корона. Проте вона дуже нагадує вінець, зображений на банкноті 1 гривня зразка 1992 р., але на голові князя Володимира, а Ярослав Мудрий на 2 гривнях того ж року має на голові шапку.
08.jpg
1 гривня (1992)
08.jpg (14.29 Кб) Переглянуто 9460 разів
09.jpg
2 гривні (1992)
09.jpg (14.67 Кб) Переглянуто 9460 разів

На банкнотах зразка 2005 р. у князів не лише виросли бороди, але й відбувся обмін головними уборами: тепер уже Володимир Великий у шапці, а Ярослав Мудрий – у вінці, але в зовсім іншому – діадемі з деісусним чином з Михайлівського скарбу в Києві.
10.jpg
1 гривня (2005)
10.jpg (13.31 Кб) Переглянуто 9460 разів
11.jpg
2 гривні (2005)
11.jpg (13.66 Кб) Переглянуто 9460 разів
12.jpg
Діадема
12.jpg (12.67 Кб) Переглянуто 9460 разів
Кому належала ця археологічна знахідка не встановлено – фахівці припускають, що це жіноча прикраса однієї з великих княгинь з першої половини ХІІ ст. Тож очевидно, що ні цю діадему, ні фіктивний вінець із гривневої банкноти подавати на державному гербі України як реальний загальнонаціональний символ безпідставно.

Намагання пояснити сенс застосування «корони гідності» як якогось «символу суверенітету» надумане й несерйозне, бо за цією логікою десятки інших країн, у державних гербах, емблемах чи печатках яких немає жодних корон (серед них Німеччина, Швейцарія, Португалія, Греція, Франція, Італія, США та багато інших, у тому числі з монархічною формою правління у минулому), не є ні суверенними, ні незалежними.

2. Намет
00б.jpg
Намет
00б.jpg (15.82 Кб) Переглянуто 9460 разів

Простір між короною та щитом заповнено рослинним елементом, названим у законопроєкті «наметом». Насправді ж геральдичний намет має конкретну функцію й завжди використовується з шоломом, який накриває. У сучасних державних гербах такої практики переважно дотримуються деякі країни Британської співдружності (Багами, Барбадос, Гамбія, Гаяна, Гренада, Ямайка та ін.). Україна, здається, британською колонією ніколи не була, та й жодного шолома в проєкті герба немає, то й застосовувати намет немає ні потреби, ні сенсу.

3. Ногами по синьо-жовтому
00в.jpg
Ноги на стрічці
00в.jpg (18.23 Кб) Переглянуто 9460 разів

У нижній частині герба стрічка в національних кольорах опинилася під ногами щитотримачів (лева та козака). Особливо негативно подібні речі сприймаються в суспільстві після подій 2014 р., коли російські окупанти на Сході України та в Криму всіляко глумилися над Державним Прапором України, зокрема топчучи його ногами. Тому подібне зображення у Великому Гербі України є неприйнятним, оскільки фактично легалізує глум над Державним Прапором.

00г.jpg
Лапи лева
00г.jpg (28.17 Кб) Переглянуто 9460 разів

Це лише основні грубі недоліки, є ще й дрібніші, які стосуються інших деталей. Наприклад, пропоноване зображення лева, в якого чомусь дві ліві задні лапи.

Тож пропонований проєкт містить низку грубих хиб, передовсім геральдичних і політичних, суперечить Конституції України і буде дискредитувати нашу державу. Він не лише викликає критику фахівців, але й провокує збурення у суспільстві. Очевидно, що такий символ не об’єднає країну і не годиться до затвердження Верховною Радою України. Тому однозначно рекомендується Верховній Раді відхилити цей законопроєкт, а Президентові – відкликати його.
На жаль, пропоновані мною протягом минулих років варіанти вирішення проблеми, так і не були почуті. Пропонувалося:
АБО вирішити питання з цим символом професійно, провівши спершу круглий стіл серед фахівців, на якому узгодити спірні моменти і визначити концепцію герба (оскільки в Конституції його вигляд не прописаний і, наприклад, зовсім не зрозуміло яку роль має відігравати козак із мушкетом: фігури у щиті, щитотримача чи якусь іншу), а далі – конкурс лише серед художників-графіків із конкретним ТЗ (технічним завданням);
АБО, що виглядало раціональніше, внести зміни у статтю 20 Конституції, зафіксувавши там лише ОДИН ГЕРБ (без «малий» чи «великий»), який успішно функціонує з 1992 р. Другий варіант доволі складний, бо вимагає затвердження змін до Конституції на референдумі, але можливий. По-перше, це зняло б напругу з питанням герба (хоча в порівнянні з політизацією 1990-х вона значно впала). По-друге, більшість країн світу мають лише по одному гербу і жодних проблем не виникає.

Оскільки часу до відзначення 30-річчя Незалежності України залишається обмаль, то в цьому разі оптимальною є пропозиція законодавчо зафіксувати лише один чинний Державний Герб, знявши з нього ярлик «малий» і розпочавши процедуру внесення відповідних змін до статті 20 Конституції України.

Андрій Гречило


https://www.istpravda.com.ua/columns/2021/07/8/159805/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення TheDarkMax2 » 08 липня 2021, 20:15

«У нас немає і не було ніяких зобов’язань вносити переможця по жодному з конкурсів (по останньому конкурсу теж)», – стверджує перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко

У «Слузі народу» пояснили, чому Зеленський вніс до Ради не той проєкт великого герба, який переміг на конкурсі
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 11 липня 2021, 09:07

Великий герб до Дня Незалежності України: бажання Зеленського під загрозою
https://www.radiosvoboda.org/a/velykyy- ... 48144.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 13 липня 2021, 12:27

Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 13 липня 2021, 13:46

Історію із великим гербом супроводжують скандали, влада не може поставити крапку в цьому питанні
https://hromadske.radio/podcasts/hromad ... I78UfiO61s
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 14 липня 2021, 19:48

Комітет рекомендує ВР ухвалити законопроєкт
https://www.radiosvoboda.org/a/news-vel ... 58548.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 14 липня 2021, 19:56

Висновок Головного науково-експертного управління 12.07.2021
ВИСНОВОК
на проект Закону України «Про великий Державний Герб України»


У Головному управлінні розглянуто проект Закону України «Про великий Державний Герб України». Метою поданого проекту, як це зазначено у
п. 2 пояснювальної записки до нього, є законодавче врегулювання питань опису, порядку використання та правового захисту великого Державного Герба України.
На момент підготовки висновку законопроект не включений до Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік, затвердженого постановою Верховної Ради України від 02.02.2021 № 1165-ІХ.
За результатами розгляду даного проекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.
1. Відповідно до норм Конституції України державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України (ч. 1 ст. 20), а великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України - Знак Княжої Держави Володимира Великого, що є головним елементом великого Державного Герба України, та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради (ч. ч. 3 та 4
ст. 20). Крім того, передбачено, що опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України (ч. 6 ст. 20). Згідно із приписами Основного Закону України до повноважень Верховної Ради України належить встановлення державних символів України (п. 24 ч. 1 ст. 85), а порядок використання і захисту державних символів встановлюється виключно законами України (п. 4 ч. 2 ст. 92).
На сьогодні питання державних символів України врегульовані в приписах чинних нормативно-правових актів, а саме у Законі України «Про Державний Гімн України», постановах Верховної Ради України «Про Державний прапор України» та «Про Державний Герб України». Крім того, Верховною Радою України 02 лютого 2016 року був прийнятий у першому читанні законопроект про Державний Прапор України (реєстр. № 3334 від 16.10.2015). Отже, питання використання державних символів України законодавством України наразі врегульовані недостатньо.
З точки зору необхідності дотримання принципу системності законодавчого регулювання більш правильним, на наш погляд, було б розробити і прийняти єдиний закон, який встановлював би опис і порядок використання всіх державних символів України. На нашу думку, питання опису та використання Державного Прапора України, Державного Герба України і Державного Гімну України є однорідними як за своєю правовою природою та характером регулювання, так і за процедурою прийняття. Прийняття ж законопроекту, що розглядається, на наш погляд, лише незначною мірою вплине на вирішення проблеми законодавчого регулювання питань використання державних символів України.
2. Згідно з назвою та змістом положень проекту він стосується великого Державного Герба України. Разом з тим, виходячи зі змісту ст. 20 Конституції України, законодавчому регулюванню підлягають опис та порядок використання державних символів України, до яких, серед іншого, відноситься Державний Герб України (ч. 1 ст. 20). Прийняття окремих законів ні про великий, ні про малий державні герби України з конституційних норм не випливає.
3. У проекті не враховано, що до цього часу питання використання Державного Герба України врегульовуються постановою Верховної Ради України «Про Державний Герб України», якою було запроваджено використання малого Державного Герба України в діяльності механізму держави. За час дії цієї Постанови Верховної Ради України зображення малого Державного Герба України було розміщено на всіх печатках органів державної влади, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях та посвідченнях особи, штампах, бланках державних установ тощо.
Однак, у положеннях проекту не передбачається правил та механізмів, які встановлювали б співвідношення у застосуванні великого Державного Герба України та тризуба (тобто, малого Державного Герба України) та узгоджували б запропонований проект з уже існуючою багаторічною практикою застосування малого Державного Герба України.
4. У положеннях ст. 2 «Використання та правовий захист великого Державного Герба України» проекту передбачені об’єкти, на яких має обов’язково відтворюватися великий Державний Герб України. Серед іншого, в проекті пропонується, що великий Державний Герб України обов’язково відтворюється на грошових знаках України за рішенням Національного банку України.
Однак не є зрозумілим, чи відбуватиметься заміна грошових знаків України, на яких зображено малий Державний Герб України, на грошові знаки, на яких в обов’язковому порядку буде відтворений великий Державний Герб України. У разі ж проведення такої заміни, вона, виходячи зі змісту п. 1 розділу ІІ проекту, має відбутись протягом шести місяців з моменту набрання законом чинності, що викликає суттєві сумніви, адже тотальна заміна всіх грошових знаків України потребуватиме від держави значних організаційних та фінансових зусиль.
У цьому контексті варто також зазначити, що існують певні сумніви у достатній обґрунтованості змісту п. 5 пояснювальної записки до проекту про те, що «реалізація положень проекту Закону у разі його прийняття здійснюватиметься в межах видатків, визначених Державним бюджетом України». На сьогодні у Державному бюджеті України не визначені видатки на заходи по відтворенню великого Державного Герба України на фасаді будівлі Резиденції Президента України у столиці України – місті Києві, на фасадах будівель Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду, у залі засідань Верховної Ради України, а також на грошових знаках України. Тому вважаємо, що подання проекту здійснене без дотримання вимог ч. 3 ст. 91 Регламенту Верховної Ради України, за якою «у разі внесення законопроекту, проекту іншого акта, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету (надходжень бюджету та/або витрат бюджету), суб’єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки)».
5. Звертає на себе увагу відсутність у положеннях проекту чітких правил використання Державного Герба України суб’єктами суспільних відносин. По суті у проекті визначаються лише випадки обов’язкового відтворення великого Державного Герба України (ч. 1 ст. 2 проекту). Стосовно інших випадків застосування Державного Герба України у суспільному житті у проекті містяться лише норми відсильного характеру.
Зокрема, положення проекту не містять правил використання великого Державного Герба України органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами. При цьому, у ч. 2 ст. 3 проекту передбачається, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, які розміщують або іншим чином використовують зображення великого Державного Герба України, зобов’язані шанобливо ставитися до нього, додержуватися вимог, визначених законом. Однак положення законопроекту таких вимог не містять (окрім вимог про обов’язкове відтворення), іншими законами вони також не встановлені.
6. У проекті відсутній також чіткий механізм використання зображення великого Державного Герба України фізичними та юридичними особами.
В абз. 1 ч. 4 ст. 2 проекту передбачається, що відтворення зображення великого Державного Герба України у символіці юридичних та фізичних осіб забороняється, а у ч. 2 ст. 2 проекту передбачено, що зображення великого Державного Герба України може використовуватися фізичними та юридичними особами з дотриманням вимог, встановлених законом. Водночас у положеннях ч. 2 ст. 3 проекту передбачено, що юридичні та фізичні особи, у тому числі власники об’єктів нерухомого та рухомого майна, тимчасових споруд, об’єктів благоустрою, особи, відповідальні за експлуатацію багатоквартирних будинків, які розміщують або іншим чином використовують зображення великого Державного Герба України, зобов’язані шанобливо ставитися до нього, додержуватися вимог, визначених законом.
На нашу думку, зазначені у проекті «власники об’єктів нерухомого та рухомого майна, тимчасових споруд, об’єктів благоустрою, особи, відповідальні за експлуатацію багатоквартирних будинків» повністю охоплюються категоріями юридичних та фізичних осіб. Мета виокремлення зазначених суб’єктів серед інших, які використовуватимуть великий Держаний Герб України, з тексту проекту не є зрозумілою. Окрім цього, ще раз звертаємо увагу на те, що положення проекту не містять правил використання великого Державного Герба України чи його зображення юридичними чи фізичними особами.
7. У положеннях ч. 1 ст. 3 проекту відтворено припис
ч. 1 ст. 65 Конституції України про те, що шанування державних символів України є обов’язком громадян України.
Вважаємо, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України, також зобов’язані з пошаною ставитись до державних символів України і, зокрема, до великого Державного Герба України, але проект приписів про це не містить.

Перший заступник керівника Головного управління С. Гудзинський
Вик. О. Карпенко
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 16 липня 2021, 15:16

Максим Царенко:
15.07.2021, 11:03
Засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради, на якому обговорювався проєкт Великого Державного Герба України, справило на мене неабияке враження. З виступу першого віце-спікера Руслана Стефанчука (доктора юридичних наук, між іншим), я дізнався багато цікавого. Виявляється, у нас наразі "дуже мало досліджень з історії української державності" (00:52:35+), а Київ було засновано точнісінько у 482 р. - як це було вирішено за часів правління тов. Брєжнєва (00:52:55+). Приголомшливим для мене стало твердження, що "велике значення для української державності мали такі символи як шапка Мономаха (sic!) та корони різних князів" (01:01:00+). Зовсім незрозуміло, до чого тут шапка Мономаха (регалія Московських князів), яка створена невідомо де, коли і ким, але точно не має жодного стосунку до української державності. До речі, так само, як і до візантійського імператора Костянтина Мономаха, з чиїм ім`ям її помилково асоціювали - на догоду політичній доцільності, яка вимагала легітимізувати імперські амбіції московських правителів Середньовіччя. Чи спроможний сам Руслан Стефанчук або його альтернативно обдаровний спічрайтер переконливо розповісти, хто саме з українських правителів носив ту шапку Мономаха? Відвертим хамством виглядає відповідь посадовця на прохання дати оцінку позиції Українського геральдичного товариства, яке піддає нищівній критиці відверто провальний проєкт Великого Державного Герба України: "У нас таких геральдичних організацій надзвичайно багато... Ми, державники, для того тут і зібралися, щоб відмести мєлкочастнічєскіє інтереси..." (01:04:50+).

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1363868764

https://youtu.be/m-ZoeXKQGwY?t=3088
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Поперед.Далі

Повернутись в Державні символи України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей