Сторінка 1 з 2

м. Одеса

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2010, 12:20
ABG
Зірка міста-героя буде на одеському прапорі
05.04.2010
Одеською міською радою прийнято протокольне доручення з тим, щоб фахівці визначили, як найкращим чином використовувати Зірку міста-героя на існуючому гербі, якою нагороджена Одеса за подвиги в роки Великої Вітчизняної війни. Там зірка є, але пропонується це зробити інакше. Яким чином - це повинні сказати фахівці, - зазначив Одеський міський Едуард Гурвіц.
(http://ua.od-news.com/index.php?option= ... 3&Itemid=2)

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2010, 12:22
ABG

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2010, 18:04
Oskar
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=884923:
Про повернення гербу Одеси Золотої Зірки потурбуються депутати міськради
ОДЕСА, 5 квітня. /Богдан Димовський - УКРІНФОРМ/.
Питання про повернення гербу Одеси зображення Золотої Зірки міста-героя буде розглянуто на одному з найближчих засідань міськради. Сьогодні це питання порушили депутати на сесії.
"На засіданні погоджувальної ради ми обговорювали питання про повернення ордена в міську геральдику. Зробити це бажано. Але необхідно, щоб висловилися геральдисти. Коли це буде зроблено, ми винесемо питання на розгляд міськради", - прокоментував питання міський голова Одеси Едуард Гурвіц.
"Місту слід серйозно віднестися до своєї символіки і переглянути її. Оскільки нинішні символи - провінційні. Якір-кішка нічого не говорить про історію міста", - вважає ініціатор питання про повернення гербу золотої зірки Світлана Фабрикант.
Герб Одеси був установлений 1967 року. На ньому була зображена Золота Зірка. 1999 року на новому гербі зірка була переміщена під корону й позбавлена червоної стрічки.

Провінційною Одесу роблять дакі депутати, як ця тьотя Фабрикант. :lol:

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 26 квітня 2010, 22:06
SVKM de L
Мені пропонували - я відмовився через брак часу. Добре, що хоч Петро Вікторович серед них - подивимося, що з цього вийде...
Як на мене - переробляти герб немає потреби. Ані практичної, ані теоретичної...

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 26 квітня 2010, 22:55
ABG
SVKM de L написав:Як на мене - переробляти герб немає потреби. Ані практичної, ані теоретичної...

Повністю з цим згідний. Зірка є в гербі, а весь рейвах навколо цього - лише політична спекуляція.
Матеріал про символи Одеси: http://www.odessa.ua/symbolics/

odesa_herb.jpg
odesa_herb.jpg (26.64 Кб) Переглянуто 21610 разів

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 16 серпня 2010, 05:48
В'язовський Юрій
Шановні колеги!
Як автору герба та прапора Одеси, а також безпосереднього співучасника тих подій, мені є що сказати про це - подивіться в пошукових системах мою "Звездная болезнь одесской геральдики" чи "Пропавшая грамота и загадки потусторонних сил" Михайла Ємельянова! І не все так добре у нас - вимальовуються системні явища... Відносно до Петра Вікторовича, то він боягузливо навіть не з'явився ні на одне засідання тієї робочої групи, тому що саме він зіграв головну ганебну роль в цих всіх негараздах. І продовжує далі її грати... Але залишається надія - "Гордість та надія"!
З повагою, член УГТ Юрій В'язовський

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 16 серпня 2010, 08:39
Lisnychenko
Oskar написав:
"Місту слід серйозно віднестися до своєї символіки і переглянути її. Оскільки нинішні символи - провінційні. Якір-кішка нічого не говорить про історію міста", - вважає ініціатор питання про повернення гербу золотої зірки Світлана Фабрикант.

Провінційною Одесу роблять дакі депутати, як ця тьотя Фабрикант. :lol:


Я собі уявляю, якби хтось із депутатів міської ради, наприклад, Берліна, висловився б у такому стилі: "Місту слід серйозно віднестися до своєї символіки і переглянути її. Оскільки нинішні символи - провінційні. Чорний ведмідь нічого не говорить про історію міста". Все! Невігластво і неповага до історії рідної символіки! Ганьба і кінець депутатській кар'єрі!

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2010, 17:11
Krutyvus
Цікаво, що 1992 року герб Одеси міг бути жовто-синім!
http://dumskaya.net/news/Gerb_Odessy_-_ ... schee_%28/

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 07 грудня 2010, 13:14
Mykola Chmyr
Новий "регіональний" міський голова, схоже, всерйоз вирішив присобачити Золоту Зірку на герб:
http://obkom.net.ua/news/2010-12-07/1255.shtml?rambler

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 07 грудня 2010, 16:12
ABG
Герб Одеси доповнять радянською зіркою
07.12.2010
Депутати Одеської міськради підтримали проект рішення Про внесення змін у символіку територіальної громади міста Одеси.
За проект проголосували 109 депутатів з 111 зареєстрованих у сесійній залі.
Відповідно до рішення, до герба Одеси додадуть радянську нагороду - Зірку героя.
"Ми пишаємося тим, що наше місто є містом-героєм. Думаю, хто виріс в Одесі - ми це ввібрали в себе з дитинства", - заявив одеський міський голова Олексій Костусєв, який народився в місті Невельськ на острові Сахалін (Росія).
"Тому до символіки міста має бути введено зірку героя Радянського союзу. Але вона представлена у нас сьогодні тільки на великому гербі міста. До нас є чимало звернень ветеранів, що, затверджуючи символіку міста - герб, прапор - Одеська міськрада Зірці героя приділила недостатню увагу", - додав Костусєв.
Він також заявив, що "є 20 тисяч підписів одеситів за вирішення питання щодо символіки міста" і запевнив, що "з головою у нього все гаразд".
"Колишній президент і вся його ця помаранчева команда поплутали, хто був правий в тій страшній війні. Ми з вами, одесити, завжди знали, що в тій війні були праві солдати радянської армії. У нас з головами все завжди було гаразд", - сказав мер Одеси.
Костусєв також дав доручення про внесення до сесійної зали Одеської міської ради Ордену Леніна, яким Одесу було нагороджено згідно з указом президії Верховної Ради СРСР одночасно з медаллю Золота зірка міста-героя 8 травня 1965.
Крім того, за його словами, на наступній сесії міськради, з сесійної зали винесуть прапор Євросоюзу.
"Я, звичайно, з повагою ставлюся до Євросоюзу і його прапора, але, згідно з регламентом міської ради, за який ми проголосували, на наступній сесії у залі буде прапор України та прапор Одеси", - пояснив Костусєв.
Як повідомлялося, на сесії Одеської міської ради депутати вирішили створити робочу групу з розробки програми збереження і розвитку російської мови в Одесі.
(http://gazeta.ua/index.php?id=364189)

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 01 березня 2011, 09:36
Mykola Chmyr
Одеса-мама чудить далі:
К гербу Одессы хотят добавить двуглавого орла
Представители общественной организации Гражданское объединения ДОЗОР предложили добавить к гербу Одессы не только Золотую звезду города-героя, а и двуглавого орла Российской империи.
Об этом сообщили в пресс-службе Дозора.
Организация представила свой проект Одессы в рамках конкурса, объявленного мэром Одессы Алексеем Костусевым.
Напомним, цель этого конкурса — выбрать наилучший вариант включения в герб города Золотой звезды. Однако, активисты Дозора убеждены, что этого недостаточно.
«На герб Одессы следует не только добавить Золотую звезду, но и восстановить его исторический вид, вернув двуглавого орла Российской империи. Именно такой герб, содержащий серебряный якорь, золотую звезду и двуглавого орла, будет наилучшим образом символизировать наш город, созданный русской императрицей Екатериной Великой, достигший расцвета в XIX веке благодаря морской торговле и увенчанный лаврами за героическую оборону в 1941 году», — отметили в пресс-службе.
Как сообщалось, депутаты Одесского горсовета поддержали проект решения О внесении изменений в символику территориальной громады города Одессы. В соответствии с решением, к гербу Одессы добавят советскую награду — Звезду героя.
http://news.online.ua/380188/
Пригадалася фраза з одеського ж анекдота: "Ви або труси надягніть, або хрестика зніміть!"

4d6c05f74f3dc.jpg
4d6c05f74f3dc.jpg (9.58 Кб) Переглянуто 20726 разів

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 01 березня 2011, 10:22
Oskar
Чорносотенці хочуть перетворити Одесу на "другий Чорнобиль"? :mrgreen:

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 16 березня 2011, 14:01
Mykola Chmyr
І ось ніби вже скоро:
Новый герб Одессы почти готов
16.03.2011 в 13:19
Горсовет подводит итоги конкурса на лучший проект нового герба. Окончательный вывод будет сделан в апреле, сообщает корреспондент ИА «Репортер».
В кинозале Одесского городского совета состоялась пресс-конференция, посвященная предварительным итогам конкурса на лучший эскизный проект нового герба.
На конкурс, окончившийся 15 марта, было вынесено 24 работы. Из них 10 — детские. В «полуфинал» прошло 6 работ, в том числе одна работа школьника.
«Эти работы отражают основные запросы к городской символике, которые есть у одесситов, — говорит член геральдической комиссии Юрий Вязовский. - Есть проект и с двуглавым орлом, и с желто-голубой лентой. Но все же я думаю, что герб должен примирять общество, а не вызывать споры».
Отобранные работы (изображения герба, хоругви и штандарта городского головы) пройдут геральдическую экспертизу. Лучшую работу представят на утверждение горсовета.
По мнению члена геральдической комиссии горсовета Юрия Вязовского, прежний вариант герба, принятый в 1999 году, был идеальным. Но оригинал его не сохранился, а копии, которые делали одесские художники, не точны. Со временем делались реплики копий, отчего облик герба сильно исказился и перестал соответствовать канонам геральдики.
Главный «минус» нынешнего изображения — искажена до неузнаваемости Звезда города-героя, считает Ю.Вязовский. Теперь она больше похожа на морскую медузу, нежели на достопамятный орден.
Как отметил секретарь Одесского горсовета Олег Брындак, вопрос об изменении городского герба стоит уже не первый год. «Нам очень важно, чтобы одесситы поняли, что это не прихоть новой власти, а вопрос, который назрел уже давно», — подчеркнул чиновник.
По словам и. о. вице-мэра Одессы Светлана Фабрикант, новый герб может быть утвержден уже в апреле. «Хотелось бы, чтобы это произошло в районе 10 апреля. Это было бы очень символично», — подчеркнула и.о. вице-мэра.
http://www.reporter.com.ua/news/o9vf/

Главный «минус» нынешнего изображения — искажена до неузнаваемости Звезда города-героя, считает Ю.Вязовский. Теперь она больше похожа на морскую медузу, нежели на достопамятный орден.
От тобі й раз! Знайшли проблему, що й казати. Про "орден" - це вже взагалі на голову не налазить! :shock:
Нам очень важно, чтобы одесситы поняли, что это не прихоть новой власти, а вопрос, который назрел уже давно
Не знаю, що там зрозуміли одесити, але те, що це не більше як примха, видно неозброєним оком.
І взагалі - хто такий Ю.Вязовський?

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 16 березня 2011, 16:54
ABG
Mykola Chmyr написав:хто такий Ю.Вязовський?

Ю. В'язовськй є членом УГТ, хоча з ним давно вже не було контактів

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 19 березня 2011, 13:04
Oskar
Кумедні проекти на: http://www.048.ua/article/44704

Зображення
Зображення
Зображення

І расєйські фашисти в геральдику ударились:
Зображення

Re: Символи Одеси

ПовідомленняДодано: 24 березня 2011, 23:40
Oskar
Тепер фашисти почали видавати себе за фальшивих "євреїв". :lol:
На http://ua.korrespondent.net/ukraine/119 ... rku-davida:

Єврейська громада пропонує додати до герба Одеси зірку Давида
24.03.2011
Члени єврейської громади Песах пропонують поєднувати на міському гербі зірку Давида, імперського двоголового орла і Золоту зірку міста-героя.
На думку авторів звернення, зірка Давида обов'язково має бути присутня у міській символіці як данина поваги десяткам єврейських письменників, музикантів, вчених і мислителів, які прославили Одесу на весь світ.
Також, як повідомляють активісти громади Песах, євреї підтримали ініціативу молодіжних організацій міста додати до герба Одеси двоголового орла Російської імперії.
Наступного тижня громада планує презентувати свій проект громадськості та подати відповідну заявку на розгляд міській владі та особисто міському голові Олексію Костусєву.
Між тим, як повідомив прес-секретар Єврейської громади Одеси Болеслав Капулкін, про організацію під назвою Песах йому невідомо, вона навряд чи офіційно зареєстрована і не уповноважена говорити від імені всіх євреїв Одеси.
"Це питання зі сфери геральдики, так нехай ним і займаються геральдисти, а не політики. Герб портового міста вимагає особливих символів, для нього характерні певні елементи. З точки зору геральдики поєднання двоголового орла і зірки Давида неприпустимо", - вважає Капулкін.