Вельми дякую за останній допис в цій темі шановному панові Андрію Богдановичу Ґречило.
Хочу висловити кілька нових запитань. Ймовірно, комусь ще буде цікаво.
Сторінки з Метрики Коронної говорять про такий синонім назви мого рідного села Мрин, як Яцкополь :
http://mryn.org/media/PL_1_4_1-189_1282.jpghttp://mryn.org/media/PL_1_4_1-189_1283.jpghttp://mryn.org/media/PL_1_4_1-189_1284.jpgНа скільки розумію, "Яцкополь" можна перекласти як "місто Яцька". На сторінках жадібно ловлю очима слово Mryn і бачу звідки Андрій Богданович взяв інформацію про приналежність Мрина чернігівським домініканцям. Варто вельми дякувати йому за словесне описання елементів та зображення в його книзі "Українська міська геральдика".

Маю питання до пана Андрія: чому ви в зображенні герба використали поділ на 4 частини та зобразили елементи саме в Іспанському щиті?
Хто б міг подумати, що герб "еволюціонує" до такого стану:

,
де використано турнірний щит. Хоча таку форму використовують при зображенні гербів багатьох населених пунктів.
Знати б кому на думку спало саме так подати герб в кольорі, адже ця форма приходить до вподоби багатьом жителям, але для її існування не має жодних документованих підстав.
Також велику цікавість викликає фраза "Miasto Jackopole ...Mryn zalozyli ... ". Не маю спокою вже кілька місяців з цього приводу. Хочу розібратись в історичному факті, адже перша згадка про Мрин датується 1628 роком (якщо не помиляються історики з нашого музею), то чи не йдеться в Метриці Коронній про заснування деяким Яцьком міста в честь його прізвища? За картою Гійома ле Вассера де Боплана 1648 року Мрин йменується як Meryn на латині, а таке прізвище було властиве багатьом жителям тогочасної Європи, в т.ч. і Польщі (Речі Посполитої).
Знахожу у праці "Присяжні книги 1654 р. Ніжинського та Білоцерківського козацьких полків" в містечку Севолочи особу Яцко Мриновец, що могло церковною мовою бути дещо трансформовано, чи викривленим. Багато знаходжу осіб (і навіть сучасників) з прізвищем "Мринський", що не раз змушує гордитись йменням свого села.
В праці Кривошея В.В. "КОЗАЦЬКА ЕЛIТА ГЕТЬМАНЩИНИ" Київ 2008 є згадка: "... Мринський сотник Фесько Завадський (Мринський) щонайменше десять років керував сотнею (? — 1649–1655.07. — 1659.09. — ?) ..." . Погодьтесь, що "Фесько" і "Яцько" мають дещо схоже звучання. Дана згадка не зменшує кількості моїх запитань та додає цікавості до нових пошуків. Вельми цікавить: ким же був Яцько Мринський, що місто йменували Яцкополем ?
Чи вважаєте ви правильним мій вибір вектору пошуку в напрямку постаті Яцька ? Можливо цей рід мав свій герб, як от Коробки, що велику значимість мають для розвитку нашого села.
Головне моє запитання: хто може допомогти з точним перекладом сторінок з Метрики Коронної та відшукати в тексті точну дату (~Травень 1647р).
Вельми дякую читачам за увагу та майбутні відповіді. Доброго вам всім здоров'я та хорошого настрою.