Сторінка 1 з 1

м. Коростень

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2010, 20:08
Lisnychenko
Старий герб
h9korost.gif
h9korost.gif (8.21 Кб) Переглянуто 6271 разів


Так званий "новий"...
korosten_gerb.jpg
korosten_gerb.jpg (52.52 Кб) Переглянуто 6271 разів


Ось що про нього пишуть на міському сайті http://korosten.osp-ua.info/?ch=1&fl=gerb

"" Новий герб міста Коростень розроблений з урахуванням композиції попереднього герба. Старий герб міста являв собою французький щит блакитного кольору, в серці якого розташований щиток червоного кольору, основне поле якого відведене для зображення фортечної стіни темно-червоного кольору. На фоні фортечної стіни зображений зелене стебло льону, що має символізувати природу Полісся, чотирьохпелюсткова квітка червоного кольору символізує древні городища, які були розташовані з обидва боки ріки Уж і які захищали одне одного. Квітку льону обвиває ріка Уж блакитного кольору із золотими берегами. В голові щита назва міста КОРОСТЕНЬ, відокремлене від середнього щитка золотою смужкою. Щит і щиток обрамлені золотим кантом.

Новий герб повторює основну композицію старого герба, тільки квітка льону блакитного :shock: кольору й поле над фортечною стіною синього кольору. Щит обрамлений картушем, прийнятим у сучасній геральдиці міст України та запропонованою геральдистом А.Б. Гречило. Картуш увінчаний міською модернізованою :shock: золотою трибаштовою короною, яка розроблена в Українській академії геральдики В.В. Болговим і В.П. Чепаком. Модернізована геральдична корона має замість кам'яних фортечних стін дерев'яні, які вживалися за часи Древлянського князівства.

В синьому полі геральдичного щита над фортечною стіною кирилицею написана назва міста КОРОСТЕНЬ. :shock: Девіз НЕ ЗГОРАЄ В ПОЛУМ'Ї написаний у підніжжі щита. За правилами геральдики девізи на гербовому щиті неприпустимі. Але в старому варіанті герба міста в голові щита був напис "Коростень", тому, як виняток, у гербі написаний девіз, як пам'ять про неодноразове відродження з попілу міста Коростень. "" :shock:

Я в шоці... :shock:

Re: Коростень - що це таке?

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2010, 20:27
ABG
Lisnychenko написав: Щит обрамлений картушем, прийнятим у сучасній геральдиці міст України та запропонованою геральдистом А.Б. Гречило. Картуш увінчаний міською модернізованою :shock: золотою трибаштовою короною, яка розроблена в Українській академії геральдики В.В. Болговим і В.П. Чепаком. Модернізована геральдична корона має замість кам'яних фортечних стін дерев'яні, які вживалися за часи Древлянського князівства.

Це брехня, бо такого картуша я нікому не пропонував. Щодо "модернізованої" корони - то це поширення балагану в муніципальній геральдиці, якщо кожне село чи місто стане вигадувати "свій власний вінець". Порядок або є, або його немає.
Lisnychenko написав: За правилами геральдики девізи на гербовому щиті неприпустимі. Але в старому варіанті герба міста в голові щита був напис "Коростень", тому, як виняток, у гербі написаний девіз, як пам'ять про неодноразове відродження з попілу міста Коростень.

Ага, "якщо не можна, але дуже хочеться..." :mrgreen:

Re: Коростень - що це таке?

ПовідомленняДодано: 11 лютого 2010, 10:42
Mykola Chmyr
Це, видно, продовжує чудити "Українська академія геральдики, товарного знаку і логотипу".
Якраз їхній принцип - "винятки" робити. Хоч би вже квітку ту нормально перенесли - а то ще й розтягнули по горизонталі.
Але найгірше те, що посилаються на членів УГТ (ух ти, вірш народився!).

Re: Коростень - що це таке?

ПовідомленняДодано: 13 лютого 2010, 00:40
olenasambul
Увесь щит старого варіанту разом з квіткою просто розтягнули горизонтально непропорційно, щоб дотягнути його до розмірів нормального щита, це не професійно. Забили щит текстом це не геральдично, та ще й червоний "Коростень" на синьому тлі - взагалі проти всіх правил, окрім того що геральдичних, то ще й елементарно дизайнерських. Синій та червоний (якщо не розбавлені білим чи чорним) - найбільш їдке й нечитабельне сполучення кольорів.

Re: Коростень - що це таке?

ПовідомленняДодано: 13 лютого 2010, 11:25
SVKM de L
Якщо "розробники" навіть не здогадалися використати девізну стрічку - про що тут взагалі говорити?..

Re: Коростень - що це таке?

ПовідомленняДодано: 14 лютого 2010, 14:30
gall
В свому житті я мешкав в Коростені майже 23 роки з перервамі, мав там родичів, але ні я, ні мої родичі про якійсь "старий", а тім більше про "новій" герби цього міста не чули та в очи їх не бачили. Вважаю це черговою спробою місцевого керівництва , не маючи фаховох підготовки, показати свою "плідну працю на користь місцевой громади". Питання , куди дивились члени УГТ на Житомирщіні, коли приймалось це неподобство