м. Коростень

Міста, селища і села

м. Коростень

Повідомлення Lisnychenko » 10 лютого 2010, 20:08

Старий герб
h9korost.gif
h9korost.gif (8.21 Кб) Переглянуто 7233 разів


Так званий "новий"...
korosten_gerb.jpg
korosten_gerb.jpg (52.52 Кб) Переглянуто 7233 разів


Ось що про нього пишуть на міському сайті http://korosten.osp-ua.info/?ch=1&fl=gerb

"" Новий герб міста Коростень розроблений з урахуванням композиції попереднього герба. Старий герб міста являв собою французький щит блакитного кольору, в серці якого розташований щиток червоного кольору, основне поле якого відведене для зображення фортечної стіни темно-червоного кольору. На фоні фортечної стіни зображений зелене стебло льону, що має символізувати природу Полісся, чотирьохпелюсткова квітка червоного кольору символізує древні городища, які були розташовані з обидва боки ріки Уж і які захищали одне одного. Квітку льону обвиває ріка Уж блакитного кольору із золотими берегами. В голові щита назва міста КОРОСТЕНЬ, відокремлене від середнього щитка золотою смужкою. Щит і щиток обрамлені золотим кантом.

Новий герб повторює основну композицію старого герба, тільки квітка льону блакитного :shock: кольору й поле над фортечною стіною синього кольору. Щит обрамлений картушем, прийнятим у сучасній геральдиці міст України та запропонованою геральдистом А.Б. Гречило. Картуш увінчаний міською модернізованою :shock: золотою трибаштовою короною, яка розроблена в Українській академії геральдики В.В. Болговим і В.П. Чепаком. Модернізована геральдична корона має замість кам'яних фортечних стін дерев'яні, які вживалися за часи Древлянського князівства.

В синьому полі геральдичного щита над фортечною стіною кирилицею написана назва міста КОРОСТЕНЬ. :shock: Девіз НЕ ЗГОРАЄ В ПОЛУМ'Ї написаний у підніжжі щита. За правилами геральдики девізи на гербовому щиті неприпустимі. Але в старому варіанті герба міста в голові щита був напис "Коростень", тому, як виняток, у гербі написаний девіз, як пам'ять про неодноразове відродження з попілу міста Коростень. "" :shock:

Я в шоці... :shock:
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 58
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Коростень - що це таке?

Повідомлення ABG » 10 лютого 2010, 20:27

Lisnychenko написав: Щит обрамлений картушем, прийнятим у сучасній геральдиці міст України та запропонованою геральдистом А.Б. Гречило. Картуш увінчаний міською модернізованою :shock: золотою трибаштовою короною, яка розроблена в Українській академії геральдики В.В. Болговим і В.П. Чепаком. Модернізована геральдична корона має замість кам'яних фортечних стін дерев'яні, які вживалися за часи Древлянського князівства.

Це брехня, бо такого картуша я нікому не пропонував. Щодо "модернізованої" корони - то це поширення балагану в муніципальній геральдиці, якщо кожне село чи місто стане вигадувати "свій власний вінець". Порядок або є, або його немає.
Lisnychenko написав: За правилами геральдики девізи на гербовому щиті неприпустимі. Але в старому варіанті герба міста в голові щита був напис "Коростень", тому, як виняток, у гербі написаний девіз, як пам'ять про неодноразове відродження з попілу міста Коростень.

Ага, "якщо не можна, але дуже хочеться..." :mrgreen:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9258
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Коростень - що це таке?

Повідомлення Mykola Chmyr » 11 лютого 2010, 10:42

Це, видно, продовжує чудити "Українська академія геральдики, товарного знаку і логотипу".
Якраз їхній принцип - "винятки" робити. Хоч би вже квітку ту нормально перенесли - а то ще й розтягнули по горизонталі.
Але найгірше те, що посилаються на членів УГТ (ух ти, вірш народився!).
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1887
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Коростень - що це таке?

Повідомлення olenasambul » 13 лютого 2010, 00:40

Увесь щит старого варіанту разом з квіткою просто розтягнули горизонтально непропорційно, щоб дотягнути його до розмірів нормального щита, це не професійно. Забили щит текстом це не геральдично, та ще й червоний "Коростень" на синьому тлі - взагалі проти всіх правил, окрім того що геральдичних, то ще й елементарно дизайнерських. Синій та червоний (якщо не розбавлені білим чи чорним) - найбільш їдке й нечитабельне сполучення кольорів.
Посміхайтеся - це всіх дратує ))) Член УГТ Олена Степанівна Самбул. http://www.olenasambul.com/
Аватар користувача
olenasambul
 
Повідомлення: 95
З нами з: 25 грудня 2009, 22:06
Звідки: м. Київ

Re: Коростень - що це таке?

Повідомлення SVKM de L » 13 лютого 2010, 11:25

Якщо "розробники" навіть не здогадалися використати девізну стрічку - про що тут взагалі говорити?..
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 206
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Коростень - що це таке?

Повідомлення gall » 14 лютого 2010, 14:30

В свому житті я мешкав в Коростені майже 23 роки з перервамі, мав там родичів, але ні я, ні мої родичі про якійсь "старий", а тім більше про "новій" герби цього міста не чули та в очи їх не бачили. Вважаю це черговою спробою місцевого керівництва , не маючи фаховох підготовки, показати свою "плідну працю на користь місцевой громади". Питання , куди дивились члени УГТ на Житомирщіні, коли приймалось це неподобство
gall
 
Повідомлення: 21
З нами з: 23 грудня 2009, 18:55


Повернутись в Житомирська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron