м. Жмеринка

Міста, селища і села

м. Жмеринка

Повідомлення Lisnychenko » 23 березня 2012, 21:30

З неперевіренимм даними (розповів знайомий жмеринчанин) нова міська влада хоче змінити символіку міста. Причина анекдотична - ніби-то крилатий срібний кінь на гербі з'явився свого часу "на честь" тодішнього міського голови на прізвище Жеребнюк. Зараз мер інший, з іншим прізвищем, а отже "лошадіная фамілія" не актуальна.
Не хочеться коментувати мотиви такого рішення, але було б дуже прикро, якби такий вдалий і виразний герб пішов у небуття. Свого часу жмеринський герб надихнув мене на пошук залізничного символа для Лозової, який був би більш природнім, ніж заїжджені крилаті колеса, паровози й молотки з розвідними ключами.

жм1.gif
жм1.gif (4.38 Кб) Переглянуто 10483 разів
жм2.jpg
жм2.jpg (10.17 Кб) Переглянуто 10483 разів
Востаннє редагувалось Lisnychenko в 23 березня 2012, 21:53, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 58
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Жмеринка

Повідомлення Lisnychenko » 23 березня 2012, 21:42

Ха! А ось і офіційна інформація:
http://zhmerinka-adm.gov.ua/web/zhmerin ... s/DocRSJW9
Найбільш резонансним на круглому столі стало третє питання про звернення громадської організації Міжнародний благодійний фонд «Доброчинність не має кордонів» та групи депутатів міської ради щодо можливої зміни символіки міста (герб, прапор).
Від групи депутатів виступив секретар міської ради Святослав Ніколайчук. У листі-зверненні було окреслено мотивацію зміни символіки міста. Рідне місто, яке славиться своєю залізницею, славетним залізничним вокзалом, не може не мати відповідної символіки. Багато років назад на гербові Жмеринки був зображений локомотив, який чомусь пізніше було змінено на коня. Проте крилатий кінь, точніше Пегас, аж ніяк не відображає дух і сутність міста, адже з витоків грецької міфології він є покровителем муз та символом мистецтва, і аж ніяк не пов’язаний із залізничною тематикою. Під час дискусії члени політико-консультативної ради дійшли єдиного висновку: 41 з 47-ми проголосували за внесення змін до символіки міста в частині геральдичних знаків на прапорі і гербі. Наступного року наше місто буде святкувати 110-ту річницю від свого заснування. Статус міста отримано одразу після будівництва залізниці, тому саме від нас залежить чи відповідатимуть символи міста нашій історії. Рішення політико-консультативної ради – це тільки перший крок в тривалому процесі внесення змін до символіки міста. Наступний етап – створення робочої групи, яка складатиметься із представників громадськості міста. Вище вказана робоча група направить запит до всеукраїнських геральдичних товариств, які розроблять та презентують громадськості ескізи можливої символіки міста. Після того як буде визначено ескіз гербу та прапору, який підтримає більшість жмеринчан, нова символіка буде затверджена депутатами Жмеринської міської ради.

жмер.jpg
жмер.jpg (41.49 Кб) Переглянуто 10483 разів

І "красавєц-локомотив", з колією, чомусь "уходящей в небо" :-)
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 58
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Жмеринка

Повідомлення ABG » 23 березня 2012, 23:31

Lisnychenko написав:Причина анекдотична - ніби-то крилатий срібний кінь на гербі з'явився свого часу "на честь" тодішнього міського голови на прізвище Жеребнюк.

Це, очевидно, суцільна дурниця. Я розробляв ці символи в червні 2000 р. на прохання міської ради, але навіть не знав яке прізвище в тогочасного міського голови, оскільки зі мною спілкувалася секретар міської ради.
У пояснювальній записці дав таке пояснення: "Оскільки і виникнення поселення, і його подальший розвиток, і теперішній основний вид зайнятості більшості мешканців міста пов’язані зі залізницею, то це обов’язково має бути відображене у символах міста. Щоб вони були самобутніми й Жмеринка вирізнялася своїми знаками серед інших міст-залізничних центрів, пропонується не застосовувати традиційні залізничні емблеми, а використати алегоричне зображення крилатого коня... Срібний крилатий кінь уособлює залізницю, а також місто Жмеринку... Кінь є символом руху вперед, розвитку..."
Герб і прапор міста затвердили 8 серпня 2000 р. Я спеціально виїздив на сесію міськради й доповідав це питання та відповідав на запитання. Ніяких проблем тоді не виникло і всі все зрозуміли.
Щодо пасажів, що "крилатий кінь, точніше Пегас, аж ніяк не відображає дух і сутність міста, адже з витоків грецької міфології він є покровителем муз та символом мистецтва, і аж ніяк не пов’язаний із залізничною тематикою", то мабуть складно комусь второпати, що в часи Гомера ще залізничного транспорту не було, а поняття алегорії та геральдичної символіки вимагає трохи вищого освітнього рівня, розуміння та загальної культури.
Теперішня проблема мабуть зовсім не в тому, що нібито символи в мешканців міста не асоціюються з залізницею. Справа у тому, що теперішня міська влада має конфлікти з попередниками. Для подолання своїх комплексів і вирішили взятися за символи міста, які, нібито, пов’язані з попереднім міським головою. Все це нагадує "київські війни", які також закінчувалися переміщенням колон з Архангелом Михаїлом і перемальовуванням міського герба.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9390
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Жмеринка

Повідомлення Oskar » 24 березня 2012, 00:03

ABG написав:Щоб вони були самобутніми й Жмеринка вирізнялася своїми знаками серед інших міст-залізничних центрів, пропонується не застосовувати традиційні залізничні емблеми, а використати алегоричне зображення крилатого коня...

На варто метати перли перед свиньми!
:twisted:
ABG написав:теперішня міська влада має конфлікти з попередниками. Для подолання своїх комплексів і вирішили взятися за символи міста, які, нібито, пов’язані з попереднім міським головою.

У нас із кожними новими виборами до влади приходять все більші дурні та невігласи. Нехай теперішні жмеринські мракобєси увіковічнять себе якимось паровозиком, "дабы дурь их была видна". От лише треба списочок цих ініціативних недоумків, щоби нащадки знали - хто зганьбив рідну Жмеринку!
:mrgreen:
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи Жмеринки

Повідомлення Царенко » 26 березня 2012, 10:19

Тільки не смійтеся - в час затвердження міського гербу головним супротивником Жеребнюка був... Рябоконь! Вони змінювали одне одного на посаді мера, аж до 2010 р. Площу перед мерією жмеринчани так і прозвали - "Іподром" :lol:
Царенко
 
Повідомлення: 114
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Символи Жмеринки

Повідомлення Oskar » 26 березня 2012, 10:50

А тепер міським головою Жмеринки став Трахтенберг Зіновій Володимирович.
У людини не клалося з "кінським" прізвищем - от він і комплексує! :lol:
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи Жмеринки

Повідомлення Царенко » 26 березня 2012, 13:54

Певне, коня змінять на молот, ковадло чи гору? :lol:
Царенко
 
Повідомлення: 114
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Символи Жмеринки

Повідомлення Царенко » 26 березня 2012, 13:55

А кінь для позначення "залізничності" міста - не дивина: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%B8%D1%81
Царенко
 
Повідомлення: 114
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Символи Жмеринки

Повідомлення Lisnychenko » 26 березня 2012, 18:51

http://www.panoramio.com/photo/36540657
Не геральдика, але символіка

735.jpg
735.jpg (49.75 Кб) Переглянуто 10483 разів
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 58
З нами з: 20 січня 2010, 10:21


Повернутись в Вінницька область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість