смт Коктебель (Феодосійська мр)

смт Коктебель (Феодосійська мр)

Повідомлення ABG » 19 грудня 2009, 20:42

Селище Коктебель (АР Крим) отримало герб і прапор.
Сесія селищної ради затвердила їх 26 листопада 2009 р.
(іноформація: http://ukr.kafanews.com/index.phtml?link=1&nn=15056)

koktebel.jpg
koktebel.jpg (16.36 Кб) Переглянуто 2880 разів


Автори — Олег Маскевич, Євген Прочуханов і Віктор Коновалов.

На гербі зображені ліра, крила, Золоті Ворота і гроно винограду, які символізують Коктебель. Селище вважається колискою авіації, батьківщиною кримських коньяків, а також місцем, оспіваним музикантами, літераторами і художниками.

Герб являє собою щит, увінчаний срібною короною і покладений на срібний картуш, прикрашений знизу виноградними і лавровими гілками, а також червоною стрічкою з назвою селища. У верхньому червоному полі зображена золота ліра з срібними крилами, в правому синьому полі — Золоті Ворота Карадага, в лівому зеленому полі — золотий кетяг винограду з двома листками і п'ятьма золотими зірками, розташованими по дузі над ним.

- Золота ліра: Емблема мистецтва. Вона символізує життя і творчість поета, художника, філософа, невтомного мандрівника, співака Киммерії Максиміліана Волошина, що створив літературну славу Коктебеля. Його ім'я невіддільно від селища, оскільки завдяки ньому Коктебель став і продовжує бути місцем паломництва знаменитих поетів, письменників і художників, які оспівують цей край.
- Срібні крила: Коктебель — колиска авіації. День відкриття першого зльоту — 1 листопада 1923-го року — став днем народженням вітчизняного планеризму. Молодший онук Івана Айвазовського Костянтин Арцеулов заснував Вищу льотну планерну школу. У небі над Коктебелем літали знамениті льотчики і авіаконструктори, що зробили багато для світової авіації і космонавтики. Видатний конструктор космічних кораблів Сергій Корольов тут підняв в повітря свій перший планер, назвавши його «Коктебель» на честь цих прекрасних місць. А інші знамениті пілоти встановлювали над Коктебелем світові рекорди дальності і тривалості польотів.
- Гроно винограду: Символ сприятливих природних умов для розвитку промислового виноградарства і виноробства, закладеного півтора сторіччя тому Едуардом Юнге і його синами.
- П'ять зірочок: нагадування про те, що «Коктебель — країна коньяків».
- Золоті Ворота Основна визначна пам'ятка Карадагського природного заповідника, у підніжжя якого розташований Коктебель.
- Червоний колір символізує мужність першопрохідців, життєствердну силу мистецтва і працю. Зелений — достаток, багатий природній світ і родючість місцевої землі.
- Синій колір відображає красу і велич навколишньої природи. Коктебель — це «Край синіх горбів» в перекладі з тюркської, на якій говорили ще алани, що населяли цю місцевість з початку нашої ери. Ще він підкреслює безкрайню синь Чорного моря і Коктебелівської затоки із затишними пляжами.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8673
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Автономна Республіка Крим

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість