ABG » 09 жовтня 2014, 17:19
Програма конференції*
(Львів, вул. Винниченка, 24)
П’ятниця, 10 жовтня 2014 р.
10.00-11.30
Відкриття конференції (конференц-зал НТШ)
а-1. Микола ЧМИР (Київ): Орден Героїв Небесної Сотні: до історії створення нагороди
а-2. Павло ПОДОБЄД (Херсон): Могили вояків УНР на варшавському цвинтарі Воля
а-3. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): Інвентарні книги музею НТШ як джерело з історії сокільсько-січового прапорництва
а-4. Олександр МАЗЕПА (Здолбунів): Проблема міської і територіальної геральдики в науковій діяльності Романа Климкевича
а-5. Ігор ЯНУШКЕВИЧ (Миколаїв): Муніципальна геральдика Кривоозерського району (Миколаївщина)
а-6. Іван СВАРНИК (Львів): Українська символіка в англомовних енциклопедіях
а-7. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): Ще до питання про "перевернутий" прапор
Презентація нових видань
11.30-12.00
Перерва на чай, каву
12.00-15.50
Секція 1 (інститут археографії)
б-1. Ярослав ЛИСЕЙКО (Львів): Пакошовські у Сяноцькій землі наприкінці XIV–XVI ст.
б-2. Ігор СМУТОК (Дрогобич): Шляхетські роди Перемиської землі: проблеми генеалогічної реконструкції (XV–XVIII ст.)
б-3. Віктор ОСТАПЕЦЬ (Київ): Реконструкція генеалогії роду Стрельбицьких за допомогою джерел XVI–XVIII ст.
б-4. Володимир КІЦЕЛЮК (Коломия): Проблематика генеалогічних досліджень дрібної шляхти Прикарпаття на основі джерел ґродських і земських судів у ХVII–ХVIIІ ст.
б-5. Євген ЧЕРНЕЦЬКИЙ (Біла Церква): Родовий герб у легітимаціях правобережної шляхти кінця XVIII – першої третини ХІХ ст.
б-6. Юрій НЕТРЕБА (Київ): Маловисківська гілка роду князів Кудашевих
б-7. Олексій МОНЬКІН (Київ): Рід козаків Демченків з с. Красилівка на Чернігівщині (XVIII – початок XX ст.)
б-8. Андрій КОВАЛЬОВ (Боярка): Дослідження біографії отамана Кармелюка (Марка Шляхового)
б-9. Роман ЗАХАРЧЕНКО (Київ): Родоводи містечка Голюнка (Голінка) Прилуцького полку з "Малороссийского родословника" В. Модзалевського
б-10. Сергій ЛИСЕНКО (Боярка): Рідні брати Т. Г. Шевченка за метричними матеріалами церкви с. Кирилівка
б-11. Олександр ЦЕЛУЙКО (Львів): Родинні літописи Барвінських як пам’ятка української генеалогії кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.
б-12. Юрій ЛЕГУН (Вінниця): Потенціал використання фонду "Вінницького окружного суду" ДАВінО при дослідженні регіональної генеалогії
б-13. Валентина ЛОСЬ (Київ): Метричні книги уніатських церков Волині як джерело генеaлогічних досліджень
б-14. Іван ЗУЛЯК (Тернопіль): Михайло Галущинський як голова "Просвіти"
б-15. Елла БИСТРИЦЬКА (Тернопіль): Іван Волянський: життєвий подвиг священика
б-16. Микола БАРМАК (Тернопіль): Маловідомі сторінки життя і діяльності Йосифа Сліпого
б-17. Уляна БЕЗПАЛЬКО (Тернопіль): Унійна діяльність Л. Федорова
б-18. Андрій КЛІШ (Тернопіль): Громадсько-політична діяльність Кирила Студинського
б-19. Вікторія ЧОРНОПИСЬКА (Львів): К. Шептицький як релігійний діяч
б-20. Богдан ГРИНЮК (Тернопіль): Наукова діяльність Івана Старчука
б-21. Мар’яна ЗУЛЯК (Тернопіль): Антін Крушельницький – публіцист
б-22. Мар’яна ЧОРНА (Тернопіль): Іванна Блажкевич як громадський діяч
б-23. Наталя ЛУБКОВИЧ (Тернопіль): Є. Храпливий – економічний та господарський діяч
Секція 2 (конференц-зал НТШ)
в-1. Микола ЛАЗАРОВИЧ (Тернопіль): Геральдика Українських Січових Стрільців як вияв стрілецької волі до незалежної України
в-2. Андрій СОВА (Львів): Символіка Карпатського Лещетарського Клубу (1924–1939)
в-3. Микола БРИВКО (Сніжне): Чорнобильська громадська символіка: до питання систематизації й опису
в-4. Руслан СЕРЦЕЛЕВИЧ (Львів): Печатки сільських громад Східної Галичини: історіографічний аспект
в-5. Ірина СКОЧИЛЯС (Львів): Печатки Яворівського деканату Перемиської греко-католицької єпархії ХІХ – початок ХХ ст.
в-6. Тетяна ДЕНИСОВА (Львів): Геральдичні символи на печатках деканатів Перемиської єпархії кінця XVIII – початку ХХ ст.
в-7. Устим ХАВАРІВСЬКИЙ (Львів): Геральдичні знаки окремих першоієрархів унійної Києво-Галицької митрополії
в-8. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Йосиф-Онуфрій Шумлянський (перед 1706 р. – † 19.IV.1762), угорницький ігумен та унійний єпископ перемиський
в-9. Степан ПАХОЛКО, Ольга МАРТИН (Львів): Стандартні спортивні медалі, відзнаки та жетони з гравірованими написами українською мовою в Галичині (1914–1939 рр.)
в-10. Віталій МАНЗУРЕНКО (Львів): Нагородження вояків дивізії "Галичина" Залізним хрестом
в-11. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Одна з перших нагород для солдатів Збройних Сил України
в-12. Олександр МУРАВЙОВ (Київ): До питання про сучасну українську військову фалеристику
в-13. Максим ХОРОШУНОВ (Київ): Службові прапори у системі символіки Військової служби правопорядку у Збройних Силах України
в-14. Ігор КРИВОШЕЯ (Умань): Родовий герб польських аристократів Потоцьких "Пилява" в геральдиці українських міст
в-15. Юрій ТЕРЛЕЦЬКИЙ (Рівне): Герб і прапор села Богдашів
в-16. Олександр ЖЕЛІБА (Ніжин): "Допоміжні історичні дисципліни" як курс за вибором профільних історичних класів
16.00-17.15
Організаційні збори УГТ та підбиття підсумків конференції (конференц-зал НТШ)
Cубота, 11 жовтня 2014 р.
11.00-12.30
Екскурсія по Львову
* У програму конференції можуть вноситись зміни, з огляду на відсутність окремих учасників.