Сторінка 1 з 1

Медаль "Гетьман Петро Дорошенко" 1848 р.

ПовідомленняДодано: 08 січня 2013, 16:59
istoryk
Під час "весни народів" були виготовлені медалі із постатями гетьманів. Українські гетьмани на медалях були символом нескореності й прагнення до волі та незалежності. До цих медалей привернута увага у статті: "Медаль "Гетьман Петро Дорошенко" з колекції Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького".

У статті вводиться до наукового обігу невідома медаль із погрудним зображенням гетьмана Петра Дорошенка, що входить до колекції фалеристики Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Подібну медаль зберігає Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (місто Коломия), На ній легенда говорить про те, що зображена постать гетьмана Зиновія Богдана. У музейній документації ця медаль датована 1848 р. Була опублікована у 1926 р. як "невідома та єдина медаль Богдана Хмельницького".

Автор статті, порівнявши медалі із музеїв Львова та Коломиї, дійшла висновку, що вони були виготовлені одним майстром, який працював на Гуцульщині.

Можливо, у 1848 р. була випущена серія медалей із зображеннями українських гетьманів, які уособлювали прагнення до волі. На сьогодні відомі лише дві медалі, які знаходяться у державних музеях Львова та Коломиї.

Опубліковано:
Денисова Тетяна. Медаль "Гетьман Петро Дорошенко" з колекції Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького // Нумізматика і фалеристика. – 2012. - № 2. – С. 48.

Ознайомитись:
http://narod.ru/disk/65250907001.ae2a61 ... o.pdf.html