Лого Баштанки

Емблеми меморіальних, ювілейних і інших заходів, лого міст і територій

Лого Баштанки

Повідомлення ABG » 22 серпня 2019, 09:42

Башт2.jpg
Башт2.jpg (2.5 Кб) Переглянуто 2218 разів
Символ Григорія Довженка став логотипом громади
02.05.2019
Для гостей організували екскурсію до краєзнавчого музею, де їм представили експозицію картин Г. Довженка. Їх передали родичі митця ще у 1980-і роки. Серед експонатів – картини, малюнки олівцями і аквареллю, фото з життя художника, фрагменти мозаїчних робіт, його щоденники і листи тощо.

Основні урочистості відбулися у місцевому Будинку культури. У фойє розгорнули виставку родиних фотографій Довженків, у тому числі періоду роботи Григорія Овксентійовича в Новій Каховці над «кам’яними вишиванками». Ці архітектурні орнаменти він із групою молодих скульпторів творив на житлових будинках і громадських будівлях у Новій Каховці на початку 1950-х років. Тож природньо, що влітку ця виставка пройде у нашому місті, а на її відкриття приїдуть родичі митця.

Однією із знакових подій вшанування пам’яті художника стало прийняття нового логотипу Баштанки, який взяли із «кам’яних вишиванок». Це стилізоване зображення птаха, що летить над землею.

– Спочатку київський дизайнер Леонід Марущак зобразив птаха, який летить угору, – розповідає голова Новокаховської організації охорони пам’яток історії і культури Тетяна Євсєєва.

У творчому діалозі з дизайнером дочка Т. Євсєєвої, архітектор Ліза Євсєєва, яка нині живе у Львові, пояснила, що рух птаха уперед, над степом, в променях сонця на горизонті символізує спокійну, могутню й життєстверджуючу силу, впевнений рух до майбутнього. Знаючи увагу монументалістів до деталей і величезний досвід Григорія Довженка в історичному і народному українському мистецтві, було б правильним використовувати елементи його творчості без змін, оскільки навіть невеликі втручання здатні змінити дуже багато й переінакшити зміст. А він зобразив птаха саме в горизонтальному положенні.

Леонід Марущак погодився із цим, а от депутати Баштанської міськради довго не хотіли міняти старий символ міста - радянський герб. Міський голова Іван Рубський кілька місяців їх переконував. Нарешті на сесії 26 квітня логотип затвердили, і тепер його використовуватимуть у різних кольорах для презентації територіальної громади.

– У такому перевернутому на 90 градусів стані птах чомусь потрапив на печатну продукцію, виконану Новокаховським відділом культури за грант Українського фонду культури, – зазначає Тетяна Євсєєва. – В такому стані фігура птаха статична, не символізує руху вперед. Нижній кут стає занадто тяжким і беззмістовним і не дає птаху злетіти.

Делегація Нової Каховки з родичами Г. Довженка та мером Баштанки І. Рубським З сайту Нової Каховки
А от використання елементів творчості Довженка для логотипу дуже своєчасно на хвилі визнання й вивчення творчості бойчукістів. Це повага і до українських художніх традицій, і розуміння важливості зв’язку сучасного із історією, і необхідність спадкоємництва найважливіших духовних цінностей і актуалізація їх у теперішньому контексті.


Баштанка.jpg
Баштанка.jpg (41.35 Кб) Переглянуто 2218 разів

https://novakahovka.city/read/events/31 ... om-gromadi
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8829
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Баштанки

Повідомлення Krutyvus » 27 серпня 2019, 05:59

Гм. А я думав, що більша риба поїдає меншу! :o
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18


Повернутись в Емблематика різних заходів, лого міст і територій

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей