Прапори ветеранських організацій УПА

Прапори, знамена, штандарти, хоругви

Прапори ветеранських організацій УПА

Повідомлення ABG » 04 жовтня 2019, 11:59

logoOBVU.jpg
logoOBVU.jpg (19.21 Кб) Переглянуто 10798 разів

Об’єднання Колишніх Вояків УПА США і Канади припинило свою діяльність
3 Жов. 2019

Об’єднання Колишніх Вояків УПА США і Канади

Пресове повідомлення

Повідомляємо українську громаду, що 28 вересня 2019 року в українському домі при 123 Ля Розе Аве., Торонто, Онтаріо, були проведені Загальні Збори на яких розв’язано ОКВУПА США і Канади. Цей крок зроблено з огляду на малу кількість функціонуючих членів. Письмове й усне опитання усіх членів вказало, що переважна більшість повністю погодилися на цей крок та уповажнила Головну Управу формально закінчити існування організації.

ОКВУПА США і Канади мало свій початок в Німеччині коли туди прибули рейдуючі частини УПА у 1947 році. Організація була дуже активною і з її ініціятиви зорганізовано Видавництво “Літопис УПА”, до якого з часом прилучилися ТКВУПА США та ТКВУПА Канади. “Літопис УПА” з допомогою української громади та поодиноких прихильників, яким ми усі дуже вдячні, опублікував біля 130 томів документів та матеріялів про визвольну боротьбу українського народу часів Другої Світової Війни та після неї. Сьогодні “Літопис УПА” з осідком у Львові, де знаходиться багато виданих книг, також у стані ліквідації. Цією справою займається Ліквідаційна комісія, головою якої є Осип Жигар.

Організацією керували майор Петро Миколенко , Полк. Юрій Лопатинський , Сот. Ярослав Струтинський, Сот. Євген Штендера (в Німеччині), Сот. Володимир Сорочак, Іван Хома, Михайло Озимко, Микола Чуйко, Юліян Котляр, Mихайло Бохно , Іван Лико, Олесь Ґереґа, Др. Модест Ріпецький, та Проф. Петро Й. Потічний .

Більшість наших колишніх членів поховані на двох упівських цвинтарях: Української Православної Церкви США в Бавнд Брук, штат Ню Джерзей, та Української Православної Церкви Канади в Овквіл, Онтаріо, і в різних місцях проживання членів в Європі та Північній Америці.

Прапор Головної Управи передано на збереження до Українського Документаційно–Дослідного Центру в Торонто. Прапор Станиці Рочестер передано до музею УПЦ в Бавнд Брук, а Прапор Станиці Торонто, також до Українського Документаційно–Дослідного Центру в Торонто.

Президія Ліквідаційних Загальних Зборів

http://ukrpohliad.org/ukrayintsi-v-svit ... ngyBZcXCHQ
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12808
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Вексилологія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей