Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйполя

Печатки, молівдовули, клейма

Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйполя

Повідомлення Юрій К. » 23 березня 2012, 17:59

Шановні форумчани! Чи може хтось повідомити щось реальне про цю "печатку" з музею Шереметтєвих у Києві. Я маю на увазі напис - він дзеркальний чи такий як на опублікованих фото, тобто звичайний. Було кілька статей, але фото завжди такі, без яких-небудь застережень. Якщо напис дзеркальний, то навіщо такі махінації? Я, чесно кажучи, не розумію.
Приєднані файли
печать штаба.jpg
печать штаба.jpg (33.23 Кб) Переглянуто 20238 разів
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення istoryk » 23 березня 2012, 20:30

Юрій К. написав Чи може хтось повідомити щось реальне про цю "печатку" з музею Шереметтєвих у Києві. Я маю на увазі напис - він дзеркальний чи такий як на опублікованих фото, тобто звичайний

Те, що зображено на фото не є оригінальною матрицею печаті польового штабу. Матриця - це той предмет, яким витискають напис. Найвірогідніше - це копія з оригіналу, тому вона містить позитивний напис. Це важливо, бо матриць печаток з позитивним текстом, тобто з таким, який вільно читається, не буває. Фото занадто маленьке, щоби сказати щось конкретніше. Якщо маєте фото більшого розміру, спробуйте, поверніть. Зверну увагу на те, що така печатка зроблена для опечатування документів сургучем - тобто літери на ній мають бути заглибленими.
Якщо опубліковано кілька статей з таким фото, то тут недогляд того, хто першим опублікував печать - він мав про це написати.
istoryk
 
Повідомлення: 103
З нами з: 22 листопада 2011, 19:43
Звідки: Львів

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення Юрій К. » 23 березня 2012, 21:19

Річ у тім, що я теж спочатку скептично поставився до цього предмету, поки не побачив, що вони публікують печатки у дзеркальному відображені. Тепер не знаю, що і думати.
Приєднані файли
Киевская печать.jpg
Киевская печать.jpg (38.98 Кб) Переглянуто 20229 разів
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення ABG » 23 березня 2012, 21:20

Юрій К. написав:Якщо напис дзеркальний, то навіщо такі махінації? Я, чесно кажучи, не розумію.

Публікації майже всіх печаток з Музею Шереметьєвих дають у дзеркальному зображенні - для зручності прочитання написів. Тому очевидно, що всі написи на оригіналі матриці "негативні". Інша річ, що для наукових публікацій треба в підписах до зображень вказувати, що подається дзеркальне зображення. Хоча саме цю печатку я бачив опублікованою в популярному журналі "Антиквар". Для матриці печатки використано барабан револьвера системи Наган.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення Юрій К. » 24 березня 2012, 01:15

ABG написав:... для наукових публікацій треба в підписах до зображень вказувати, що подається дзеркальне зображення. Хоча саме цю печатку я бачив опублікованою в популярному журналі "Антиквар".


Я бачив три публікації О. Шереметьєва про цю печатку, у т.ч. одна стаття була у збірнику науково-практичної конференції. Проте, на жаль, у жодній з них не зазначено що зображення дзеркальне. Це і дало мені підстави раніше казати, що власник вводить всіх в оману і сам предмет ніяка не печатка, а просто барабан з гравіюванням. Тепер зрозумів, що можу помилятися. Треба було навіть у популярних журналах зазначати про дзеркальність зображення, бо це сприяє негативним наслідкам. Не всі ж мають змогу відвідати музей Шереметьєвих та побачити предмет на власні очі. Прикро, але через такі публікації сам я та більшість моїх знайомих сприйняли цей барабан не як печатку.
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення istoryk » 24 березня 2012, 01:28

ABG написав Публікації майже всіх печаток з Музею Шереметьєвих дають у дзеркальному зображенні - для зручності прочитання написів

Так, я подивилася статтю Андрія Задорожнюка "Подільські печатки 1917-1920рр. із сфрагістичної колекції Музею Шереметьєвих" - всі матриці печаток подані у дзеркальному зображенні. Жодних натяків на те, що пропонується для огляду саме дзеркальне зображення. Стаття опублікована у "Сфрагістичних записках", 2011, С.375-382.
Тобто - у науковому виданні. У статті є фото 9 матриць (на вклейці – кольорові "позитиви"+ загальний вигляд двох матриць).
Цікаво, в приватному Музеї Шереметьєвих всі предмети лежать в одному мішку, чи все-таки кожний має свій номер? При написанні статті п. Андрій Задорожнюк печаті нумерує: "печатка 1", "печатка 2"… А якщо інший дослідник використає зображення печатки № 2, проте у своїй статті пронумерує її як "печатка 97"? Уявімо, що хтось із науковців приїде до Києва і захоче побачити в музеї "печатку 2", або вона ж "печатка 97" - то що він почує у відповідь?
Публікуючи матрицю Церковного музею, я давала загальне фото та відбиток на документі.
матриця + відбиток n.jpg
матриця + відбиток n.jpg (19.06 Кб) Переглянуто 20221 разів

Тобто, дослідник бачить, як направду виглядає ця річ та її відтиск. Він може порівняти запропонований відбиток із тими відтисками, які віднайшов сам десь в архіві. Бо іноді є велика різниця між матрицею та реальним відбитком (може не все відтиснутись). З другого боку, матриць не так вже й багато, щоби економити на фото загального вигляду – точені дерев’яні ручки подібні, проте не однакові.
З цього всього виникає важливе питання:
Практика подачі матриць у дзеркальному зображенні при публікації існує тільки локально, чи вона більш розповсюджена? Може, ми відстали від життя? Цікаво, як польські дослідники публікують матриці печаток?
istoryk
 
Повідомлення: 103
З нами з: 22 листопада 2011, 19:43
Звідки: Львів

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення ABG » 24 березня 2012, 09:51

На сайті музею печатки також подаються в "позитивному" дзеркальному зображенні, але про це вказано внизу сторінки (див.: http://muzeysheremetievyh.com/content/109.html).
Щодо інших публікацій, то матриці можна подавати й у "негативі", й у "позитиві", лише при цьому вказувати в примітках відповідний коментар.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення Юрій К. » 24 березня 2012, 12:35

ABG написав:Щодо інших публікацій, то матриці можна подавати й у "негативі", й у "позитиві", лише при цьому вказувати в примітках відповідний коментар.


Так, але я не розумію, навіщо тоді у "позитиві" треба подавати загальний вигляд предмету? Що це дає?
Приєднані файли
image.jpg
image.jpg (26.14 Кб) Переглянуто 20212 разів
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення ABG » 24 березня 2012, 12:44

Юрій К. написав:Так, але я не розумію, навіщо тоді у "позитиві" треба подавати загальний вигляд предмету? Що це дає?

Я цього також не зовсім розумію. Таке ж фото було й у журналі "Антиквар". Мабуть вирішили, що так буде читачам зручніше. Але це вже питання до автора публікації (до слова, у згаданій публікації про печатку фактично було згадано лише побіжно).
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Печатка Військово-революційного польового штабу Гуляйпол

Повідомлення Юрій К. » 24 березня 2012, 13:09

ABG написав:На сайті музею печатки також подаються в "позитивному" дзеркальному зображенні, але про це вказано внизу сторінки


Між іншим, і там цікава картинка спостерігається. Якщо, всі печатки, як вони пишуть, у дзеркальному відображені, то як треба розуміти це - "Печать 4-го эскадрона 12-го уланского Белгородского полка". Називається, здогадайся сам?
Приєднані файли
Печать 4 эск. 12 уланского полка.jpg
Печать 4 эск. 12 уланского полка.jpg (22.27 Кб) Переглянуто 20208 разів
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя


Повернутись в Сфрагістика

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей