УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №249/2025
Про символіку Державної казначейської служби України
1. Заснувати емблему і прапор Державної казначейської служби України.
2. Затвердити такі, що додаються:
Опис емблеми Державної казначейської служби України;
Малюнок емблеми Державної казначейської служби України;
Опис прапора Державної казначейської служби України;
Малюнок прапора Державної казначейської служби України;
Порядок використання емблеми та прапора Державної казначейської служби України.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
22 квітня 2025 року
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 22 квітня 2025 року
№ 249/2025
ОПИС
емблеми Державної казначейської служби України
Емблемою Державної казначейської служби України є круглий зелений щит із тонкою золотою облямівкою, посередині якого – скошені навхрест два золоті ключі борідками додолу назовні. Поверх ключів вертикально накладена срібна монетна гривня київського типу з малим Державним Гербом України.
Допускається використання емблеми без щита.
Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 22 квітня 2025 року
№ 249/2025
ОПИС
прапора Державної казначейської служби України
Прапором Державної казначейської служби України є прямокутне полотнище зеленого кольору зі співвідношенням ширини до довжини 2:3.
У верхній чверті від древка вміщено зображення двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, у центрі вільної частини полотнища – зображення емблеми Державної казначейської служби України без щита. Висота емблеми становить 1/2 ширини полотнища.
Обидві сторони полотнища прапора дзеркально ідентичні.
Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 22 квітня 2025 року
№ 249/2025
ПОРЯДОК
використання емблеми та прапора Державної казначейської служби України
1. Емблема та прапор Державної казначейської служби України є офіційними відмітними символами, що вказують на належність до Державної казначейської служби України.
2. Емблема Державної казначейської служби України зображується на прапорі Державної казначейської служби України, може відтворюватися у службових кабінетах Голови Державної казначейської служби України, його заступників, на відомчих заохочувальних відзнаках Державної казначейської служби України, будинках і спорудах, де розміщується Державна казначейська служба України.
3. Прапор Державної казначейської служби України може встановлюватись у службовому кабінеті Голови Державної казначейської служби України, його заступників, на будинках і спорудах, де розміщується Державна казначейська служба України.
4. Відтворення зображень емблеми та прапора Державної казначейської служби України може бути виконано в одноколірному варіанті і допускається в розмірах, що відповідають меті їх застосування, із додержанням установлених пропорцій.
5. Зображення емблеми та прапора Державної казначейської служби України може відтворюватися на друкованій, інформаційній і сувенірній продукції, в кіно-, відео- і фотоматеріалах, що видаються Державною казначейською службою України або виготовляються на її замовлення.
6. В інших випадках особливості використання емблеми та прапора Державної казначейської служби України визначаються Головою Державної казначейської служби України.
Керівник Офісу Президента України А.ЄРМАК
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту символіки Державної казначейської служби України
Проєкт символіки Державної казначейської служби України (далі – Держказначейство) виконаний відповідно до вимог “Методичних рекомендацій з розробки символів центральних органів виконавчої влади України” (далі – Методичні рекомендації), затверджених Комісією державних нагород та геральдики.
Емблема Держказначейства являє собою круглий зелений щит з тонкою золотою облямівкою. Зелений колір вказує на фінансову сферу.
Схрещені золоті ключі символізують безпеку, захист, мудрість та знання. У багатьох країнах Європи ключ був атрибутом камерарія, який серед іншого відповідав за отримання та виплату грошей, що зберігалися у королівській скарбниці. Крім того, ключі відображають діяльність Держказначейства з відкриття і закриття рахунків, розподілу коштів між бюджетами, повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, операції з повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Срібна монетна гривня київського типу (платіжний засіб на території сучасної України у Х–ХІІІ ст.) уособлює бюджетні кошти, а також підкреслює глибокі історичні корені української державності.
Зображення малого Державного Герба України свідчить про належність Держказначейства до системи центральних органів виконавчої влади України.
Прапор Держказначейства, відповідно до пункту 3.1. Методичних рекомендацій, являє собою зелене прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. У верхній чверті від древка дві рівновеликі горизонтальні смуги синього та жовтого кольорів, а в центрі вільної частини полотнища – емблема Держказначейства без щита висотою 1/2 ширини полотнища. Обидві сторони полотнища прапора дзеркально ідентичні.
Колористична специфікація кольорів у системі Pantone (PMS):
Синій: PANTONE 2935 C;
Золотий (жовтий): PANTONE 012 C;
Зелений: PANTONE 2427.
Повернутись в Емблематика органів влади України
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей