Сторінка 1 з 1

Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 08 червня 2011, 19:10
cherry59
Шановні панове,
Близько року розшукую дані про пра-прадіда. Прізвище Вишневський, походить з Іванівки (Янівки), Рожнятівського району (за Австро-Угорщини повіт Долина), Івано-Франківської області. Парафія греко-католицька. Метричні книги є в Рожнятові, але за потрібні роки, а саме перша половина 19 ст,- відсутні. Відомо, що одночасно велися 1-2 копії книг. В Історичному архіві Львова їх нема, нема і в Києві та Франківську. Шукали мені і в Польському АГАДі- нема. Де ще можуть бути вони?
Село належало до власності Станіслава графа Скарбека, мецената, засновника театру у Львові. Чи існують дані про сімейний архів цієї родини?
Дякую,
Ігор

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 10 червня 2011, 00:56
ABG
cherry59 написав:Близько року розшукую дані про пра-прадіда. Прізвище Вишневський, походить з Іванівки (Янівки), Рожнятівського району (за Австро-Угорщини повіт Долина), Івано-Франківської області. Парафія греко-католицька.

За базою http://www.halgal.com/halgal.asp у ЦДІА у Львові є метрики за 1835-1860-і рр. з двох сіл Янівка, але не вказано їх адміністративної приналежності. Варто уточнити.

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 10 червня 2011, 16:12
cherry59
На жаль ці Янівки не Рожнятівського району (чи Долинського повіту). Я вже ці книги тримав в руках. Всі стверджують, що копії велися, але їх існування покрите мороком ;)

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 24 березня 2012, 16:03
cherry59
Всім дякую!
Вже знайшов!

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 02 травня 2012, 00:36
Bryndza
Пане cherry59, поділіться будь-ласка досвідом де можна знайти метричні книги крім як у державних архівах?

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 02 травня 2012, 11:59
ABG
Bryndza написав:де можна знайти метричні книги крім як у державних архівах?

— у відділах РАЦСів (ЗАГСів);
— у збірках музеїв і бібліотек;
— у приватних осіб.

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 02 травня 2012, 19:35
Bryndza
Дякую.
- А який порядок доступу до метричних книг у РАГС? Чи вони є у вільному доступі, згідно законодавства? І ще - чи РАГСи зобов'язані передавати свої (та метричні) книги до архіву? Якщо так, то після скількох років?
- І ще запитання - підскажіть будь-ласка які львівські музеї і бібліотеки мають у своєму розпорядженні метричні книги.
- З приватними особами складніше, я так думаю. Бо їх треба знати...

Re: Вишневські. Копії метричних книг

ПовідомленняДодано: 02 травня 2012, 23:43
ABG
Bryndza написав:А який порядок доступу до метричних книг у РАГС? Чи вони є у вільному доступі, згідно законодавства? І ще - чи РАГСи зобов'язані передавати свої (та метричні) книги до архіву? Якщо так, то після скількох років?
- І ще запитання - підскажіть будь-ласка які львівські музеї і бібліотеки мають у своєму розпорядженні.

Згідно чинного законодавста, в РАЦСах (це система не Держкомархіву, а Мінюст/Облуправляння юстиції) зберігаються метричні записи за останні 75 років, доступ до яких обмежений. Хоча насправді там траплялися й метрики з 18 ст. Хоча при дослідженнях Голодомору були розпорядження передати всі старші метрики до відповідних обласних архівів (у Львові - до ЦДІА України). Але здається, що не всі це розпорядження виконали.
Для порівняння, у Польщі законом встановлена таємниця на метричні матеріали за останні 100 років. навіть якщо вони потрапили до архівів, то їх дослідникам категорично не видають.
У Львові окремі метрики чи генеалогічні записи є в Національному музеї (переважно, з 18 ст.), у НЛНБ ім. Стефаника (помилково були записані як "богослужебні книги"), в Музеї книгодрукування.