Значення символів

Зміст символів; теорія та практика; проблеми

Значення символів

Повідомлення Krutyvus » 12 січня 2010, 12:32

Балимба написав:Ну Андріївський хрест- це вже точно не підходить. У наших "кольорових" сіл "особлива" любов до всього, що хоча б трошки пов'язане з Росією.

Так це ж оригінальна назва перехрестя фігур на основі хреста святого, який проповідував у Криму та на Київських пагорбах гостював!!!
Не бачу зв"язку з Росією!
Востаннє редагувалось ABG в 13 січня 2010, 13:43, всього редагувалось 2 разів.
Причина: Перенесено з "муніципальних символів"
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб і прапор с. Чорні Ослави

Повідомлення Балимба » 12 січня 2010, 15:33

Krutyvus написав: Так це ж оригінальна назва перехрестя фігур на основі хреста святого, який проповідував у Криму та на Київських пагорбах гостював!!! Не бачу зв"язку з Росією!

Ви ж не будете заперечувати, що Андріївський хрест широко використовується в символіці Росії.
І зрештою це ще велике питання хто приніс християнство на землі Галичини - Київ чи все-таки воно прибуло з Заходу.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Герб і прапор с. Чорні Ослави

Повідомлення olenasambul » 12 січня 2010, 16:23

Андріївський хрест називається crux decussata. Апостола святого Андрія було розіпнено на хресті у вигляді букви Х. Починаючи з XIII ст., цей хрест (білий на синьому тлі) присутній у символіці Шотландії, її покровителем був святий Андрій.
Він є також покровителем Росії з часів Петра 1, який прийняв для прапора російського військово-морського флоту синій косий хрест на білому тлі.

Знаєте, я за вільну Україну але це інша моя сутність, я не згадую про це, коли йдеться про геральдику чи символізм узагалі. Нещодавно зявилась цікава тема про тризубець на італійських прапорах - це ж не погроза нашій державності? Мені дуже жаль що ота сволота Гітлер зпаплюжив наш давній символ-оберіг свастику і тепер цей знак - виключно символ фашизму. Це неправильно. Не можна політизувати символіку. Політики та дурні нехай гавкають, то їх робота, а нам своє робити.
Посміхайтеся - це всіх дратує ))) Член УГТ Олена Степанівна Самбул. http://www.olenasambul.com/
Аватар користувача
olenasambul
 
Повідомлення: 94
З нами з: 25 грудня 2009, 22:06
Звідки: м. Київ

Re: Герб і прапор с. Чорні Ослави

Повідомлення Балимба » 12 січня 2010, 20:39

olenasambul написав:Андріївський хрест називається crux decussata. Апостола святого Андрія було розіпнено на хресті у вигляді букви Х. Починаючи з XIII ст., цей хрест (білий на синьому тлі) присутній у символіці Шотландії, її покровителем був святий Андрій.
Він є також покровителем Росії з часів Петра 1, який прийняв для прапора російського військово-морського флоту синій косий хрест на білому тлі.

На жаль без політики не виходить. СССР асоціюється з Росією. А це тільки по одному моєму селі - кілька десятків загиблих і більше сотні виселених в "отдаленные места". І все це теж під певними символами.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Герб і прапор с. Чорні Ослави

Повідомлення Strilbycki » 13 січня 2010, 01:38

olenasambul написав:Мені дуже жаль що ота сволота Гітлер зпаплюжив наш давній символ-оберіг свастику і тепер цей знак - виключно символ фашизму. Це неправильно. Не можна політизувати символіку. Політики та дурні нехай гавкають, то їх робота, а нам своє робити.


Ось фото з книжки пана Олега Однороженка "Родова геральдика Руського королівства та Руських земель Корони Польської XIV–XVI ст".

Важко собі уявити який би підняли галас, як би такий символ з'явився у якогось села.
Приєднані файли
IMG_0745.JPG
IMG_0745.JPG (14.74 Кб) Переглянуто 31929 разів
Аватар користувача
Strilbycki
 
Повідомлення: 297
З нами з: 21 грудня 2009, 12:42
Звідки: Україна \ Ukrain \ Украйина м.Київ \ Kyiv \ Кыйив

Re: Герб і прапор с. Чорні Ослави

Повідомлення olenasambul » 13 січня 2010, 12:12

Отож.
Хоча впевнена що так чи інакше цей символ почне знову зявлятися в нашій символіці. Благо що різномаїті варіанти свастики.
Зображення
Зображення Село Веденье. Ярославская обл.
Зображення
Зображення
Зображення Зображення На фото з Путіним не фотошоп

Є підозра, що самі словяни свій знак собі й повернуть )))

(Прошу виділити окрему тему про символи і знаки та перенести туди наш спам )))
Посміхайтеся - це всіх дратує ))) Член УГТ Олена Степанівна Самбул. http://www.olenasambul.com/
Аватар користувача
olenasambul
 
Повідомлення: 94
З нами з: 25 грудня 2009, 22:06
Звідки: м. Київ

Re: Значення символів

Повідомлення Андрій88 » 22 липня 2011, 08:27

Доброго дня. У мене таке питання. Я являюсь дворянином з правом на родовий герб. Почав розробляти проект. Але людина, яка допомогла мені в цьому, каже що дворянської корони над щитом не має бути. А люди з організації, до якої я належу (не можу сказати до якої), кажуть що має. Я не знаю що робити. Чи потрібна там та корона, з точки зору геральдистів, чи ні?
Андрій88
 
Повідомлення: 2
З нами з: 22 липня 2011, 08:19

Re: Значення символів

Повідомлення ABG » 22 липня 2011, 09:01

А навіщо розробляти новий герб? Якщо предки були дворянами, то, очевидно, вони вже мали свого герба з відповідними ранговими атрибутами.
Щодо легітимності дворянства. У сучасній Україні люди можуть або бути нащадками колишньої шляхти чи дворян, або отримати такий статус в іншій країні, де подібне передбачене чинним законодавством. Самодіяльні ж "надання" від різних громадських організацій є фіктивними і ніякого дворянського статусу не дають, як і права використовувати статусні корони гідності.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12721
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Значення символів

Повідомлення SVKM de L » 22 липня 2011, 15:15

Андрій88 написав:з організації, до якої я належу (не можу сказати до якої)

Боже, якісь шпигунські ігри! ;)

Якщо казати загалом, то корона гідності має бути не прямо на щиті, а на шоломі (якщо ми кажемо про не-титулованого дворянина). Можливо, Ваш знайомий мав це на увазі.

ABG написав:Якщо предки були дворянами, то, очевидно, вони вже мали свого герба з відповідними ранговими атрибутами.

Не завжди мали, але у 90% випадках, так.

Шановний Андрій88!
Навіщо Вам точка зору професійних геральдистів, якщо Ви є дворянином якоїсь таємничої організації і т.д.? Спитайте в тих, хто "надав" Вам дворянство - вони неодмінно мають знати свою власну "кухню"...
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 205
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Значення символів

Повідомлення Царенко » 22 липня 2011, 16:16

Зрештою, Андрію88, спробуйте створити звичайний герб, без атрибутів дворянства (Вам краще знати - якого).
Царенко
 
Повідомлення: 115
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Значення символів

Повідомлення Андрій88 » 23 липня 2011, 08:07

)) що до шпигунських ігор, то вибачте. на цьому сайті є наш геральдист. і якщо я назвусь, то потім у мене з ним будуть проблеми, (з ним не розмовляв, а питаю поради).
Андрій88
 
Повідомлення: 2
З нами з: 22 липня 2011, 08:19

Re: Значення символів

Повідомлення Царенко » 25 липня 2011, 11:30

Андрію, а Вас не лякає перспектива того, що таємний ГЕРАЛЬДИСТ упізнає Вас потім по гербу? :lol:
Царенко
 
Повідомлення: 115
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Значення символів

Повідомлення Krutyvus » 25 липня 2011, 14:31

Царенко написав:Андрію, а Вас не лякає перспектива того, що таємний ГЕРАЛЬДИСТ упізнає Вас потім по гербу? :lol:

Герб теж таємний!!! :twisted:
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Значення символів

Повідомлення Царенко » 25 липня 2011, 14:55

Андрію, не робіть собі клопіт з "катакомбним дворянством", а створіть нормальний особистий герб без станово-класових забобонів.
Царенко
 
Повідомлення: 115
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Значення символів

Повідомлення dr.Alexandr » 25 жовтня 2015, 07:15

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, в чому різниця у значенні символів молодика та місяця що ущербляється на гербах міст?
dr.Alexandr
 
Повідомлення: 1
З нами з: 22 жовтня 2015, 10:51


Повернутись в Загальні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron