Геральдичні питання у Вікіпедії

Зміст символів; теорія та практика; проблеми

Геральдичні питання у Вікіпедії

Повідомлення Леонід Краморенко » 15 листопада 2011, 22:18

Шановні учасники форуму!
Прошу Вашої допомоги як фахівців з геральдики. Для потреб вікіпедії довелось створити намалювати у форматі .svg герб Деснянського району. Це є лише перекреслення відомої роботи Юрія А. Соломинського http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 0%BD%D1%83 . Сам не фахівець у гербах, тому є кілька питань:
1) чи може бути використаний даний малюнок в якості герба Деснянського району при оформленні статей вікіпедії? Зокрема, чи може використовуватись спрощена версія герба без девізної стрічки та листків - лише самий щит? Для мене незрозуміла різниця в термінах великий і малий герб, будь-ласка роз'ясніть, чи застосовне воно для цього герба. Можна повний і спрощений, чи лише тільки повний?
2) чи відповідають використані кольори геральдичним традиціям - зелений (virt), золотий і блакитній за ДСТУ 4215:2006, червоний (RGB 170,0,0) та срібний (RGB 192,192,192)? Можливо прийнято використовувати інші кольори, був би вдячний за роз'яснення.
3) Можливо не по темі, але цікава Ваша думка. Для комунальних підприємств району, зокрема для загальноосвітніх шкіл, в яких зазвичай немає логотипів, чи можна використовувати в якості логотипів герби районів, в яких вони розташовані. Що в даному випадку є їх символом - герб району, чи герб міста, або можливо інші якісь символи?

Coat color.jpg
Герб Деснянського району
Coat color.jpg (38.25 Кб) Переглянуто 42014 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 16 листопада 2011, 01:44

Леонід Краморенко написав: 1) чи може бути використаний даний малюнок в якості герба Деснянського району при оформленні статей вікіпедії? Зокрема, чи може використовуватись спрощена версія герба без девізної стрічки та листків - лише самий щит? Для мене незрозуміла різниця в термінах великий і малий герб, будь-ласка роз'ясніть, чи застосовне воно для цього герба. Можна повний і спрощений, чи лише тільки повний?

Поняття "великого" та "малого" гербів сформувалося з огляду на використання різними державними утвореннями (особливо – імперіями) простих гербів (які містили або династичний знак володаря, або знак, що на той час набув значення територіального), а також ускладнених гербів (у які намагалися додати символи різних земель, що вказувалися в володарському титулі, а також розширити зміст герба за допомогою позащитових елементів – корони гідності, мантії, щитотримачів, ордена з ланцюгом, девізної стрічки тощо).
Під цим впливом тепер вже звично називають "малим" будь-який герб, що має лише сам щит (із його полями та фігурами), а варіант із доповненням позащитовими елементами трактують як "великий".
У сучасній практиці, якщо країна має "великий" і "малий" державні герби, то перший, як правило, використовується вищими органами державної влади, а другий має широке застосування в усіх інших випадках.
З геральдичної точки зору практика використовувати лише сам щит ("малий герб") є цілком оправданою. Принаймні при консультаціях чи практичних розробках для місцевих рад нами завжди вказується, що герб можна використовувати лише як сам щит. Тому подібним чином можна подавати й герб Деснянського району, навіть якщо це не передбачено в рішенні районної ради.
Щодо описів, які затвердила Деснянська райрада і які подані на Вікіпедії, то вони жахливо безграмотні і геральдично, і філологічно. Тому цю статтю треба буде відредагувати. Хоча б позбутися такого безглуздя як: "клюв", "навершиє", "перев'язь" та інших "азаровських перлів".
2) чи відповідають використані кольори геральдичним традиціям - зелений (virt), золотий і блакитній за ДСТУ 4215:2006, червоний (RGB 170,0,0) та срібний (RGB 192,192,192)? Можливо прийнято використовувати інші кольори, був би вдячний за роз'яснення.

У гербах можуть бути 5 емалей/кольорів (синій, червоний, зелений, чорний та пурпуровий) та 2 метали (срібло, золото). Як виняток іноді ще застосовують т. зв. "тілесний" колір для передачі забарвлення людської шкіри. У деяких країнах на щитах можуть використовуати й хутра, хоча в українській традиції хутра вживаються лише для позащитових елементів (горностай, білка).
Кольори бажано давати середньої насиченості (не треба робити надмірно світлі чи темні). Запропоновані Вами – цілком прийнятні.
На жаль, у описі герба Деснянського району безграмотно подано й колористику: там і "білий" журавель, і "малиновий" плащ, хоча в кінці додатку до рішення вже зазначено, що "білий" – це срібло, а "малиновий" – це пурпуровий колір.
3) Можливо не по темі, але цікава Ваша думка. Для комунальних підприємств району, зокрема для загальноосвітніх шкіл, в яких зазвичай немає логотипів, чи можна використовувати в якості логотипів герби районів, в яких вони розташовані. Що в даному випадку є їх символом - герб району, чи герб міста, або можливо інші якісь символи?

Якщо мова про Вікіпедію, то герб району можна використовувати як тимчасовий знак, що вказує на місце розташування чи школи, чи підприємства, але не як їхній власний символ.
В інших випадках треба виходити з юридичних норм: як розділені повноваження між міською радою та районними, чи передбачено в рішеннях місцевих рад використання символів територіальних громад якимись установами і організаціями і т. п. Наприклад, давніше у Польщі загальноосвітні школи були державними (а не комунальними), тому на їхніх фасадах кріпилися овальні таблички з державним гербом.

Про геральдику на Вікіпедії у нас ще є одна спеціальна тема: viewtopic.php?f=52&t=570
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 17 листопада 2011, 03:38

Щиро дякую за цікаві і зрозумілі відповіді :)!
Якщо можна, то ще спитаю вже більш детально саме по відмальованому гербу Деснянського району.

1) Зрозумів, що "малий" герб у вигляді самого лише щита з фігурами має право на існування і може використовуватись у вікіпедії. В зв'язку з цим виникають суто технічні питання. Яким саме має бути щит герба Деснянського району (як правильно класифікується його форма в геральдиці) та яким має бути співвідношення висоти h до ширини b? Відоме затверджене схематичне зображення існує для малого герба України (можливо існують схеми чи креслення інших гербів, підкажіть по можливості), там h/b=22,5/16=1.4063. Неформальний герб Києва http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coat_of_arms_of_Kiev.svg, що був взятий як основа для векторного малюнку, має ту саму форму ("английский, четырёхугольный с острым основанием" за класифікацією [url]http://ru.wikipedia.org/wiki/Геральдический_щит[/url]), але в нього співвідношення h/b=315/230=1.3696. Якою має бути ширина зовнішнього контуру? Можливо є десь стандартизовані форми щитів у векторному форматі або правила, за якими вони створюються. Було б простіше прив'язатись до вже існуючого зразка ніж створювати щось "від себе".

2) Є ще питання по фігурам, що зображені на гербі. Якщо з архістратигом та гривнями все відносно зрозуміло, то з птахом і княжим двором трохи складніше, підскажіть як краще зробити. Згодний, що опис герба Деснянського району невдалий, але ж потрібно якось відтворити його у векторній формі. Там сказано "білий журавель" (Grus leucogeranus - хоча б на http://en.wikipedia.org/wiki/Siberian_Crane), однак на самому гербу зображений зовсім інший птах - звичайнісінький білий лелека (Ciconia ciconia - зображення на http://en.wikipedia.org/wiki/White_Stork) з ключем. Тому питання наступне. Чи можна використати в якості фігури птаха стандартизоване зображення http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Meuble_cigogne.svg, взяте з французького геральдичного проекту вікіпедії? Можливо такий підхід запозичень не є прийнятним в геральдиці, тому цікава Ваша думка з цього приводу.

3) По кольорам є питання. Основним кольором за описом є зелений - займає половину щита та присутній на девізній стрічці. Класичний virt доволі яскравий, чи можна в якості основного кольору використати Forest green RGB (34, 139,34)? Адже район сформувався на лісовій місцевості, можливо цей відтінок зеленого є більш вдалим. Викреслив "княжий двір" більш детально на фоні лісового зеленого, прошу дати оцінку щодо можливості використання його у гербі. Залишити старий варіант вежі, чи замінити більш деталізованим?

4) Стосовно школи - виправив - Coat of arms of Desna Raion of Kyiv as temporary sign of school http://en.wikipedia.org/wiki/Kyiv_Secondary_School_No._189. Раніше теж на всіх школах був розміщений герб Української РСР. Нині більшість загальноосвітніх закладів залишаються державними (не муніципальними, чи комунальними). Формально всі вони на балансі Міносвіти, яке теж не має власної символіки. Однак фактично вони фінансуються або дотуються з місцевих (районних) бюджетів як і більшість закладів освіти (за виключенням таких, що мають статус національний - там фінансує Кабмін напряму). Тому тут з повноваженнями теж не все зрозуміло.

Дякую за посилання, герб Деснянського району 1200х1200 розміщений на http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coat_of_arms_of_Desna_Raion.svg і є доступним будь-кому.

Knyzhyi Dvir.jpg
Княжий двір (гравюра)
Knyzhyi Dvir.jpg (34.43 Кб) Переглянуто 41996 разів
Vega.png
Деталізована вежа
Vega.png (32.38 Кб) Переглянуто 41996 разів
Cigogne.png
Французький лелека
Cigogne.png (44.12 Кб) Переглянуто 41996 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 17 листопада 2011, 16:04

Леонід Краморенко написав:1) Яким саме має бути щит герба Деснянського району (як правильно класифікується його форма в геральдиці) та яким має бути співвідношення висоти h до ширини b?
Якою має бути ширина зовнішнього контуру? Можливо є десь стандартизовані форми щитів у векторному форматі або правила, за якими вони створюються. Було б простіше прив'язатись до вже існуючого зразка ніж створювати щось "від себе".

Єдиних стандартів для форми щитів немає. Геральдичний щит прийшов із реального засобу озброєння, який мав захистити воїна, а там форми й пропорції щитів були різноманітні та індивідуальні. Оптимально треба залишити таку ж форму й пропорції щита, як затверджено районною радою.
Яущо б у Києві герби районів розроблялися системно, то можна було б їх подати в щитах однієї форми.
Ці "національні" прив'язки до форми щита є дурницями, оскільки т.зв. "іспанський" в інших класифікаціях називають "португальським", а фактично він використовувався скрізь. Тому краще давати щит за геометричною формою. Що цей герб не є "четырёхугольный с острым основанием" зрозуміло будь-кому, хто вчив геометрію в школі: видно, що щит має 5 кутів (у т. ч. 2 з них заокруглені). Тому такий щит (як і на Державному гербі України) варто називати П'ЯТИСТОРОННІМ. Цього принаймні цілком достатньо.
2) Є ще питання по фігурам, що зображені на гербі. Якщо з архістратигом та гривнями все відносно зрозуміло, то з птахом і княжим двором трохи складніше, підскажіть як краще зробити. Згодний, що опис герба Деснянського району невдалий, але ж потрібно якось відтворити його у векторній формі. Там сказано "білий журавель" однак на самому гербу зображений зовсім інший птах – звичайнісінький білий лелека ( з ключем. Тому питання наступне. Чи можна використати в якості фігури птаха стандартизоване зображення, взяте з французького геральдичного проекту вікіпедії? Можливо такий підхід запозичень не є прийнятним в геральдиці, тому цікава Ваша думка з цього приводу.

Варто зображення залишити без особливих змін. З архангелом не все так вже й зрозуміло, бо Київрада намагалася його минулого року поміняти на інше графічне рішення. Те, що автор і всі депутати не знають чим лелека відрізняється від журавля, це, звичайно, сумно. Але міняти малюнок не варто, бо може виявитися, що малюнок "правильний", а опис – "помилковий".
Брати елементи з інших малюнків неприпустимо, бо тоді порушується й чуже авторське право, і втрачається оригіальність малюнку герба району (якою ю вона не була). А от різні півтіні та інші "ефекти" цілком слушно видалено й герб тепер дивиться цілком нормально.
3) Основним кольором за описом є зелений – займає половину щита та присутній на девізній стрічці. Класичний virt доволі яскравий, чи можна в якості основного кольору використати Forest green RGB (34, 139,34)? Адже район сформувався на лісовій місцевості, можливо цей відтінок зеленого є більш вдалим. Викреслив "княжий двір" більш детально на фоні лісового зеленого, прошу дати оцінку щодо можливості використання його у гербі. Залишити старий варіант вежі, чи замінити більш деталізованим?

У гербах немає "основних" і "неосновних" кольорів. Є поля та фігури. Серед полів (якщо їх кілька) важливішими є праві та верхні. У гербі Деснянського району основнішим виходить верхнє з Архангелом, яке вказує на приналежність району до Києва.
Щодо відтінків кольорів, то не має значення, що саме цей колір означає у конкретному гербі. Всі герби, подані в одній системі (у якомусь гербовнику чи на Вікіпедії), мусять мати єдині стандартні кольори для всіх емалей і металів. Не може бути, що в одному гербі поле "блакитне", а в іншому – "темносинє" (навіть якщо подібні терміни вжиті в рішеннях місцевих рад).
Оптимальною тепер є прив'язка до системи Pantone, яка є в комп'ютерних програмах. Якщо файл не в RGB, а в CMYK, то виникає плутанина. А система Pantone дає конкретний відтінок, але це вже важливо, скажімо, для промислового виготовлення. Ось розроблявся кілька років тому проект нового прапора для Кіпру, на якому була смуга "мідного" кольору. Що воно таке, цей "мідний", годі зразу зрозуміти. Але додані кодування Pantone все вияснили.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 20 листопада 2011, 02:21

Дякую за цікаві та змістовні відповіді щодо можливості використання запозичень. Буду завершувати роботу над гербом - постараюсь максимально відтворити початковий малюнок Ю.Соломинського в векторному форматі, без додавань "від себе".

Зрозуміла також відповідь про форму щита, він п'ятисторонній. Одне питання, що стосується геометричної форми щитів все непокоїть мене. Пропорція п'ятистороннього герба України h/b=22.5/16=1.41. Пропорція п'ятистороннього герба Албанії h/b=1.5 рівно. Пропорція п'ятистороннього герба Румунії h/b=826/600=1.37. Пропорція п'ятистороннього герба Києва h/b=315/230=1.37 та відповідно відмальованого по точках малого герба Деснянського району h/b=656/484=1.36. Чи допускається така невідповідність пропорцій міського та районного гербів по відношенню до державного? За розмірами вони чомусь ближче до румунського герба ніж до нашого. Якщо є думки з цього приводу напишіть будь ласка.

Щодо кольорів, практично ніде немає таблиці відповідності "геральдичних" кольорів до пантонівських. Можливо є якась усталена практика чи правила, цікаво було б дізнатись. На форумі Inkscape http://inkscapestuff.org/content/show.php/Heraldry.gpl?content=122210&PHPSESSID=8d9e157d93635ff1e1e52337b9bbf163 є приклад цих кольорів, але це не загальне правило і не всі кольори мають відповідність. Наведу деякі з них (ті що стосуються герба)

0 154 61 Vert PANTONE 355 C
vert.png
vert.png (416 байт) Переглянуто 41966 разів

0 29 119 Navy PANTONE 662 C
navy.png
navy.png (425 байт) Переглянуто 41966 разів

192 0 0 Sanguine
sanguine.png
sanguine.png (376 байт) Переглянуто 41966 разів


Питання наступне - чи можна використовувати цю палітру взагалі, і ці кольори зокрема? Якщо ні, то підкажіть будь-ласка які кольори (їх аналогів pantone) краще використати?
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 22 листопада 2011, 12:09

Леонід Краморенко написав: Чи допускається така невідповідність пропорцій міського та районного гербів по відношенню до державного? За розмірами вони чомусь ближче до румунського герба ніж до нашого.

Державний герб – це державний символ, а міський – це муніципальний. Це принципово різні рівні й у державному устрої, й у геральдичній системі. Якщо зберігається системний підхід, то міські герби принципово не мали б використовувати форму щита з Державного герба, бо це рівень місцевого самоврядування, а не державної влади.
Чому у гербі міського району використано форму щита з Державного герба – це вже проблема розуміння (чи "нерозуміння") суті справи автором проекту та органом, який такого символа затвердив.
Тому в конкретному випадку герб міського району ніякого відношення до Державного герба мати не може (ні за формою щита, ні за іншими елементами). Якась подібність до румунського чи ще якогось герба є чисто випадковою (як, наприклад, між прапорами Чаду та Румунії) і нічого спільного за змістом також не має.

Щодо кольорів, практично ніде немає таблиці відповідності "геральдичних" кольорів до пантонівських.
Питання наступне - чи можна використовувати цю палітру взагалі, і ці кольори зокрема? Якщо ні, то підкажіть будь-ласка які кольори (їх аналогів pantone) краще використати?

Очевидно, що геральдика виникла ще тоді, коли жодних промислових стандартів щодо кольорів не було. Тому відтінки слід підбирати середньої насиченості. Подані на вказаному сайті кольори не годяться, бо, скажімо, синій "navy" однозначно є надмірно темним. Для гербів потрібно використовувати барви без відхилень до світлих чи темних тонів. Наприклад:
- синій: Pantone 307c або Pantone Process Blue
- червоний: Pantone 032c
- зелений: Pantone 354c або Pantone 364c
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 23 листопада 2011, 00:59

Дякую за запропоновані кольори, це важливо для роботи над гербом :D . Вдачний за відповідь про пропорції щитів, все стало зрозумілим. В описі сказано що тип щита піздньоготський - це і є "іспанський", або "португальський"? Тобто закруглений знизу. Як в цьому випадку слід зобразити основні частини герба Деснянського району, саме де провести перетини ліній кольорів? По можливості будь ласка дайте відповідь.

Пробував знайти червоний PMS 032c на http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx, нема на жаль в них такого. Стосовно червоного, або як його помилково названо в описи "пурпурового" в свій час були суперечки в Литві. Парламент Литви, в 1991 році не бажаючи більше мати більшовицький червоний на своєму прапорі, теж затвердив "пурпуровий". Лише згодом їх геральдична комісія конкретизувала яким саме він має бути - 19-1664 TPX для текстилю (прапори) та 180 C для паперу (поліграфія). Так що маємо прецедент, цілком аналогічний гербу Деснянського району. Не існує чисто червоного кольору в палітрі PMS, який би строго відповідав геральдичному Sunguine - всі відтінки змішані. Якщо помиляюсь, напишіть будь-ласка. Довго перебирав різні варіанти, зупинився на PMS 1805 C - насичений колір, що цілком підходить для плаща Архістратига.

Зелені кольори PMS 354 C та PMS 364 C теж пробував. Стебла трави чаполоч http://fr.wikipedia.org/wiki/Hierochloe_odorata, що є елементом герба, здаються трохи темнішими. Зупинив свій вибір на PMS 363 C - він не такий яскравий, більш зважений якщо можна так говорити про кольори.

Блакитні кольори PMS 307 C та PMS Process Blue - пробував, але не знаю, чи взагалі блакитний може відповідати символіці Києва. Начебто спроба провести "нового" Архістратига на блакитному фоні з арбалетом (символом Подільського району) на щиті та ще й нагородженого німецьким залізним хрестом, провалилась. Чим не влаштовує староболгарський хрест на щиті не розумію. Християнство та абетка до нас прийшли саме звідти - від Кирила і Мефодія. Можливо темно-синій колір більш вдалий, прошу відповісти. Вдуматись тільки - неофіційний герб Києва [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Герб_Києва[/url], герб Дніпровського району http://www.kyivsta.gov.ua/dpi/ist53.htm, власне Деснянського району http://www.kmv.gov.ua/divinfo.asp?Id=71845, крім того герб Солом'янського району [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Солом'янський_район[/url] мають темно-синій фон. З іншого боку Оболонський район [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Оболонський_район[/url] на блакитному фоні, в іншому варіанті Дніпровський район теж з блакитним фоном [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Дніпровський_район_(Київ)[/url], Печерський герб теж блакитний. На сайті http://heraldry.com.ua/ взагалі всі герби яскраво-блакитні - за кольором прапору України. Може цьому правилу і треба слідувати? Як бути в цій ситуації? Як варіант обрав PMS 2748 C, прошу дати оцінку.

... Срібний (білий) PMS 428 C, золотий (жовтий) PMS 109 C, виправив плащ Архістратига, збільшив лелеку як на оригіналі, відмалював заново вежу, скоригував пропорції тризуба ... Не знаю чи все зробив? ...

Coat of arms of Desna Raion.png
другий варіант герба
Coat of arms of Desna Raion.png (45.86 Кб) Переглянуто 41891 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 23 листопада 2011, 12:20

Леонід Краморенко написав:В описі сказано що тип щита піздньоготський - це і є "іспанський", або "португальський"? Тобто закруглений знизу [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Іспанський_щит[/url]. Як в цьому випадку слід зобразити основні частини герба Деснянського району, саме де провести перетини ліній кольорів? По можливості будь ласка дайте відповідь.

Такого поняття, як "піздньоготський щит" немає ні в українській мові, ні в природі взагалі. Це вияв невігластва укладача опису, який "десь щось чув". Попросту, іноді в літературі трикутний щит називають "готичним". Зрозуміло, що ніякого стосунку до "пізніх готів", а тим більше до заокругленої чи п'ятисторонньої форми цей щит не має.
Про малограмотність опису я вже писав вище. Тому не варто україномовну Вікіпедію засмічувати суржиком від різних "проффесорів" і "кровосісів", бо потім це все доведеться редагувати.
Залишайте наразі таку форму, яку затвердила районна рада – п'ятисторонню.

знайти червоний PMS 032c на http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx, нема на жаль в них такого. Стосовно червоного, або як його помилково названо в описи "пурпурового" в свій час були суперечки в Литві. Парламент Литви, в 1991 році не бажаючи більше мати більшовицький червоний на своєму прапорі, теж затвердив "пурпуровий". Лише згодом їх геральдична комісія конкретизувала яким саме він має бути - 19-1664 TPX для текстилю (прапори) та 180 C для паперу (поліграфія). Так що маємо прецедент, цілком аналогічний гербу Деснянського району. Не існує чисто червоного кольору в палітрі PMS, який би строго відповідав геральдичному Sunguine - всі відтінки змішані. Якщо помиляюсь, напишіть будь-ласка. Довго перебирав різні варіанти, зупинився на PMS 1805 C - насичений колір, що цілком підходить для плаща Архістратига.

Розкладку кольорів Pantone можете знайти в палітрі "Фотошопу" або тут: http://www.materials-world.com/pantone/ ... _stock.htm
Там є й 032 С, що найбільш затребуваний через свою тональність.
Sunguine відповідає українському т. зв. "кров'яному" й для передачі червоного не годиться.
З пурпуровим ніякої "помилки" немає – це один з 5-и основних геральдичних кольорів (емалей). Його передовсім використовували для позащитових елементів – різних мантій монархів, інших володарів чи церковних ієрархів. Але виокристовують і для забарвлення полів та фігур. У центрально європейському понятті цей колір наближений до фіолетового (див. Pantone Purple C, у побуті – барва одежі римо-католицьких кардиналів). В українському сприйняття (через візантійські впливи) пурпуровий трактують як "багряний" – тобто, насичений червоний чи малиновий. Через цю плутанину в рекомендаціях УГТ пропонувалося "не захоплюватися" пурпуровими чи малиновими полями й фігурами у гербах. Але, як бачимо, кожен малює по-своєму: в Подільському районі одне, в Деснянському – інше сприйняття того ж кольору. Але як червоний його подавати не можна.

Зелені кольори PMS 354 C та PMS 364 C теж пробував. Стебла трави чаполоч http://fr.wikipedia.org/wiki/Hierochloe_odorata, що є елементом герба, здаються трохи темнішими. Зупинив свій вибір на PMS 363 C - він не такий яскравий, більш зважений якщо можна так говорити про кольори.

Зелений можна брати наближеним або до "класичних" відтінків, або до "трав'яних". Може бути й 363 С.

Блакитні кольори PMS 307 C та PMS Process Blue - пробував, але не знаю, чи взагалі блакитний може відповідати символіці Києва. Начебто спроба провести "нового" Архістратига на блакитному фоні з арбалетом (символом Подільського району) на щиті та ще й нагородженого німецьким залізним хрестом, провалилась. Чим не влаштовує староболгарський хрест на щиті не розумію. Християнство та абетка до нас прийшли саме звідти - від Кирила і Мефодія. Можливо темно-синій колір більш вдалий, прошу відповісти. Вдуматись тільки - неофіційний герб Києва [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Герб_Києва[/url], герб Дніпровського району http://www.kyivsta.gov.ua/dpi/ist53.htm, власне Деснянського району http://www.kmv.gov.ua/divinfo.asp?Id=71845, крім того герб Солом'янського району [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Солом'янський_район[/url] мають темно-синій фон. З іншого боку Оболонський район [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Оболонський_район[/url] на блакитному фоні, в іншому варіанті Дніпровський район теж з блакитним фоном [url]http://uk.wikipedia.org/wiki/Дніпровський_район_(Київ)[/url], Печерський герб теж блакитний. На сайті http://heraldry.com.ua/ взагалі всі герби яскраво-блакитні - за кольором прапору України. Може цьому правилу і треба слідувати? Як бути в цій ситуації? Як варіант обрав PMS 2748 C, прошу дати оцінку.

Класичний синій колір у європейській геральдиці – це AZURE / BLUE. Тобто, насичений блакитний чи те, що в українській мові називають СИНІМ (не світло-блакитний і не темно-синій). Колір на прапорі України та поле герба також визначене як СИНЄ у значенні саме такого відтінку. Тому PMS 307 C та PMS Process Blue відповідають цьому кольору (подивіться на розкладку http://www.materials-world.com/pantone/ ... _stock.htm). PMS 2748 C для цього зовсім не годиться.
Вам треба визначитися що Ви хочете: або подавати всі герби у Вікіпедії системно з уніфікованою колористикою, або залишити так, "як кому на місці намалювалося"? Якщо перше, то не треба вигадувати "київської традиції" для кольорів, бо такої немає. А є, натомість, малограмотність чиновників і повна безсистемність в районних гербах, які мають і кольори, і форми щита, і оформлення таке, як кому захотілося. Ось, для одного з районів Харківської області якісь "горе-дизайнери" зробили поле "синьо-зелене". Думаю, коментувати це без потреби.
Щодо герба Києва, то історичним символом міста з XV по XVIII ст. були первісно дві руки, що виходять із хмар і натягують лук зі стрілою, які згодом видозмінилися на самостріл-арбалет. Ангел, трактований потім як Архангел Михаїл, був у цей період територіальним гербом Київської землі, воєводства, полку, але до міста відношення не мав.
Форма хреста чи на обладунках Архангела, чи на щиті не має нічого спільного ні з "німцями", ні зі "староболгарами". Не треба зациклюватися на вигаданій термінології, яка у конкретному випадку не має жодного відношення до змісту герба.

... Срібний (білий) PMS 428 C, золотий (жовтий) PMS 109 C, виправив плащ Архістратига, збільшив лелеку як на оригіналі, відмалював заново вежу, скоригував пропорції тризуба ... Не знаю чи все зробив? ...

З металами проблема, бо передати їх у PMS можна лише умовно. В поліграфії є можливість друку т. зв. "металізованих" кольорів, які чудово відображають і срібло, і золото. Для простішого кольороподілу доводиться срібний обирати серед відтінків сірого, а золотий – серед жовтих чи золотистих. Наприклад, для видання "Герби та прапори міст і сіл України" я брав жовтий PMS 109 С, хоча до "золота" йому ще далеко.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 27 листопада 2011, 20:33

...Розкладку кольорів Pantone можете знайти в палітрі "Фотошопу" або тут: http://www.materials-world.com/pantone/ ... _stock.htm
Там є й 032 С, що найбільш затребуваний через свою тональність...


Дякую за посилання, знайшов PMS Red 032c і виправив колір плаща, правого поля та лелеки на ЧЕРВОНИЙ. Якщо його використання є усталеною практикою, то й деснянський герб має бути того ж кольору.

...Зелений можна брати наближеним або до "класичних" відтінків, або до "трав'яних". Може бути й 363 С...


PMS 363c майже такий самий, що й 364с. Теж якщо на практиці використовують лише два ЗЕЛЕНІ кольори (світлий 354с і темний 364с), то вибиремо саме з них. ЗЕЛЕНИЙ колір важливий, адже він дублюється на деснянському прапорі.

...Класичний синій колір у європейській геральдиці – це AZURE / BLUE. Тобто, насичений блакитний чи те, що в українській мові називають СИНІМ (не світло-блакитний і не темно-синій). Колір на прапорі України та поле герба також визначене як СИНЄ у значенні саме такого відтінку...


Перепрошую, але кольори державного прапору є чітко визначеними. В харківському Іституті метрології зберігаються еталонні зразки кольорів прапора, виготовлених згідно ДСТУ 4512:2006 "Державний прапор України. Загальні технічні умови". Згідно додатку А цього ДСТУ, відтворення кольорів прапора в поліграфічному виробництві наступне. СИНІЙ колір (наш український AZURE) має відповідати № 2935 С, а ЖОВТИЙ - 012 С набору кольорів Pantone. Більш того, допускається застосування цих кольорів для відтворення на металевих, дерев'яних та інших повернях. Тут "інших поверхнях" є саме наш випадок, малювання в електронному вигляді. Очевидно, і герб України повинен відтворюватись саме цими і тільки цими кольорами. Не може він бути намальований десь світлішим, десь темнішим, а десь взагалі іншим кольором. Тому, на мою думку, PMS 307 C та PMS Process Blue не зовсім прийнятні для відтворення СИНЬОГО, але як варіанти навожу. СИНІЙ присутній на деснянському прапорі тому теж потребує ретельного вибору. Цікава Ваша думка з цього приводу.

...З металами проблема, бо передати їх у PMS можна лише умовно. В поліграфії є можливість друку т. зв. "металізованих" кольорів, які чудово відображають і срібло, і золото. Для простішого кольороподілу доводиться срібний обирати серед відтінків сірого, а золотий – серед жовтих чи золотистих...


Теж спочатку обрав PMS 109 С в якості поліграфічного аналога "золотого" кольору. Потім подивився, що забагато пантонівських кольорів - при кількості більше трьох значно зростає вартість повнокольорового виготовлення герба. Тому обмежився ЖОВТИМ (PMS 012 C). Стосовно срібного не можу визначитись - велика кількість срібних відтінків, як варіант зобразив у PMS 877 C. Це у офсетному друці лише декілька варіантів "срібного кольору" - 20%, 40%, 60% чи 80% чорного. А в повнокольоровому друці треба обирати. Наразі питання "срібного" відкрите. Не можу визначитись.

Продемонструю варіанти на малому гербі, прошу визначити варіант кольорів, що прийнятний для розміщеня у Вікіпедії
ЗЕЛЕНИЙ світлий (PMS 354с)

ProcessBlue+354.jpg
ProcessBlue+354.jpg (35.19 Кб) Переглянуто 41852 разів
2935+354.jpg
2935+354.jpg (35.07 Кб) Переглянуто 41852 разів
307+354.jpg
307+354.jpg (35.06 Кб) Переглянуто 41852 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 27 листопада 2011, 20:35

ЗЕЛЕНИЙ (PMS 364 C)

Прошу визначитись з варіантом, цікаві пропозиції щодо "срібного".

ProcessBlue+364.jpg
ProcessBlue+364.jpg (34.53 Кб) Переглянуто 41852 разів
2935+364.jpg
2935+364.jpg (34.43 Кб) Переглянуто 41852 разів
307+364.jpg
307+364.jpg (34.4 Кб) Переглянуто 41852 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Геральдичні питання у Вікіпедії

Повідомлення ABG » 27 листопада 2011, 22:30

Леонід Краморенко написав:кольори державного прапору є чітко визначеними. В харківському Іституті метрології зберігаються еталонні зразки кольорів прапора, виготовлених згідно ДСТУ 4512:2006 "Державний прапор України. Загальні технічні умови". Згідно додатку А цього ДСТУ, відтворення кольорів прапора в поліграфічному виробництві наступне. СИНІЙ колір (наш український AZURE) має відповідати № 2935 С, а ЖОВТИЙ - 012 С набору кольорів Pantone. Більш того, допускається застосування цих кольорів для відтворення на металевих, дерев'яних та інших поверхнях.

Якщо я правильно зрозумів, то Ви орієнтуєтеся на публікацію в "Дзеркалі тижня" з 2009 року: http://dt.ua/SCIENCE/etalonni_kolori_dl ... 57661.html
Однак це є лише пропозиція-розробка цього інституту, яка не має ніякого офіційного затвердження. Подібне питання має регулюватися Законом України, якого Верховна Рада досі не прийняла.

Леонід Краморенко написав:Прошу визначитись з варіантом, цікаві пропозиції щодо "срібного".

Мені більше сподобався варіант "307+354.jpg". Хоча це – чисто суб'єктивно.
Тут поважнішими виглядають дві інші проблеми:
1) Визначений в описі "малиновий" колір (поле, плащ) варто подати як геральдичний "пурпуровий".
2) Лелеку, одяг Архангела та його щит треба також зробити "срібними", бо не може в одному гербі той самий метал передаватися і як "біле", і як "срібне" одночасно.

На нашому форумі паралельно йде тема про українську геральдику на Вікіпедії: viewtopic.php?f=52&t=570
Ці питання значно ширші за тему лише одного району. Може об'єднати ці теми?
У ній варто буде обговорювати всі питання редагування у Вікіпедії статей не лише з геральдики, але й суміжних дисциплін.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 28 листопада 2011, 00:01

В суботу був у Державній науково-технічній бібліотеці України. На мій запит був виданий ДСТУ 4512:2006 "Державний прапор України. Загальні технічні умови", чинний з 01-09-06 згідно наказу Держспоживстандарту №13 від 27-01-06. На Вашому посиланні кандидат технічних наук Олександр Купко як раз і тримає розгорнутий примірник цього стандарту - сторінку з прапором. Стандарт це технічна норма, що є обов'язковою до виконання - якщо, звичайно, ми цивілізовані люди. Щодо "Дзеркала тижня" - прийме Кабмін закон, чи не прийме яка різниця? Кольори вже затверджені, для цього цілком достатньо підзаконного акту Держспоживстандарту. Інших кольорів точно вже не затвердять, бо доведеться міняти всю символіку по всій країні, а може ще й гроші передрукувати. Так що тут питання вже розв'язане, причому не мною і сьогодні ввечорі, а ще в 2006 році.

Ви питали що саме я хочу? Хочу, що б все було зроблено правильно. Адже районний герб - це обличчя району, обличчя міста та обличчя країни водночас. Отже наше з Вами обличчя. Хочу завершити цей герб та викласти на Вікіпедії. Як вважаєте, слід прибрати чорні лінії з герба, чи залишити їх? Червоний "пурпуровий" брати литовський (PMS 180 C), чи рішення їх геральдичної комісії по аналогічній проблемі для нас не авторитет?

Лише виклав свої думки з приводу герба, який чомусь мені "не дається". Не маю нічого проти об'єднання тем, якщо з того буде спільна користь. У Вас є досвід видання збірників українських гербів (на жаль в Києві не можу придбати ці книги). Можна було б сформувати пантонівську палітру основних кольорів та/або їх аналогів RGB, доступну для всіх, хто має справу з гербами та прапорами. Щось подібне до списку кольорів на http://www.crwflags.com/fotw/flags/xf-colo.html. Або взяти за основу вікіпедійні статті, наприклад http://en.wikipedia.org/wiki/Hatching_system - там в кінці є кольори. Або якісь інші варіанти таблиці кольорів. Пантони неоднозначно відтворюються в RGB, взагалі кожний колір це суміш багатьох фарб у пропорції. Плюс ці TFT-монітори ще спотворюють сприйняття кольорів. Тому ми лише приблизно можемо судити про колір того чи іншого герба або прапора, а отже, потребуємо такі таблиці (RGB або CMYK). Не знаю, що з того вийде...

307+354+Silver.jpg
307+354+Silver.jpg (34.21 Кб) Переглянуто 37923 разів
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 28 листопада 2011, 02:16

Леонід Краморенко написав:В суботу був у Державній науково-технічній бібліотеці України. На мій запит був виданий ДСТУ 4512:2006 "Державний прапор України. Загальні технічні умови", чинний з 01-09-06 згідно наказу Держспоживстандарту №13 від 27-01-06. На Вашому посиланні кандидат технічних наук Олександр Купко як раз і тримає розгорнутий примірник цього стандарту - сторінку з прапором.

На цьому фото прапор чомусь догори дригом. Чи так само подано у цьому "стандарті"? Чи попросту цей Купко його (видання) перевернув?

Стандарт це технічна норма, що є обов'язковою до виконання - якщо, звичайно, ми цивілізовані люди. Щодо "Дзеркала тижня" - прийме Кабмін закон, чи не прийме яка різниця? Кольори вже затверджені, для цього цілком достатньо підзаконного акту Держспоживстандарту. Інших кольорів точно вже не затвердять, бо доведеться міняти всю символіку по всій країні, а може ще й гроші передрукувати. Так що тут питання вже розв'язане, причому не мною і сьогодні ввечорі, а ще в 2006 році.

Все це, на жаль, теорія. На практиці виглядає значно страшініше та сумніше. Наразі доводиться не за відтінки дбати, а боротися з ідіотизмом: або прапор перевернуть, або в гербі – "синій Тризуб на золотому полі". Чи можете порівняти затверджений опис штандарту Президента України з тим, що використовується на практиці.
У цивілізованих країнах механізм виглядає таким чином, що спершу Парламент затверджує закон про символи, в якому або прописуються точні параметри, або делегується право їх конкретизації чи уряду, чи іншій державній структурі.
На жаль, подібні "стандарти" для прапорів наразі можуть бути придатними хіба для поліграфії, де можна колір підігнати під потрібний "PMS". Фірми ж, які займаються виготовленням прапорів, переважно мають лише 3-4 відтінки синього кольору й добре, коли підберуть хоча б найближчий до усталеного.

Ви питали що саме я хочу? Хочу, що б все було зроблено правильно. Адже районний герб - це обличчя району, обличчя міста та обличчя країни водночас. Отже наше з Вами обличчя. Хочу завершити цей герб та викласти на Вікіпедії. Як вважаєте, слід прибрати чорні лінії з герба, чи залишити їх? Червоний "пурпуровий" брати литовський (PMS 180 C), чи рішення їх геральдичної комісії по аналогічній проблемі для нас не авторитет?

Якщо герб зроблений не зовсім добре і так затверджений, то "правильно" не вийде. Я десь 15 років "воював" з окремими місцевими радами і добивався, щоб вони вносили зміни та коригували свої рішення щодо точності описів чи відповідності їх зображенням. За рідкісними винятками майже всіх вдавалося переконати. Але потім пішли такі "перли", що мені попросту набридло марнувати свій час і з цим возитися.
Окрім того, прапори – це одне, а герби – трохи інше. Якщо у вексилології допустиме використання яких-завгодно кольорів і відтінків, то з гербами це не проходить. Раз вже все робити за системою Вікіпедії, маючи при цьому на увазі, що потім ілюстрації з україномовної версії повставляють і до інших, то треба виходити з того, що маємо.
Думаю, що таки треба в гербі району цей "малиновий" колір трактувати як "пурпуровий", а не "червоний".
Перегляньте статті різними мовами: Геральдичні кольори / Tincture (heraldry) (http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 1%80%D0%B8). Там скопійований скрізь "пурпуровий" колір виглядає як фіолетовий. Мабуть тоді варто або брати його таким (Pantone Purple C), або трохи менш "синюшним", щось на зразок відтінків, які є на прапорах Збройних Сил України.
Чорні ліній варто залишити – вони роблять герб виразнішим.

Лише виклав свої думки з приводу герба, який чомусь мені "не дається". Не маю нічого проти об'єднання тем, якщо з того буде спільна користь. У Вас є досвід видання збірників українських гербів (на жаль в Києві не можу придбати ці книги). Можна було б сформувати пантонівську палітру основних кольорів та/або їх аналогів RGB, доступну для всіх, хто має справу з гербами та прапорами. Щось подібне до списку кольорів на http://www.crwflags.com/fotw/flags/xf-colo.html. Або взяти за основу вікіпедійні статті, наприклад http://en.wikipedia.org/wiki/Hatching_system - там в кінці є кольори. Або якісь інші варіанти таблиці кольорів. Пантони неоднозначно відтворюються в RGB, взагалі кожний колір це суміш багатьох фарб у пропорції. Плюс ці TFT-монітори ще спотворюють сприйняття кольорів. Тому ми лише приблизно можемо судити про колір того чи іншого герба або прапора, а отже, потребуємо такі таблиці (RGB або CMYK). Не знаю, що з того вийде...

Думаю, що на продовження цієї теми (чи відкриємо нову – виключно про геральдичні кольори) можемо ці питання обговорити та напрацювати якісь рекомендації чи висновки. Варто було б ще залучити людей, які займаються цією проблемою.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення Леонід Краморенко » 28 листопада 2011, 04:01

На цьому фото прапор чомусь догори дригом.Чи так само подано у цьому "стандарті"? Чи попросту цей Купко його (видання) перевернув?


Перевернув. Якщо у Вас є сумніви щодо стандарту, будь-ласка перевірте цю інформацію.

Все це, на жаль, теорія. На практиці виглядає значно страшініше та сумніше. Наразі доводиться не за відтінки дбати, а боротися з ідіотизмом: або прапор перевернуть, або в гербі – "синій Тризуб на золотому полі". Чи можете порівняти затверджений опис штандарту Президента України з тим, що використовується на практиці.


Опис штандарту Президента України http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1507%2F99.
Зовнішній вигляд http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Pres_prapor.jpg.
Не бачу проблем зі штандартом, наразі він використовується одноособово, й то обмежено, в разі потреби. А інші герби мають, так би мовити, суспільне значення. У тому ж Деснянському проживає близько 345200 громадян.

У цивілізованих країнах механізм виглядає таким чином, що спершу Парламент затверджує закон про символи, в якому або прописуються точні параметри, або делегується право їх конкретизації чи уряду, чи іншій державній структурі.


Та вже 5 років як конкретизували точні параметри для СИНЬОГО і ЖОВТОГО, що ще нам треба? Просто виконувати.

На жаль, подібні "стандарти" для прапорів наразі можуть бути придатними хіба для поліграфії, де можна колір підігнати під потрібний "PMS". Фірми ж, які займаються виготовленням прапорів, переважно мають лише 3-4 відтінки синього кольору й добре, коли підберуть хоча б найближчий до усталеного.


Додаток А до ДСТУ 4512:2006 - допускається застосування цих кольорів для відтворення на металевих, дерев'яних та інших повернях. Боюсь і Ви не дасте гарантій, що на складі точно знайдуться PMS 307C або PMS Process Blue, або ще якийсь аналог СИНЬОГО. Тим не менш, СИНІЙ повинен бути синім (PMS 2935 С).

Перегляньте статті різними мовами: Геральдичні кольори / Tincture (heraldry) (http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 1%80%D0%B8). Там скопійований скрізь "пурпуровий" колір виглядає як фіолетовий. Мабуть тоді варто або брати його таким (Pantone Purple C)


Дякую за посилання, продивився основні кольори геральдики - там нема й натяку на пантонівські кольори. Всі основні кольори подано в форматі RGB, аналог Pantone яких підібрати доволі складно, а для деяких він взагалі не існує (наприклад sunguine). Про пурпуровий Ви вже писали - в українському сприйнятті (через візантійські впливи) пурпуровий трактують як "багряний" – тобто, насичений червоний чи малиновий. А ще Ви писали, що малюнок первинний, а опис може бути не точним. В зв'язку з цим на малюнку червоне (багряне) має залишитись червоним (PMS Red 032 C). Можемо взяти литовський "багряний" (PMS 180 C) - він трохи світліший. Найбільш вдалий малюнок герба і прапора на http://wek.kiev.ua/uk/Деснянський_район, правда там зверху затертий СИНІЙ фон. Ну то нічого, ми можемо його додати.

2) Лелеку, одяг Архангела та його щит треба також зробити "срібними", бо не може в одному гербі той самий метал передаватися і як "біле", і як "срібне" одночасно.


Страшний герб став від того, мабуть ідея засрібнення не зовсім вдала. Потім є питання про ширину укосу зліва. Товщина самого укосу повинна бути меншою за товщину зовнішньої рамки, чи має бути такою ж самою? Як прийнято робити діагональний перетин щита - лише під прямим кутом? Чи потрібно робити його строго через центр щита? Як правильно виконати схематичне зображення щита - просто креслення з розмірами, може є якісь приклади?
Леонід Краморенко
 
Повідомлення: 230
З нами з: 15 листопада 2011, 21:32

Re: Герб Деснянського району м.Києва

Повідомлення ABG » 28 листопада 2011, 12:08

Леонід Краморенко написав:Опис штандарту Президента України http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1507%2F99. Зовнішній вигляд http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Pres_prapor.jpg.
Не бачу проблем зі штандартом, наразі він використовується одноособово, й то обмежено, в разі потреби. А інші герби мають, так би мовити, суспільне значення. У тому ж Деснянському проживає близько 345200 громадян.

Як то кажуть: "Знайдіть розбіжності". :o
По-перше, опис не відповідає цьому зображенню, бо поняття "лиштва" в даному разі означає обшивку смугою іншого кольору по периметру штандарта.
По-друге, на практиці доходить до ідіотизму, коли біля АПУ на вул. Банковій висить на флагштоці "правильний" штандарт (як в описі), а в інших випадках носять з рослинним орнаментом.
По-третє, цей штандарт є символом вищої посадової особи держави й за своїм значенням значно вищим, ніж символ будь-якого району.

Та вже 5 років як конкретизували точні параметри для СИНЬОГО і ЖОВТОГО, що ще нам треба

Повторю ще раз: це стандарти для ПРАПОРА, а не для ГЕРБА.

продивився основні кольори геральдики - там нема й натяку на пантонівські кольори. Всі основні кольори подано в форматі RGB, аналог Pantone яких підібрати доволі складно, а для деяких він взагалі не існує (наприклад sunguine).

Я й не писав, що там подано в Pantone.
Попросту можна взяти файл та спробувати визначити кольори через Photoshop.
Для файлу Heraldic_Shield_Purpure_svg я отримав:
RGB 128-0-128
CMYK 61-100-14-3
Pantone 254C

У системі Pantone є також різні шкали стандартів, але наразі доводиться орієнтуватися хіба що на це, що всім доступно.
Ось для прикладу що я отримав за цим же Photoshop-ом:
Pantone Process Blue C
RGB 0-130-209
CMYK 100-35-5-0

Pantone Red 032 C
RGB 244-41-65
CMYK 0-96-74-0

Pantone 354 C
RGB 0-171-57
CMYK 99-0-100-0

Pantone Purple C
RGB 183-39-191
CMYK 41-87-0-0

Про пурпуровий Ви вже писали - в українському сприйнятті (через візантійські впливи) пурпуровий трактують як "багряний" – тобто, насичений червоний чи малиновий. В зв'язку з цим на малюнку червоне (багряне) має залишитись червоним (PMS Red 032 C). Можемо взяти литовський "багряний" (PMS 180 C) - він трохи світліший.

Тоді тут треба або давати стандартний геральдичний "червоний", або "пурпуровий". Ще одного проміжного червоного кольору вводити не треба, бо дійсно вийде балаган.

А ще Ви писали, що малюнок первинний, а опис може бути не точним.

Трохи не так. Я писав, що опис у рішенні районної ради дуже баламутний і з нього годі точно щось зрозуміти (от поле "малинове", а пояснення кольору подано вже як "пурпур"), тому тут варто передовсім звертати увагу на малюнок.
А первинним для герба завжди має бути блазон (опис). От лиш проблема, що не кожний опис можна вважати "блазоном". :(

Страшний герб став від того, мабуть ідея засрібнення не зовсім вдала.

Тут можуть бути два варіанти: або срібло подавати як металізований сірий колір, або як білий.
Наприклад, у Вікіпедії герби португальських муніципалітетів подані з "металізованими" кольорами (http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_ ... n_Portugal), а колишніх колоній – з білим і жовтим
(http://pt.wikipedia.org/wiki/Anexo:Bras ... ortugueses).
До української Вікіпедії вже внесено зображення у різних режимах, які вдалося авторам знайти на різних ресурсах. Я навіть не знаю, чи є тепер можливість це все переглянути і переробити? Хіба би всі файли перероблялися на векторний чи якийсь інший єдиний формат.

Потім є питання про ширину укосу зліва. Товщина самого укосу повинна бути меншою за товщину зовнішньої рамки, чи має бути такою ж самою?

Не зовсім зрозумів: Ви маєте на увазі діагональну лінію поділу, яка йде з геральдичного верхнього правого кута щита? Якщо так, то її, як і контур щита по периметру, достатньо робити лише однією лінією, без подвоєння і заливки сріблом. Бо це є лише така сама розділова лінія, як контурна для лелеки чи архангела – вони відділяють між собою поля чи фігури з різними забарвленнями.

Як прийнято робити діагональний перетин щита - лише під прямим кутом? Чи потрібно робити його строго через центр щита? Як правильно виконати схематичне зображення щита - просто креслення з розмірами, може є якісь приклади?

Діагональне ділення (т. зв. скошення) має проходити через умовний центр щита.
Не зовсім зрозумів навіщо потрібне креслення герба? Я робив схематичне креслення малого Державного герба, яке пішло як додаток до Постанови Верховної Ради 1992 р. (http://uht.org.ua/ua/part/derzh/article;48/). Там за умовну одиницю взято товщину лінії Тризуба, а всі інші розміри подані в пропорціях до цієї одиниці. Але це – державний герб, який в сучасних умовах мусить мати стандартне уніфіковане зображення. Для гербів територіальних чи муніципальних цього робити зовсім немає потреби.

Heraldic_Shield_Purpure_svg.png
Heraldic_Shield_Purpure_svg.png (1.24 Кб) Переглянуто 37908 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Геральдичні кольори та метали у Вікіпедії

Повідомлення ABG » 28 листопада 2011, 12:34

Тему перейменував і переніс у "Загальні питання", бо її проблематика виходить за межі герба району.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Загальні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей