Сторінка 1 з 1

Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 18:29
baturdem
Свого часу, ще в шкільні часи, зацікавився гербами різних країн: Інтернету тоді не було, інформацію отримував переважно з журналів "Вокруг света" (був спеціальний розділ по геральдиці). З часом почав збирати монети (всього світу), і не останню роль у появі такого хобі зіграла саме геральдика - в першу чергу цікавили монети, що містили зображення державних гербів. Колекція поступово розростається, створив в Інтернеті сайт по свої монетам (http://dema.com.ua/); у планах - створення на сайті окремого розділу з гербами, взятими з монет колекції.
Підкажіть, можливо хтось вже зустрічав щось подібне в мережі - зображення гербів у металі, на монетах (спеціалізований сайт)? Чи був би такий матеріал комусь цікавим?
приклад гербів на монетах:
Мексика, Домініка, Німецька окупація Польщі (Перша світова війна)
ЗображенняЗображенняЗображення

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 18:38
Oskar
baturdem написав: Чи був би такий матеріал комусь цікавим?

Звичайно, що цікавий. Тим більше, що іноді на сучасних монетах поміщають варіанти давніх (як було на польських 10-злотівках у 1970-х роках) або модифікації сучасних гербів.

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 19:42
istoryk
baturdem написав: в першу чергу цікавили монети, що містили зображення державних гербів


Це дійсно цікаво. Одне прохання-запитання. Ось, до прикладу, на вашому сайті є монети: 1 крона Гібралтару чи 1 крона Трістан-да-Куньї - що це за герби (може, і не герби взагалі)? Якщо у вас зацікавлення гербами на монетах таке давнє, то чи є можливим не тільки дати гарної якості зображення, а й подати біля кожної монети опис герба. Можливо, протягом якогось часу, герб певної країни зазнавав змін - такі описи дозволять це виявити, та й вам має бути цікаво. Зрештою, змістовні описи гербів можуть стати певної родзинкою для вашого сайту. Думаю, що дізнатися додатково дещо про герб є набагато цікавішим, ніж просто оглянути добру картинку.

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 20:21
baturdem
Так, звісно, описи до гербів є у планах (прості зображення - таке собі слайд-шоу - не цікаво), місцями на сайті є коротенькі описи гербів. Але є проблема: просто копіювати дані про герб, скажімо, з Вікіпедії, теж не надто перспективне заняття, потрібно привносити щось своє, а я на сьогоднішній день далеко не експерт по геральдиці (хоча й цікавлюсь), чогось нового додати зможу лише зрідка. Буду починати роботу над розділом напевно не скоро, ще багато писанини по найменуванням монет (гривні, крони, долари...), до того часу наберусь трохи знань по форумах (в тому числі й на цьому), обдумаю.
Стосовно крон - на монеті Трістан-да-Куньї точно ніякий не герб, а от монета Гібралтару містить фрагмент герба, якщо так коректно висловлюватись, і в цьому є ще одна складність - часто на монетах зображено елементи герба, малі герби, середні, великі, державні символи, емблеми (що з цим добром робити ще не вигадав).

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 23:27
ABG
baturdem написав: Колекція поступово розростається, створив в Інтернеті сайт по свої монетам (http://dema.com.ua/)

Хороший сайт і цікавий матеріал. Побільше б таких в Укр-неті. Думаю, що на нашому форумі теж багато людей цікавляться нумізматикою. Зі свого боку: чим зможем, тим – допоможем.

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 23:33
baturdem
Дякую! Приємно чути не лише нищівну критику (на великих рос. форумах), а й підтримку. Сайт, звісно, не супер, але сил і старань вкладено в нього дуже багато; із задоволенням отримав би і ґрунтовну критику, поради, підказки.

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 22 червня 2013, 21:19
Kwasura
Можу запропонувати монети Кіпру. Я теж нумізмат (у вільний від військової символіки час).

Re: Герби на монетах світу

ПовідомленняДодано: 23 червня 2013, 22:10
baturdem
Kwasura написав:Можу запропонувати монети Кіпру. Я теж нумізмат (у вільний від військової символіки час).

Дякую, монети цікавлять. Але, на жаль, нічого не можу запропонувати з військової символіки на обмін...