Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Відзнаки, медалі та почесні звання

Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 14 травня 2010, 09:16

Матеріал за 2004 рік:
"Донедавна система освіти і науки України мала єдину відзнаку - нагрудний знак «Відмінник народної освіти». І ось встановлено нові нагороди для освітян. За поданням Міністерства освіти і науки Комісія з державних нагород і геральдики затвердила п’ять нових медалей - «Василь Сухомлинський», «Софія Русова», «Петро Могила», «За наукові досягнення» та «А.С.Макаренко», які мають стати заохочувальними відзнаками Міністерства освіти для вчителів, вихователів навчальних закладів, педагогів й учених вищої школи та наукових установ. Освітяни, схоже, сприйняли введення нових нагород по-різному.
На думку одних, сьогодні більше на часі вирішувати соціальні проблеми, у яких буквально погрузли вчителі. Інші вважають, що нові державні нагороди, ймовірно, стануть однією з тих цеглинок, з яких ми почнемо відновлювати авторитет і повагу до педагогів – моральні цінності, знищені суспільством. У будь-якому разі ми вважали своїм обов’язком довідатися, за що отримуватимуть вчителі свої нові нагороди і чи матимуть вони з того не тільки моральний, а й матеріальний зиск. Як нам вдалося з’ясувати, медаль «А.С.Макаренко» фактично відновлено після десятирічної перерви - нею впродовж кількох десятиліть відзначали українських педагогів починаючи з 1964 року. Тепер цю нагороду отримуватимуть керівники педагогічних навчальних закладів, працівники освітянських органів управління, педагоги-науковці, які створюють нові шкільні підручники тощо. Нагрудним знаком, що носитиме ім’я всесвітньо відомого українського педагога Василя Сухомлинського, відзначатимуть освітян, які працюють у загально-середній ланці освіти.
Медаль «Софія Русова» призначена для вчителів, які працюють в дошкільній і шкільній ланках освіти, готують майбутніх педагогів. Насамперед - за розвиток психологічної науки, створення навчальних книг з проблем виховання. Педагогів і науковців вищої школи, що займаються підготовкою професіоналів, створюють авторські методики навчання та підручники з посібниками для вищої школи, а також відомі своєю культурно-просвітницькою роботою, нагороджуватимуть медаллю «Петро Могила».
І нарешті нова заохочувальна відзнака Міністерства освіти і науки України - нагрудний знак «За наукові досягнення». Ним відзначатимуть науковців та науково-педагогічних працівників за наукові відкриття, фундаментальні дослідження, а також за створення підручників і популярних видань.
Рішення про нагородження медалями прийматиме колегія Міністерства освіти і науки, а нагороджені педагогічні працівники матимуть право на дострокову атестацію й встановлення вищої кваліфікаційної категорії. Чи справді нагороди будуть отримувати винятково заслужені педагоги – це, як мовиться, інше питання. Відповідь на нього отримаємо з часом. Нагороджувати ж освітян і науковців новими відзнаками обіцяють вже в новому, 2005 році".
(http://www.wz.lviv.ua/print.php?atid=34785)


Мушу додати, що Комісії держнагород тоді ніхто не збирав і не зрозуміло хто від її імені "затвердив" ці нагороди.

Sofiya_Rusova.jpg
Sofiya_Rusova.jpg (26.66 Кб) Переглянуто 29082 разів
Petro_Mohyla.jpg
Petro_Mohyla.jpg (14.86 Кб) Переглянуто 29082 разів
Za_Naukovi_Dosyahnennya.jpg
Za_Naukovi_Dosyahnennya.jpg (18.87 Кб) Переглянуто 29082 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 04 січня 2011, 18:55

Наказ Міністерства освіти і науки України
від 13 липня 2007 року N 605

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2007 р. за N 899/14166
З метою вдосконалення порядку заохочувального відзначення працівників освіти і науки НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України (далі - Положення), що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 11.07.2005 N 402 "Про затвердження положень про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.07.2005 за N 820/11100.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра освіти і науки України Жебровського Б. М.

Міністр С. М. Ніколаєнко


ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Міністерства освіти і науки України
від 13 липня 2007 р. N 605
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2007 р. за N 899/14166

ПОЛОЖЕННЯ про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України нагороджуються громадяни України за значні особисті досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчання і виховання підростаючого покоління, за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, забезпеченні суспільного виробництва висококваліфікованими працівниками, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, вирішення найважливіших наукових проблем, вагомі успіхи у створенні новітньої техніки та впровадженні у виробництво сучасних наукоємних технологій.
Відомчою заохочувальною відзнакою нагороджуються особи, які пропрацювали в галузі освіти і науки не менше 5 (п'яти) років.
Відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України можуть бути нагороджені іноземні громадяни та особи без громадянства за видатний особистий внесок у розвиток освіти і науки України.
2. Заохочувальні відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України мають три ступені:
I ступінь - Почесна грамота Міністерства освіти і науки України;
II ступінь - нагрудний знак "Відмінник освіти України";
III ступінь - нагрудні знаки "Василь Сухомлинський", "Софія Русова", "О. А. Захаренко", "І. Г. Ткаченко", "А. С. Макаренко", "Петро Могила", "За наукові досягнення".
Відомчою заохочувальною відзнакою I ступеня можуть нагороджуватися колективи навчальних закладів відповідно до пункту 6 цього Положення.
3. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України здійснюється послідовно, починаючи з I ступеня. Нагородження відзнакою наступного ступеня можливе не раніше як через два роки після нагородження відзнакою попереднього ступеня.
Відзнакою I ступеня можуть бути удостоєні за нові заслуги неодноразово, але не раніше ніж через два роки після останньої відомчої заохочувальної відзнаки. Повторне нагородження однойменними нагрудними знаками не проводиться.
4. Нагороджуються відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України особи, які раніше були відзначені на регіональному рівні Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій або керівництвом відповідного вищого навчального закладу.
Особи, нагороджені відзнаками регіонального рівня, можуть бути представлені до нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України не раніше ніж через два роки після останнього нагородження.
Нагородження будь-якими нагородами в один рік не проводиться.
5. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України провадиться:
5.1 за значні досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління;
5.2 за підсумками навчального року та високих результатів атестації педагогічних та науково-педагогічних працівників;
5.3 з нагоди ювілейних дат заснування навчальних закладів. Уперше вони відзначаються в 50-ту річницю. Наступні відзначення ювілейних дат навчальних закладів проводяться не раніше як через 25 років;
5.4 з нагоди святкування професійних свят працівників освіти і науки;
5.5 з нагоди святкування ювілейної дати від дня народження особи, що подається до нагородження заохочувальною відомчою відзнакою.
Науково-педагогічні та педагогічні працівники, учні (студенти) яких посіли призові місця на змаганнях всеукраїнського рівня, що були проведені Міністерством освіти і науки України або його структурними підрозділами, уносяться до подання (відповідно до пункту 15.1 цього Положення) Міністру освіти і науки України за підсумками навчального року.
ПОРЯДОК ПРЕДСТАВЛЕННЯ ДО НАГОРОДЖЕННЯ
6. Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України відзначаються громадяни України, колективи навчальних закладів та установ освіти, наукових установ і організацій за заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, забезпечення суспільного виробництва висококваліфікованими працівниками, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, розв'язання найважливіших наукових проблем, вагомі успіхи у створенні новітньої техніки та впровадження у виробництво сучасних наукоємних технологій.
7. Нагрудним знаком "Відмінник освіти України" нагороджуються педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці, які працюють у галузі не менше десяти років і досягли визначних успіхів у вихованні, навчанні, професійній, науковій підготовці учнівської та студентської молоді, організації та вдосконаленні навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координації діяльності педагогічних, виробничих колективів, сім'ї, громадськості з питань виховання і навчання дітей, упровадженні в практику досягнень науки і передового педагогічного досвіду, керівництві закладами та установами освіти, наданні допомоги щодо їх розвитку, упровадженні нових управлінських новацій, підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, спеціалістів галузей економіки України, науковому і методичному забезпеченні навчальних закладів та установ освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, роботі з конструювання і виготовлення навчально-наочного приладдя, планово-фінансовій, адміністративно-господарській та іншій роботі.
8. Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" нагороджуються педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці, а також інші особи за значний особистий внесок у розвиток загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні загальної середньої освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних кадрів, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів.
9. Нагрудним знаком "Софія Русова" нагороджуються педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці за значний особистий внесок у розвиток дошкільної та позашкільної освіти, які досягли визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні дошкільної та позашкільної освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників для дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
10. Нагрудним знаком "А. С. Макаренко" нагороджуються педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, державні службовці, які досягли визначних успіхів у вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні виховної роботи, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників.
11. Нагрудним знаком "Петро Могила" нагороджуються наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці за значний особистий внесок у розвиток вищої освіти, які досягли значних успіхів в організації навчальної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів, розвитку педагогічної науки, створенні підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів.
12. Нагрудним знаком "За наукові досягнення" нагороджуються наукові і науково-педагогічні працівники, державні службовці за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та впровадження у виробництво досягнень науки і техніки.
13. Нагрудним знаком "О. А. Захаренко" нагороджуються керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, державні службовці за значний особистий внесок у становлення нових інноваційних моделей, забезпечення успішної діяльності загальноосвітньої школи з реалізації завдань сучасної середньої освіти, організацію педагогічної та культурно-просвітницької роботи серед населення, популяризацію кращих надбань загальноосвітніх шкіл у здійсненні навчально-виховного процесу та духовного зростання учнівської молоді.
14. Нагрудним знаком "І. Г. Ткаченко" нагороджуються педагогічні працівники навчальних закладів системи загальної середньої та професійної освіти, державні службовці, які впроваджують сучасні методи теорії і практики трудового навчання і виховання, поєднують виробниче навчання з продуктивною працею; керівники гуртків науково-технічної творчості за вагомий внесок у трудове навчання і виховання, плекання любові до праці, у підготовку молодої зміни висококваліфікованих робітників, за впровадження сучасних навчально-виховних та виробничих технологій, застосування ефективних методів виробничого навчання і виховання високоосвіченого, усебічно розвинутого молодого покоління, спроможного у своїй практичній діяльності застосовувати найновіші досягнення науки і техніки, ефективно працювати в умовах ринкової економіки.
15. Подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України вносять Міністру освіти і науки України:
15.1. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Національна академія наук України та галузеві академії наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади, що підпорядковані центральним органам виконавчої влади, а також інші міністерства та відомства, у підпорядкуванні яких є навчальні заклади, установи освіти та наукові установи.
Клопотання про нагородження перед вищим органом порушується трудовими колективами, де працюють особи за основним місцем роботи, або органами громадського самоврядування. Висунення кандидатур здійснюється гласно, за основним місцем роботи особи, яку представляють до відзначення. Клопотання може здійснюватись також з ініціативи органів управління освітою та громадських організацій України. При цьому повинна враховуватись думка трудового колективу та відповідного органу виконавчої влади, якому підпорядковані установи, підприємства та організації, де працює кандидат на нагородження за основним місцем роботи.
15.2. Клопотання про нагородження Міністра освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальників управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Нагородної комісії Міністерства освіти і науки України з розгляду питань заохочувального відзначення працівників освіти і науки.
Клопотання про нагородження посадової особи органів місцевого самоврядування здійснюється після прийняття радою або її виконавчим органом відповідного рішення за погодженням відповідної обласної державної адміністрації.
Пропозиції щодо нагородження осіб за підсумками навчального року та атестації педагогічних працівників подаються (відповідно до пункту 15.1 цього Положення) до Міністерства освіти і науки України з червня до вересня включно.
Пропозиції щодо нагородження осіб та трудових колективів підприємств, установ і організацій з нагоди ювілейної дати та з нагоди професійних свят працівників освіти і науки подаються до Міністерства освіти і науки України не пізніше ніж за два місяці до ювілейної дати. У разі надходження до Міністерства освіти і науки України прострочених документів нагородження буде приурочене до найближчого свята, яке передбачене цим Положенням.
15.3. У клопотанні про нагородження вказуються:
15.3.1 прізвище, ім'я та по батькові особи із зазначенням посади;
15.3.2 подія, до якої пропонується відзначення, дата та місце проведення нагородження;
15.3.3 вид відзнаки;
15.3.4 заслуги, за які пропонується відзначення відомчою нагородою.
15.4. Одночасно з поданням подаються такі документи:
15.4.1 довідка-подання встановленого зразка (додаток 1), у якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання щодо відзначення відомчою заохочувальною відзнакою із зазначенням назв нагород, якими було відзначено кандидата, дати й номера підтвердного документа. Довідка-подання на кожну особу готується в одному примірнику, оформлюється друкованим текстом на одному аркуші формату А4 з обох боків і підписується керівником підприємства, установи, організації та головою ради (зборів) колективу. Підписи затверджуються печаткою підприємства, установи, організації. Усі графи є обов'язковими для заповнення. Форма довідки-подання не змінюється. Довідки-подання складаються в алфавітному порядку згідно з клопотанням;
15.4.2 лист-погодження клопотання від установи, якій підпорядкований навчальний заклад (наукова установа), де працює особа, що представляється до нагородження (якщо установа, підприємство чи організація не підпорядковані безпосередньо Міністерству освіти і науки України);
15.4.3 копії документів, що засвідчують нагородження відомчими та іншими відзнаками;
15.4.4 копія першої сторінки паспорта;
15.4.5 завірена керівником кадрової служби копія трудової книжки із сторінками, де внесено дані про нагородження.
Усі документи в одному примірнику, а клопотання та довідка-подання на електронному носії подаються до Нагородної комісії Міністерства освіти і науки України з розгляду питань заохочувального відзначення працівників освіти і науки (далі - Нагородна комісія).
16. У разі невідповідності поданих документів пункту 15 цього Положення вони не розглядаються Нагородною комісією і назад не повертаються.
17. Керівники органів, яким надано право вносити подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України, несуть персональну відповідальність за неухильне додержання вимог цього Положення та достовірність указаної у документах інформації про кандидата на нагородження.
18. Нагородження окремих осіб відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України може здійснюватися за поданням Нагородної комісії.
19. У разі відповідності поданих документів пункту 15 цього Положення подання про нагородження та додані до нього документи розглядаються Нагородною комісією.
20. У разі прийняття Нагородною комісією позитивного рішення експертний висновок, оформлений згідно з додатком 2, з проектом наказу відповідальним секретарем Нагородної комісії подаються для затвердження Міністру освіти і науки України.
21. Згідно з наказом Міністра освіти і науки України департамент роботи з кадрами вищої школи та державної служби забезпечує належне оформлення відповідної відомчої заохочувальної відзнаки.
22. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України здійснюється наказом Міністра освіти і науки України, відмітка заноситься до трудової книжки відзначеного.
ПОРЯДОК ВРУЧЕННЯ ВІДОМЧИХ ЗАОХОЧУВАЛЬНИХ НАГОРОД МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
23. Уручення відомчих заохочувальних нагород Міністерства освіти і науки України проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням його заступниками, Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти, керівниками вищих навчальних закладів та наукових установ.
Разом з нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення.
Під час нагородження посадова особа органу, що нагороджує, складає протокол вручення відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України (додаток 3), який протягом одного тижня надсилається до Міністерства освіти і науки України.
24. Нагрудний знак носять на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
Нагрудний знак "Відмінник освіти України" Міністерства освіти і науки України розміщують за заохочувальними відомчими відзнаками III ступеня Міністерства освіти і науки України.
25. Втрачені відомчі заохочувальні відзнаки повторно не видаються.
26. Особа може бути позбавлена відомчої заохочувальної відзнаки на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, не сумісні з принципами моралі та педагогічної етики, а також учинення нагородженим умисного злочину.
Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
27. Особи, винні в порушенні цього Положення, є відповідальними у встановленому законодавством порядку.

Заступник директора департаменту роботи з кадрами вищої школи та державної служби, начальник відділу керівних кадрів Т. С. Ожелевська


(http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... 14166.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:25

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.07.2005 N 402

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 820/11100

{ Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

Про затвердження положень про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

На виконання пункту 2 Указу Президента України від 13 лютого 1997 року N 134 ( 134/97 ) "Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки" Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Положення про нагородження нагрудними знаками "Відмінник освіти України", "Василь Сухомлинський" ( z0821-05 ), "Софія Русова" ( z0822-05 ), "А.С. Макаренко" ( z0823-05 ), "Петро Могила" ( z0824-05 ), "За наукові досягнення" ( z0825-05 ) та Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України ( z0826-05 ), що додаються.
2. Скасувати дію наказів Міністерства освіти і науки України від 3 лютого 2003 року N 46 ( v0046290-03 ) "Про введення в дію нового зразка Почесної грамоти Міністерства освіти і науки України", від 3 лютого 2003 року N 47 ( v0047290-03 ) "Про введення в дію нової редакції Положення про нагрудний знак "Відмінник освіти України".
3. Департаменту кадрової роботи здійснити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України у встановленому порядку.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр С. М. Ніколаєнко


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0820-05)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:30

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України 11.07.2005 N 402

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 820/11100

{ Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком "Відмінник освіти України" Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком "Відмінник освіти України" (далі - Нагрудний знак) - нагороджуються вихователі, вчителі, викладачі, практичні психологи, педагоги-організатори, соціальні педагоги, майстри виробничого навчання, спеціалісти, методисти, педагогічні працівники позашкільних закладів, наукові, науково-педагогічні, інженерно-технічні працівники, навчально-допоміжний персонал, працівники наукових установ освіти, закладів підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів, державні службовці, керівники навчальних закладів, наукових установ, організацій, спеціалісти із інших держав, які працюють у галузі не менше десяти років і досягли визначних успіхів у: вихованні, навчанні, професійній, науковій підготовці учнівської та студентської молоді; організації та вдосконаленні навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи; координації дій педагогічних, виробничих колективів, сім'ї, громадськості з питань виховання і навчання дітей; впровадженні у практику досягнень науки і передового педагогічного досвіду; керівництві закладами та установами освіти, наданні допомоги щодо їх розвитку, впровадженні нових управлінських новацій; підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, спеціалістів народного господарства України, галузей економіки; науковому і методичному забезпеченні навчальних закладів та установ освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників; роботі з конструювання і виготовлення навчально-наочного приладдя; планово-фінансовій, адміністративно-господарській та іншій роботі.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушуються, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління.
Висунення кандидатур здійснюється гласно.
3. Клопотання може здійснюватись також за ініціативою державних органів та установ, підприємств (об'єднань) та інших громадських організацій України. При цьому повинна враховуватись думка колективу. Пропозиції про нагородження Нагрудним знаком вносяться щодо осіб, заслуги яких відповідають вимогам цього Положення.
4. Пропозиції про нагородження Нагрудним знаком вносяться щодо осіб, як правило, не раніше ніж через три роки після нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
5. Нагородження Нагрудним знаком здійснюється наказом Міністра освіти і науки України.
6. Нагородження Нагрудним знаком проводиться, як правило, один раз на рік: у червні-серпні кожного року за підсумками навчального року та атестації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Відзначення пам'ятних дат і ювілеїв може проводитись в інший термін.
7. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
8. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
9. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
10. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
11. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
12. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
13. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, районні відділи, навчальні заклади освіти ведуть списочний облік усіх нагороджених Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський

Відмінник освіти.jpg
Відмінник освіти.jpg (22.97 Кб) Переглянуто 27824 разів
Відмінник.jpg
Відмінник.jpg (41.75 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:33

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 821/11101

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “Василь Сухомлинський” Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком “Василь Сухомлинський” (далі - Нагрудний знак) — нагороджуються наукові, науково-педагогічні і педагогічні працівники, а також інші особи за значний особистий внесок у розвиток загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні загальної середньої освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних кадрів, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників для середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
6. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
7. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагороджених Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0821-05)

Сухомлинський.jpg
Сухомлинський.jpg (27.85 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:39

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 822/11102

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “Софія Русова” Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком „Софія Русова” (далі - Нагрудний знак) — нагороджуються наукові, науково-педагогічні і педагогічні працівники за значний особистий внесок у розвиток дошкільної та позашкільної освіти, які домоглися визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні дошкільної освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників для дошкільних навчальних закладів.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділі в освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
6. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
7. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагородження Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0822-05)

Русова_аверс.jpg
Русова_аверс.jpg (40.51 Кб) Переглянуто 27822 разів
Русова_реверс.jpg
Русова_реверс.jpg (26.47 Кб) Переглянуто 27822 разів
Русова.png
Русова.png (12.87 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:43

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України № 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 823/11103

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “А.С. Макаренко” Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком “А.С. Макаренко” (далі - Нагрудний знак) — нагороджуються педагогічні працівники інтернатних, спеціальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів, соціальні педагоги, працівники соціальних і патронажних служб, приймальників-розподільників притулків, науковці, викладачі педагогічних навчальних закладів, працівники наукових установ, які домоглися визначних успіхів у вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні виховної роботи, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
6. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
7. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагородження Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0823-05)

Макаренко.png
Макаренко.png (11.4 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:46

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 824/11104

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “Петро Могила” Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України – нагрудним знаком „Петро Могила„ (далі – Нагрудний знак) — відзначаються наукові та науково-педагогічні працівники, а також інші особи за значний особистий внесок у розвиток вищої освіти, які домоглися значних успіхів в організації навчальної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів, розвитку педагогічної науки, створенні підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України центральні органи виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
6. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
7. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагороджених Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0824-05)

Могила_аверс.jpg
Могила_аверс.jpg (31.82 Кб) Переглянуто 27822 разів
Могила_реверс.jpg
Могила_реверс.jpg (36.09 Кб) Переглянуто 27822 разів
Петро Могила.png
Петро Могила.png (13.47 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:53

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 825/11105

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “За наукові досягнення" Міністерства освіти і науки України


1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком “За наукові досягнення” (далі-Нагрудний знак) — нагороджуються наукові і науково-педагогічні працівники за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та впровадження у виробництво досягнень науки і техніки.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади та наукові установи.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
6. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
7. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.
8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.
9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.
10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.
11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагороджених Нагрудним знаком.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0825-05)

Досягнення_а.jpg
Досягнення_а.jpg (31.96 Кб) Переглянуто 27822 разів
Досягнення_р.jpg
Досягнення_р.jpg (24.39 Кб) Переглянуто 27822 разів
За досягнення.png
За досягнення.png (12.64 Кб) Переглянуто 27824 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 16:55

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 2005 р. за N 826/11106

{ Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 605 ( z0899-07 ) від 13.07.2007 }

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України


1. Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (далі – Почесна грамота) — відзначаються громадяни України, колективи навчальних закладів та установ освіти, наукових установ і організацій за заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні і вихованні підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, забезпеченні суспільного виробництва висококваліфікованими працівниками, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, вирішення найважливіших наукових проблем, вагомі успіхи у створенні новітньої техніки та впровадженні у виробництво сучасних наукоємних технологій, активну громадську діяльність.
Нагороджені Почесною грамотою знову можуть бути удостоєні цієї ж нагороди за нові заслуги, але не раніше ніж через три роки.
2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади та наукові установи.
До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
3. Клопотання про нагородження Почесною грамотою перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
4. Нагородження Почесною грамотою здійснюється наказом Міністерства освіти і науки України.
5. Вручення Почесної грамоти проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділів освіти.
6. Про нагородження Почесною грамотою у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.

Директор департаменту кадрової роботи В.Т.Биковський


(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0826-05)

грамота.jpg
грамота.jpg (19.74 Кб) Переглянуто 26241 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України

Повідомлення ABG » 17 березня 2013, 17:16

Нагрудний знак "О. А. Захаренко"
Заохочувальна відзнака Міністерства освіти і науки України. Відзнаку названо іменем українського педагога Олександра Захаренка. Нагрудний знак запроваджено 2007 року. Має третій (найвищий) ступінь серед відзнак, запроваджених міністерством.
Нагрудним знаком «Олександр Захаренко» нагороджуються керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, державні службовці за значний особистий внесок у становлення нових інноваційних моделей, забезпечення успішної діяльності загальноосвітньої школи з реалізації завдань сучасної середньої освіти, організацію педагогічної та культурно-просвітницької роботи серед населення, популяризацію найкращих надбань загальноосвітніх шкіл у здійсненні навчально-виховного процесу та духовного зростання учнівської молоді.

Захаренко.jpg
Захаренко.jpg (40.38 Кб) Переглянуто 27157 разів
Захаренко2.jpg
Захаренко2.jpg (29.59 Кб) Переглянуто 27157 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 серпня 2013, 16:39

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.07.2013 № 1047

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 серпня 2013 р. за № 1427/23959

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення порядку встановлення і використання відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України, визначення їх обґрунтованої кількості НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України, що додається.

2. Департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами (Некрасса І.А.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

3. Визнати такими, що втратили чинність:
1) наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2007 року № 605 "Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 серпня 2007 року за № 899/14166.
2) наказ Міністерства освіти і науки України від 02 серпня 2010 року № 782 "Про затвердження Положення про нагородження нагрудним знаком "Гордість і надія України" Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 серпня 2010 року за № 700/17995.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр Д.В. Табачник


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
30.07.2013 № 1047

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 серпня 2013 р. за № 1427/23959

ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України


І. Загальні положення

1. Це Положення визначає перелік установлених Міністерством освіти і науки України (далі - МОН України) відомчих заохочувальних відзнак (далі - відомчі відзнаки), якими нагороджуються працівники апарату міністерства, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, інші працівники сфери освіти, а також вищезазначені особи після виходу на пенсію.

2. У МОН України встановлені такі відомчі відзнаки:
1) Подяка МОН України (додатки 1, 2);
2) Грамота МОН України (додатки 3, 4);
3) Почесна грамота МОН України (додатки 5, 6);
4) нагрудний знак МОН України "Відмінник освіти" (додатки 7, 8);
5) нагрудний знак МОН України "Василь Сухомлинський" (додатки 9, 10);
6) нагрудний знак МОН України "За наукові та освітні досягнення" (додатки 11, 12).

3. До нагрудного знака МОН України "Відмінник освіти" (далі - нагрудний знак "Відмінник освіти") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Відмінник освіти" (додатки 13, 14).

4. До нагрудного знака МОН України "Василь Сухомлинський" (далі - нагрудний знак "Василь Сухомлинський") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Василь Сухомлинський" (додатки 15, 16).

5. До нагрудного знака МОН України "За наукові та освітні досягнення" (далі - нагрудний знак "За наукові та освітні досягнення") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" (додатки 17,18).

6. Нагородження відомчими відзнаками проводиться:
за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності, бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі за підсумками навчального року та високі результати атестації педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників;
з нагоди професійних свят;
з нагоди ювілеїв підприємств, установ, організацій.

7. Наступне нагородження відомчими відзнаками осіб, які були відзначені державною нагородою, відзнаками Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України, Міністерства освіти і науки України та місцевих органів виконавчої влади, можливе не раніше ніж через три роки після останнього нагородження, за винятком працівників, які досягли граничного віку перебування на державній службі і виходять на пенсію або результати роботи яких мають важливе міжнародне та загальнодержавне значення.

8. Особи, зазначені у пункті 1 цього розділу, не можуть бути повторно нагороджені одним і тим самим нагрудним знаком МОН України.

9. Гранична кількість відомчих відзнак, якими можуть бути нагороджені особи, зазначені в пункті 1 цього розділу, протягом календарного року не може перевищувати:
Подяк - 17 282 одиниць;
Грамот - 14 335 одиниць;
Почесних грамот -14 235 одиниць;
нагрудного знака "Відмінник освіти" -7693 одиниць;
нагрудного знака "Василь Сухомлинський" -2747 одиниць;
нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" - 1000 одиниць.

10. Подяка МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше одного року та раніше були відзначені місцевими органами виконавчої влади, керівниками вищих навчальних закладів, за ініціативу та наполегливість, сумлінне виконання службових обов'язків та професійні досягнення, пов'язані з реалізацією державної політики у сфері освіти і науки.

11. Грамота МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері не менше двох років та раніше заохочувались Подякою МОН України, за високі виробничі та наукові досягнення, плідну наукову, науково-педагогічну та педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління.

12. Почесною грамотою МОН України відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, працівники підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше трьох років та раніше заохочувались Грамотою МОН України, за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, ефективне сприяння формуванню та забезпеченню реалізації державної політики у сфері освіти і науки, успішну координацію діяльністю підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН України.

13. Нагрудним знаком "Відмінник освіти" відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше п’яти років та вже нагороджені Почесною грамотою МОН України, за значний особистий внесок у розвиток освіти і науки, плідну педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, професійну та наукову підготовку учнівської та студентської молоді, організацію навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координацію діяльності педагогічних, виробничих колективів, ефективне керівництво закладами та установами освіти, організацію наукового і методичного забезпечення навчальних закладів та установ освіти, впровадження управлінських новацій, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних та наукових кадрів, спеціалістів галузей економіки України.

14. Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" відзначаються педагогічні та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", досягли визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі, навчально-методичному забезпеченні загальної середньої та професійно-технічної освіти, розробці програм розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти, організації навчально-методичної та науково-методичної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, розвитку педагогічної освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, впровадженні сучасних методів теорії і практики навчання і виховання, визначенні перспектив та напрямів розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти.

15. Нагрудним знаком "За освітні та наукові досягнення" відзначаються наукові, науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток зазначеної сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", за бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, досягли визначних успіхів у науковій та науково-педагогічній діяльності, науково-методичному забезпеченні вищої освіти, здійсненні аналітично-прогностичної діяльності, визначенні перспектив та напрямів розвитку вищої освіти, розробці програм розвитку вищої освіти, проведенні моніторингу якості освіти, підготовці кадрів вищої кваліфікації; організації та координації наукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів.

ІІ. Порядок представлення до нагородження

1. Висунення кандидатур, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відкрито за основним місцем роботи і оформляється поданням про нагородження, що має містити інформацію про підстави для порушення клопотання про нагородження (далі - подання).

2. Подання вносяться на ім’я Міністра освіти і науки України заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів апарату МОН України, навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за основним місцем роботи.

3. Висунення кандидатур Міністра освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівників структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань освіти і науки, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Колегії Міністерства освіти і науки України.

4. Подання подаються до МОН України не пізніше ніж за два місяці до запланованої дати нагородження.

5. До подання додаються:

нагородний лист для представлення на відзначення відомчими відзнаками (додаток 19), у якому визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, із зазначенням назв нагород та відзнак, якими було відзначено претендента на відомчу відзнаку, дати й номера документа, що підтверджує нагородження. Нагородний лист на кожну особу готується за основним місцем роботи в одному примірнику, оформлюється друкованим текстом на аркушах формату А4 і підписується керівником підприємства, установи, організації та головою ради (зборів) трудового колективу (у разі їх наявності). Підписи затверджуються печаткою підприємства, установи, організації. Усі графи є обов'язковими для заповнення. Нагородні листи складаються в алфавітному порядку згідно з поданням;
копії документів, що засвідчують нагородження відомчими та іншими відзнаками;
копія першої сторінки паспорта, завірена керівником кадрової служби;
копії відповідних сторінок трудової книжки, де внесено дані про заохочення;
довідка про економічну ефективність та результативність показників фінансово-господарської діяльності підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МОН України, якщо до нагородження представляється його керівник;
згода осіб, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, на обробку їх персональних даних.
Усі документи подаються в одному примірнику, а подання та нагородний лист також додаються і на електронних носіях.

6. Нагородні листи та інші документи щодо нагородження, подані з порушенням вимог цього Положення, розгляду не підлягають.

7. За достовірність відомостей, зазначених у поданні та нагородному листі, дотримання порядку щодо форми та строків подання всіх документів відповідає керівник, який вносить пропозицію щодо заохочення відомчими відзнаками та підписує нагородний лист.

8. Рішення про відзначення приймає Міністр освіти і науки України, а у разі його відсутності - особа, що виконує його обов’язки.

9. Відзначення відомчою відзнакою проводиться наказом МОН України.

10. Проект наказу МОН України готується департаментом роботи з персоналом та керівними кадрами МОН України.

ІІІ. Порядок вручення відомчих відзнак

1. Відомчі відзнаки вручаються в урочистій обстановці Міністром освіти і науки України або за його дорученням заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та керівниками підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України.

2. У трудовій книжці та особовій справі нагородженого робиться запис згідно з чинним законодавством.

3. Особам, нагородженим нагрудним знаком, вручається посвідчення.

4. Якщо нагородження проводиться не Міністром освіти і науки України, то під час нагородження складається протокол вручення відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України (додаток 20), який після нагородження протягом семи календарних днів надсилається до Міністерства освіти і науки України.

5. У разі втрати відомчої заохочувальної відзнаки її дублікат не видається.

ІV. Порядок носіння нагрудних знаків

Відомчі відзнаки у вигляді нагрудних знаків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох нагрудних знаків носиться не більше трьох таких знаків.

Директор департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами І.А. Некрасса


http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1427-13
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 серпня 2013, 16:44

Додаток 2
до Положення про відомчі
заохочувальні відзнаки
Міністерства освіти і науки України
(підпункт 1 пункту 2 розділу І)

ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства освіти і науки України - Подяки


Подяка Міністерства освіти і науки України (далі - Подяка) має вигляд бланка розміром 210х290 мм. На світло-блакитному фоні Подяки розташована рамка світло-сірого кольору, яка обгорнута темно-синьої стрічкою. У верхній частині Подяки розміщується малий Державний Герб України. Під малим Державним Гербом України розміщено схематичне зображення будівлі Міністерства освіти і науки України. Під зображенням будівлі розміщено текст жовтими літерами - "МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ", під текстом великими жовтими літерами - "ПОДЯКА". В нижньому лівому кутку бланка передбачено місце для внесення відомостей про дату та номер наказу про нагородження.


подяка.jpg
подяка.jpg (19.76 Кб) Переглянуто 26604 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 серпня 2013, 16:44

Додаток 4
до Положення про відомчі
заохочувальні відзнаки
Міністерства освіти і науки України
(підпункт 2 пункту 2 розділу І)

ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства освіти і науки України - Грамоти


Грамота Міністерства освіти і науки України (далі - Грамота) має вигляд бланка розміром 210х290 мм. На світло-блакитному фоні Грамоти розташована рамка світло-сірого кольору, яка обгорнута темно-синьою стрічкою. У верхній частині Грамоти розміщується малий Державний Герб України. Під малим Державним Гербом України розміщено схематичне зображення будівлі Міністерства освіти і науки України. Під зображенням будівлі розміщено текст жовтими літерами - "МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ", під текстом великими жовтими літерами - "ГРАМОТА", нижче чорними літерами - слово "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ". У нижньому лівому кутку бланка передбачено місце для внесення відомостей про дату та номер наказу про нагородження.


грамота.jpg
грамота.jpg (20.17 Кб) Переглянуто 26604 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 серпня 2013, 16:56

Додаток 6
до Положення про відомчі
заохочувальні відзнаки
Міністерства освіти і науки України
(підпункт 3 пункту 2 розділу І)

ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства освіти і науки України - Почесної грамоти


Почесна грамота Міністерства освіти і науки України має вигляд бланка розміром 200х280 мм. На світло-сірому фоні Почесної грамоти у верхній частині розміщується малий Державний Герб України, з обох боків малого Державного Герба України - стилізоване зображення рослинного візерунка у світло-сірих тонах. Під малим Державним Гербом України розміщено текст жовтими літерами - "МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ", під текстом жовтими великими літерами - "ПОЧЕСНА ГРАМОТА", нижче сірими літерами - слово "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ". У нижньому лівому кутку бланка передбачено місце для внесення відомостей про дату та номер наказу про нагородження. З лівої та правої сторін бланка зображено по одній вертикальній стрічці сірого кольору.

Папка до Почесної грамоти Міністерства освіти і науки України (далі - Папка) має вигляд бланка розміром 420х300 мм у розгорнутому вигляді. На лицьовій стороні Папки на темно-синьому фоні - зображення малого Державного Герба України із стилізованим візерунком з обох боків та написом "МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ", яке вміщується на прямокутнику бронзового кольору. Під текстом напис великими літерами - "ПОЧЕСНА ГРАМОТА". Усі написи та візерунки - золотистого кольору. У розгорнутому вигляді на Папці зображено чотири вертикальні стрічки бронзового кольору, дві по центру і по одній по боках. З внутрішнього боку Папка має білий колір. Папка у складеному вигляді має розмір 210х300 мм.


почграм1.jpg
почграм1.jpg (11.06 Кб) Переглянуто 26604 разів
почграм2.jpg
почграм2.jpg (16.75 Кб) Переглянуто 26604 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 серпня 2013, 16:57

Додаток 8
до Положення про відомчі
заохочувальні відзнаки
Міністерства освіти і науки України
(підпункт 4 пункту 2 розділу І)

ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства освіти і науки України - нагрудного знака "Відмінник освіти"


Відомча заохочувальна відзнака - нагрудний знак "ВІДМІННИК ОСВІТИ" (далі - відзнака) має вигляд ромба, у центрі якого на темно-бордовому фоні розміщується напис у два рядки - "ВІДМІННИК ОСВІТИ". У верхній частині ромба - малий Державний Герб України, у нижній - рельєфне зображення розгорнутої книжки. З усіх боків ромб обрамляють біла та жовта смужки.
На зворотному боці відзнаки - кріплення до одягу.
Усі зображення відзнаки - рельєфні.
Розмір відзнаки - 45х30 мм.


відмос.jpg
відмос.jpg (25.72 Кб) Переглянуто 28215 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Далі

Повернутись в Відомчі нагороди та відзнаки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron