Сторінка 1 з 1

Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

ПовідомленняДодано: 19 червня 2010, 12:41
ABG
Всеукраїнське об’єднання «Свобода»
Заснована: 1991-10-13
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (попередня назва - Соціал-Національна партія України) постало в результаті об’єднання активістів націоналістичних громадських організацій: Варта Руху, Студентське Братство, ОУМ «Спадщина», Українські Ветерани Афганістану.
За ідеологічну основу партії взято працю Провідника Організації Українських Націоналістів Ярослава Стецька «Дві революції».
Оскільки нація в розумінні партії - кровно-духовна спільнота, то основним принципом вступу до партії стала належність до української нації. До партії не приймали атеїстів та колишніх членів КПРС.
29 вересня 1991 року у Львові відбулися збори ініціативної групи, а 13 жовтня 1991 року – установчий З’їзд, який проголосив створення Соціал-Національної партії України. Партія протиставила себе усьому тогочасному українському політикуму. «СНПУ - непримиренний противник комуністичної ідеології та політичних партій і суспільних рухів, які пропагують і втілюють її. … Всі інші політичні сили СНПУ вважає або націонал-колаборантами – зрадниками української революції, або націонал-романтиками – пустоцвітом української революції», – заявила СНПУ в своїй програмі та закликала усунути від влади комуністичну номенклатуру - таким чином духовно оздоровити українське суспільство, яке десятиліттями хворіло комунізмом.
Головою СНПУ було обрано Ярослава Андрушківа. Керівним органом партії став Комітет Уповноважених.
На виборах у 1994 році партія йшла з гаслом: «Ми – соціал-націоналісти – не належимо ні до старої комуністичної, ні до нової демократичної номенклатури, дивимось на світ по-новому і вміємо правильно аналізувати політичні події в Україні». Тоді, окрім першого досвіду виборчої кампанії, партія отримала підтримку десятків тисяч виборців, мандати чотирьох депутатів Львівської обласної ради та декілька депутатів районних та міських рад у Західній Україні.

16 жовтня 1995 року Міністерство юстиції України зареєструвало Соціал-Національну партію України. Реєстраційне свідоцтво № 686.
14 лютого 2004 року відбувся IX З’їзд, який ухвалив нову назву партії – «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та обрав народного депутата України Олега Тягнибока Головою ВО «Свобода».
(http://poli.in.ua/ua/party/24)

Svoboda0.jpg
Svoboda0.jpg (11 Кб) Переглянуто 8267 разів
свобода.jpg
свобода.jpg (10.36 Кб) Переглянуто 1120 разів

Re: Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

ПовідомленняДодано: 19 червня 2010, 14:09
ABG
Стара назва: Соціал-Національна партія України

Опис емблеми
Емблема СНПУ, становить собою силует монограми в складі літер "І" та "N" – початкових літер слів девізу Соціал-Національної партії України "Ідея Нації". Форма написання літери "N" відповідає традиційному, давньоукраїнському стилю правопису. Монограма, в якості емблеми СНПУ, утворюється шляхом переплетення вказаних літер, при чому, літера "і" вертикально і в центрі перетинає поперечний елемент літери "N". Центри літер "і" та "М" збігаються. Штрих літер "І" та "N" однаковий. У верхньому та нижньому кінцях літера "І" скошена паралельно до похилого поперечного елементу літери "N". Співвідношення пропорцій складових частин емблеми СНПУ становить 1:1 ширини до висоти літери "N", та 1:2 літери "N" до літери "N". Ширина штриха становить 1/5 ширини (висоти) літери "N" та 1/10 висоти літери "І".

Ідея Nації — наш символ
Ярослав АНДРУШКІВ, 1995 р.
("Правий напрям". – Львів: "Ліга-Прес", 1998. – C. 5-7.)
Там, де є світло, завжди є тінь. Там, де є велика Ідея, там завжди є її ниці опоненти. Як правило, останні уникають чесного герцю з прихильниками Ідеї. Розуміючи, що будуть знищені, вони намагаються різними засобами викривити та спотворити сутність Ідеї, очорнити її перед людьми...
Що ж, залишмо їхню ницість і без емоцій, без зайвого словоблудства погляньмо фактам у вічі. Люди мають право знати правду.
Сьогодні ми знову повертаємось до теми, яка висвітлювалась у перших числах «Соціал-націоналіста»: «Як трактувати символ Соціал-Національної партії України?»
Трохи історії. Після декількох місяців діяльності Соціал-Національна партія України природньо підійшла до питання про необхідність власної символіки. Проблема була непроста. Адже символ організації – це її обличчя. Відразу до майбутньої символіки було поставлено декілька вимог. Вона мала концентровано відображати центральну партійну ідею, бути характерною і простою в зображенні. Після декількох місяців перегляду різних проектів керівництво партії одностайно зупинилося на варіанті, що його подав Нестор Пронюк — уповноважений з питань зовнішніх зв’язків СНПУ.
Нам імпонувало, що партійний символ повністю відповідав переліченим вище вимогам, а також був монограмою.
Монограма — переплетення декількох, частіше двох літер, які зазвичай є початковими в імені та прізвищі засновника шляхетного роду, або початковими у словах, які творять основне гасло організації, братства, співтовариства і т. ін. Розквіт монограми характерний для середньовіччя. А всім відомо, з якою любов’ю націоналісти європейських держав ставляться до цього періоду історії. Адже це був час лицарів, коли гідність і честь, слава і подвиг цінувалися більше, аніж служіння мамоні. Взагалі, націоналістів можна вважати справжніми і єдиними традиціоналістами XX століття. Тому ми, не вагаючись, погодилися на написання у монограмі літери «N» у давньоукраїнському правописі, підкреслюючи таким чином наш традиціоналізм, котрий пов’язує нас з найдавнішими поколіннями українського народу. І хоча символ СНПУ є лише простим поєднанням початкових літер двох слів, ми вже в швидкому часі зіткнулися з різноманітними інсинуаціями, свідомими перекрученнями, навішуванням певних політичних ярликів, а то й з відвертим оббріхуванням. Задіяні були і засоби масової інформації: розпускали плітки, виступаючи в газетах, по радіо і на телебаченні, «популярні» політичні діячі. Чому так сталося? Головною причиною було те, що Соціал-Національна партія України з перших днів створення зайняла принципову позицію у ставленні до влади і не продалася їй.
Про що ж насправді говорить наш символ? Літери «I» та «N» є початковими буквами слів «Ідея Nації». Ці слова творять центральне гасло і стрижень ідеологічної доктрини нашої партії. Буква «N» у монограмі постійно нагадує нашим членам і прихильникам про націю, про наш народ, про те, що на всі події потрібно дивитися з точки зору національних інтересів, усі явища розглядати під кутом вигоди для власного народу. «І» у монограмі з обох боків загострене. Це символізує нестримність, всепроникність ідей, вищість ідеального над матеріальним.
Наших критиків умовно можна розділити на два табори: одні в простому сполученні двох літер хочуть побачити (через свою зіпсутість) щось інше, другі запитують, навіщо ми використовуємо чуже — латинське «N». Не дивує, коли подібне запитання ставлять люди, далекі від історії, філології. Та найчастіше з цього приводу висловлюють свої зауваження саме філологи та історики, ще й з науковими ступенями. І коли не переконує їх те, що в абетці видатного українського графіка Нарбута саме такий варіант правопису літери «N», що один з варіантів українського штрифту, введеного в сучасні комп’ютерні програми, передбачає саме таке написання цієї літери: то наведу ще для прикладу факсиміле аутентичного підпису Анни — королеви Франції, дочки князя Київського Ярослава Мудрого — коментар графа де Ке де Сент-Емур з його книжки «Анна Русинка» в перекладі І. Франка: «... вона поклала своє ім’я і свій титул матірним язиком і слов’янськими літерами: АННА РЪИНА...
Нема що доказувати, що цей підпис справді власноручний, бо ніякий французький писар не вмів писати по-слов’янськи... В усякім разі маємо тут один із найстаріших зразків південно-руського письма...»
Політичний рух тільки тоді є політичним рухом, коли володіє своїм власним, особливим світоглядом. На відміну від СНПУ, більшість політичних партій в сучасній Україні — організації корпоративні. Єдиним мотивом створення і діяльності подібних інституцій є групові, грубо матеріальні, інтереси засновників і основної частини членства. Організаціям такого типу не потрібний партійний символ. І тому вони, в більшості, задовільняються абревіатурою. Правда, деякі з них, чи то наслідуючи минуле, чи то з бажання виділитися, пробують запроваджувати організаційну символіку. Але є символ і є Символ. Для того, щоб певне графічне зображення увійшло в серця людей, запалило їх до дії і боротьби, щоб перетворилося з простого образу на вогненний знак, здатний повести за собою маси, потрібні молоді, енергійні, самовіддані проповідники нового, готові до тривалого і безкомпромісного протистояння старому, вмираючому суспільству, це по-перше. По-друге, як найширша частина народу має пов’язати свої надії на краще майбутнє з політичним рухом, який іде під абсолютно новими прапорами.
(http://www.patriotukr.org.ua/index.php?rub=stat&id=345)

Iдея_Nації.jpg
Iдея_Nації.jpg (2.34 Кб) Переглянуто 8266 разів
SNA.jpg
SNA.jpg (4.38 Кб) Переглянуто 8266 разів

Re: Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

ПовідомленняДодано: 19 червня 2010, 14:11
ABG
Всеукраїнське об’єднання «Свобода»: прапор

Svoboda1.jpg
Svoboda1.jpg (11.91 Кб) Переглянуто 8266 разів