Ліквідація політичних партій

Емблеми, лого та прапори політичних партій, блоків та організацій

Ліквідація політичних партій

Повідомлення ABG » 05 червня 2021, 23:58

Мін'юст вирішив через суд ліквідувати 48 партій
Серед претендентів на ліквідацію – СДПУ, «Пора» та інші
Суспільство — Андрій Стець, 7 лютого 2020 13830
У Мін'юсті стверджують, що існує цілий «тіньовий ринок», на якому купуються і продаються політичні партії
Міністерство юстиції вирішило через суд ліквідувати 48 партій, які не ведуть політичної діяльності. Про це повідомив у своєму Facebook голова відомства Денис Малюська.
За словами міністра, наразі в Україні зареєстровано 349 політичних партій, серед яких майже 48 - не здійснюють жодної діяльності. Він додав, що Мін'юст подав до суду позови про анулювання реєстрації всіх партій, діяльність яких не відповідає вимогам закону.
«Ми подали позови про анулювання реєстрації одночасно всіх партій, діяльність яких на сьогодні не відповідає вимогам закону. А саме – не висунення політичною партією своїх кандидатів на вибори президента України та народних депутатів України протягом 10 років», – заявив Малюська.
У той самий час існує цілий «тіньовий ринок», на якому за значні суми купуються і продаються політичні партії. Зокрема в уряді хочуть ліквідувати наступні політичні сили: Партія ветеранів Афганістану, Соціал-демократична партія України, «Організація українських націоналістів», «Жінки України», Християнсько-демократичний союз, Партія захисників Вітчизни, «Народний блок», «Русь», «Справедливості і розвитку», «Третя українська республіка», «Нова сила», Партія промисловців і підприємців України, «За Україну!», «Трудова Україна», Всеукраїнська партія народної довіри, Національно-демократичне об'єднання «Україна», Народний Рух України за єдність, Всеукраїнська партія духовності і патріотизму, «Екологія та соціальний захист», «Всеукраїнський патріотичний союз», «Третя сила», «Наш дім Україна», Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю, «Нова демократія», «Пора», «Україна соборна», Партія праці, «Совість України», Політична партія «Народна програма Вадима Чорного», Ліберально-гуманістична партія «Товариш», Політичне об'єднання «Пряма дія», Партія «Українські соціал-демократи», «Київська Русь», Всеукраїнська козацька партія, «Русичі», Партія козаків України, «Побратими України», «Самоврядна українська держава», Партія захисту прав людини, «Україна понад усе!», «Блок опозиційних сил», «Справа», «Партія економічного відродження України», Партія дітей війни, «Діти війни», Народна партія України, «Наш дім», Партія сильної влади, «Справедлива країна».
Варто зазначити, що принаймні три партії з цього списку – «Народна програма Вадима Чорного», Всеукраїнська козацька партія і «Народна сила» – візьмуть участь у проміжних виборах до Верховної Ради в окрузі №179. Вони відбудуться 15 березня 2020 року.
https://zaxid.net/minyust_virishiv_cher ... y_n1497382
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12808
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ліквідація політичних партій

Повідомлення ABG » 30 грудня 2021, 21:20

18 судових позовів Мінюсту щодо анулювання партій вже задоволено, 35 ще розглядаються судами
02 липня 2021 13:28
НОВИНИ ВИБОРИ
Упродовж 2020-2021 років Міністерство юстиції України звернулось до суду з позовом про анулювання реєстраційного свідоцтва 56 політичних партій. Громадянська мережа ОПОРА отримала відповідь на інформаційний запит щодо стану розгляду цих справ станом на кінець червня 2021 року. Так, щодо 35 партій триває судовий розгляд, у 18 випадках вимоги Мінюсту задоволені, 2 справи залишено без розгляду й в 1 випадку відмовлено.

Міністерство юстиції України звернулось до суду на підставі статті 24 ЗУ “Про політичні партії в Україні”. Суд задовольнив позови стосовно таких партій:

Партія захисників Вітчизни;
Політична партія “ТРЕТЯ УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКА”;
Всеукраїнська партія “Нова Сила”;
Політична партія “Трудова Україна”;
Політична партія “Веукраїнський патріотичний союз”;
Партія “НАШ ДІМ УКРАЇНА” (нова назва ПП “Енергія”);
Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованною злочинністю;
Політична партія “Нова демократія”;
Громадянська партія “ПОРА”;
Політична партія “Україна Соборна”;
Партія Труда;
Політична партія “Совість України”;
Партія “Київська Русь”;
Політична партія “САМОВРЯДНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА”;
Політична партія “Партія захисту прав людини”;
Політична партія “ДІТИ ВІЙНИ “НАРОДНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ”;
Політична партія “Справедлива країна”;
Політична партія “Універсальна партія України”.
Позови щодо політичних партій “Довіра” та “Всеукраїнська козацька партія” суд залишив без розгляду. А щодо політичної партії “НАРОДНА ПРОГРАМА ВАДИМА ЧОРНОГО” відмовив у позові. Щодо решти 35 політичних партій судовий розгляд ще триває.

https://www.oporaua.org/news/vybory/par ... sia-sudami
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12808
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ліквідація політичних партій

Повідомлення ABG » 20 березня 2022, 09:55

РНБО прийняла рішення зупинити діяльність ОПЗЖ, Опозиційного блоку, Партії Шарія та інших
20 березня 2022, 06:07
Рада національної безпеки і оборони України вирішила зупинити будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану. Про це у своєму зверненні сказав президент України Володимир Зеленський.

"Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол чи на колаборацію, не матиме успіху. Але отримає жорстку відповідь, - сказав Зеленський. - І тому Рада національної безпеки і оборони України вирішила… Враховуючи повномасштабну війну, розвʼязану Російською Федерацією, та звʼязки деяких політичних структур з цією державою, зупиняється будь-яка діяльність низки політичних партій на час воєнного стану".

Президент перерахував ці партії:
- «Опозиційна платформа – За життя»,
- «Партія Шарія»,
- «Наші»,
- «Опозиційний блок»,
- «Ліва опозиція»,
- «Союз лівих сил»,
- «Держава»,
- «Прогресивна соціалістична партія України»,
- «Соціалістична партія України»,
- «Соціалісти»,
- «Блок Володимира Сальдо».

За його словами, Міністерству юстиції доручено невідкладно вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності зазначених політичних партій.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №153/2022
Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року "Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій"

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року "Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій" (додається).

2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

19 березня 2022 року

Введено в дію
Указом Президента України
від 19 березня 2022 року
№ 153/2022

РІШЕННЯ
Ради національної безпеки і оборони України
від 18 березня 2022 року

Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій

Ураховуючи пряму військову агресію з боку Російської Федерації, зважаючи на антиукраїнську політичну та організаційну діяльність, пропаганду війни, публічні заяви та заклики до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, реальні загрози порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, а також дії, спрямовані на незаконне захоплення державної влади, демонстрацію проявів колабораціонізму, насильства, зважаючи на програмні та статутні цілі, що містять антиукраїнську позицію, поширення відомостей про виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, з метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку в період дії в Україні правового режиму воєнного стану, запровадженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102–IX, ураховуючи вимоги законів України "Про правовий режим воєнного стану", "Про політичні партії", відповідно до статті 107 Конституції України Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Призупинити на період дії воєнного стану будь-яку діяльність в Україні політичних партій "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", "ПАРТІЯ ШАРІЯ", "ДЕРЖАВА", "ЛІВА ОПОЗИЦІЯ", "ПРОГРЕСИВНА СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ", "СОЮЗ ЛІВИХ СИЛ", "СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ", "СОЦІАЛІСТИ", "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", "НАШІ" та "БЛОК ВОЛОДИМИРА САЛЬДО".

2. Міністерству юстиції України невідкладно вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності політичних партій, зазначених у пункті 1 цього рішення.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України О. ДАНІЛОВ
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12808
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ліквідація політичних партій

Повідомлення ABG » 18 червня 2022, 10:03

Сальдо.jpg
Сальдо.jpg (46.71 Кб) Переглянуто 8803 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12808
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Емблематика політичних партій і блоків

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей