Відмова від державних нагород

Ордени, медалі та почесні звання

Відмова від державних нагород

Повідомлення ABG » 26 серпня 2020, 10:36

Такі випадки траплялися й раніше. Будемо доповнювати.
Ось невелика стаття до теми.
А наразі два найсвіжіші з серпня 2020 року.

Український музикант Олександр Положинський відмовився приймати від президента Володимира Зеленського орден «За заслуги» ІІІ ступеня.
Про це він говорить у зверненні, опублікованому в фейсбуці.
24 серпня 2020
«Сьогодні, повернувшись із Маршу захисників, присвяченого 29-й річниці незалежності України, я дізнався, що ви нагородили мене орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Принаймні мені показали опублікований в інтернеті указ за вашим підписом, в якому є моє ім’я. З цього приводу я й хочу вам сказати… Сьогодні, коли ми йшли в колоні, ми також згадували про людей, яких безпідставно, принаймні, жодного разу ще не було наведено дійсно вагомого доказу якоїсь їхньої провини, звинувачують у вбивстві – у тяжкому злочині. Це мій друг і колега – музикант Андрій Ріффмастер Антоненко, це доктор Юлія Кузьменко, це військовий медик Яна Дугарь. От ці люди дійсно заслуговують на нагороди, хоча б тому, що вже більш як пів року вони потерпають від беззаконня. І, в тому числі, ваше ім’я замішане у цій справі, тому що за вашої участі було проведено брифінг, де людей безпідставно було названо вбивцями – без суду, без слідства, без доказів», – заявив Положинський.

Він додав, що нагород у нього достатньо. Зокрема, музикант наголосив, що нагородою для нього є концерти та його публіка. А також ті відзнаки, які він отримував від військових на фронті, виступаючи там для них.

Положинського нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня указом президента № 335/2020 від 21 серпня 2020 р.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-pol ... 00540.html

Олександр Положинський і Римма Зюбіна відмовилися від державних нагород
Як вони пояснюють свої рішення?
25.08.2020
Подія: Музикант, екслідер групи "Тартак" Олександр Положинський і акторка Римма Зюбіна заявили про те, що відмовляються від державних нагород, які їм призначив президент Володимир Зеленський.

Деталі та коментарі: На своїй сторінці у Facebook Положинський опублікував указ президента "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності" і написав: "Я навіть не знаю, як на це правильно реагувати. Всі свої важливі нагороди я вже отримав, а це — наче якесь знущання. Є якась процедура офіційної відмови?"

А згодом музикант записав відеозвернення до Зеленського, в якому він відмовляється отримувати орден "За заслуги" ІІІ ступеня. Він наголосив, що в колоні Маршу захисників Вітчизни йшло "багато людей, які дійсно заслуговують високу державну нагороду". За його словами, цього ордена заслуговують Андрій (Ріфмастер) Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь, яких підозрюють у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. "Ось ці люди дійсно заслуговують на нагороди, хоча б тому, що вже більш як пів року вони потерпають від беззаконня", — зазначив Положинський.

Він дорікнув Зеленському, що його ім’я також причетне до цієї справи, оскільки за участі президента провели брифінг, на якому "людей безпідставно було названо вбивцями — без суду, без слідства, без доказів" (йдеться про брифінг МВС, де слідство вперше озвучило свою версію вбивства Павла Шеремета, на ньому був присутній також Зеленський — Ред.)

Про відмову від ордену княгині Ольги ІІІ ступеня також повідомила на своїй сторінці у Facebook акторка Римма Зюбіна. "Не буду зараз вдавати, що я роблю якийсь геройський вчинок, адже знаю, що юридичної процедури відмови від звань і нагород в Україні не існує. Отримав — маєш. І роби з цим, що хочеш. Тому прошу не вітати мене з нагородою, до якої як і до державних звань, моє ставлення незмінне: я і звання, ордени, медалі — речі несумісні. За будь-яких обставин і будь-яких президентів. Нагороду логічніше за все відправити за місцем роботи, що зазначене в Указі (йдеться про"Київський академічний Молодий театр" — Ред.), хоча я не працюю там", — написала акторка.

https://expres.online/podrobitsi/oleksa ... x7Sp_9ll2w
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей