Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Ордени, медалі та почесні звання

Re: Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Повідомлення Ігор90 » 09 вересня 2015, 20:22

Mykola Chmyr написав: Проблема полягає в досить-таки "нейтральному" зовнішньому вигляді - якщо замінити напис, можна вручати хоч за хоробрість у бою, хоч за охорону держкордону, а хоч за боротьбу зі злочинністю.

Насправді, це не так принципово. От наприклад німецький Verwundetenabzeichen, пишуть, давався як пораненим на війні, так і цивільним жертвам авіанальотів. Так що універсальність знаку це може навіть його перевага.

Mykola Chmyr написав:До речі, напис на медалі не відповідає сучасній орфоргафії ("крови" замість "крові"), тому якщо виправляти, доведеться помучатися, щоб виглядав не гірше.Однак медаль за поранення як така дуже потрібна.

Це теж не настільки принципово...Архаїзми не є чимось недопустимим.... Але здається що осучаснити правопис не так вже складно. Наприклад так:
Зображення

Владислав написав: А надто, коли в цю справу лізтимуть напівграмотні, але дуже самовпевнені, генератори "петицій" та їх боти-лайкачі.

Дайош масову генерацію грамотних петицій, науково обгрунтованих та красномовно написаних!
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Повідомлення Владислав » 09 вересня 2015, 22:07

Ігор90 написав:Дайош генерацію петицій...

:D Гарний кожух, тільки шкода - не про мене шитий... (с) По-перше, я не маю ілюзій стосовно того, що через петиції нібито можна вплинути на дії влади. Хоч грамотно їх складай, хоч чотиристопним ямбом - не має значення. Бо насправді все оте петиціонерство - це лише спосіб "випускання пари", тобто безглузде заняття. По-друге, на моє глибоке переконання, такими справами, як державні символи, нагороди тощо, мають займатися фахівці. Я ж, пробачте, не фахівець, а лише аматор. Можу цікавитись і навіть мати свою думку, але генерувати петиції... Та ні, поповнювати лави диваків я не маю бажання.
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Повідомлення Владислав » 09 вересня 2015, 22:33

Mykola Chmyr написав:до чогось загальноприйнятного дійти буде малоймовірно, а от скоригувати пропозиції та доповнити їх - цілком.
Повністю з Вами згоден! Власне, я намагався сказати те саме, хоч і зайшов з іншого боку...
P.S. Щодо цитування - як то кажуть, "вважатиму за честь".
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Повідомлення TheDarkMax2 » 10 вересня 2015, 10:39

Думаю, треба і мені скласти та презентувати свою систему нагород на форумі. Як було з званнями та погонами. Шкода, що якусь фігню прийняли, до речі.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Повідомлення ABG » 26 квітня 2016, 13:10

10 лютого 2016
Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України» (щодо вдосконалення законодавства в сфері відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною) (реєстр.№2140а), поданий народними депутатами України Ю.Мамчуром та О.Дехтярчуком, Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендуватиме Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.
Зокрема, законопроектом пропонується шляхом внесення змін до статті 9 Закону України «Про державні нагороди України» віднести волонтерів до переліку осіб, які мають право на нагородження відзнакою «Іменна вогнепальна зброя» з метою «стимулювання волонтерської діяльності для досягнення високих показників у виконанні волонтерської роботи та відновлення соціальної справедливості відносно осіб, які проводять таку роботу».
Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів на нагород О.Дехтярчук поінформував членів Комітету, що:
- Комітет з питань бюджету за наслідками розгляду законопроекту ухвалив висновок про те, що даний проект Закону матиме вплив на показники державного бюджету (потребуватиме витрат бюджету, що здійснюватимуться в межах щорічно визначених бюджетних призначень на здійснення відповідних заходів) і у разі прийняття відповідного закону він може набирати чинності у терміни, визначені авторами законопроекту;
- Комітет з питань запобігання та протидії корупції у своєму висновку щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи зазначив, що у законопроекті не виявлено корупціогенних факторів, тобто законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства;
- Міністерство оборони України у своєму висновку вказує, що підтримує законопроект без зауважень;
- Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України за наслідками розгляду законопроекту висловлює низку пропозицій та зауважень. Зокрема, наголошується, що пропозиція законопроекту щодо встановлення відзнаки «Іменна вогнепальна зброя» для нагородження волонтерів викликає певний сумнів, оскільки Законом України «Про державні нагороди України» та Положенням про відзнаку Президента України «Іменна вогнепальна зброя», затвердженого Указом Президента України від 29 квітня 1995 року № 341/95, така відзнака передбачена для нагородження осіб виключно офіцерського складу, які мають офіцерське звання. Визначені законодавством критерії наявності у особи офіцерського звання обумовлюються володінням навиками та вміннями, психологічними характеристиками щодо належного поводження з вогнепальною зброєю. З іншого боку, виходячи зі змісту положень Закону України «Про волонтерську діяльність», діяльність волонтерів має гуманітарну спрямованість, що не є обґрунтованою підставою для нагородження їх відзнакою «Іменна вогнепальна зброя».
За результатами обговорення законопроекту на засіданні Комітету 3 лютого прийнято рішення - рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України» (щодо вдосконалення законодавства в сфері відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною) (реєстр.№2140а) за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.
http://komsamovr.rada.gov.ua/komdbud/co ... t_id=44731
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Поперед.

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей