Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Ордени, медалі та почесні звання

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Владислав » 10 грудня 2014, 19:46

Ігор90 написав:То може, білогвардійський "галліполійський хрест" теж має відношення до "балкенкройцу"? Чи може ЗХ був скопійований з галіполійського хреста?
Звязок між трьома знаками наліцо! :!:


:lol: :lol: Ну для вас, може, й наліцо :!: , а для мене - ні. Ні галіполійський, ні лемноський, ні лукуллський, ані інші відзнаки, що мають в основі прямий грецький хрест (який, до речі, лежить в основі й Хреста Бойової Заслуги УПА). "Галіполійський" і "Залізний" - це зовсім різні хрести, хіба ви не бачите?

Без имени-2.jpg
Без имени-2.jpg (26.4 Кб) Переглянуто 24111 разів
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Ігор90 » 10 грудня 2014, 21:55

Владислав написав: Ну для вас, може, й наліцо , а для мене - ні. Ні галіполійський, ні лемноський, ні лукуллський, ані інші відзнаки, що мають в основі прямий грецький хрест (який, до речі, лежить в основі й Хреста Бойової Заслуги УПА). "Галіполійський" і "Залізний" - це зовсім різні хрести, хіба ви не бачите?


Різниця настільки "принципова", що її можна при бажанні не помітити. До речі, на хресті проекту Буцманюка ті поля були присутні. Так само ці бокові поля були присутні на хрестах другого випуску, проте маленькі.

Щодо того, чи можна хрест прямокутної форми вважати козацьким. Он на кількох козацьких знаменах є такий хрест.

6020.gif
6020.gif (58.51 Кб) Переглянуто 23812 разів

Так що форма хреста достовірно характеризується фахівцями як "козацька".

Коротше, в підсумку розмови про ЗХ хочу сказати, що староукраїнські відзнаки для кожного свідомого українця це є священні знаки достоїнства. Типу як наперсник для юдейського священства, чи навіть більше. І кожний з нас бажав би бачити всі ці штучки заново відновленими. А кому воно там що нагадує, то це його особисті проблеми. І тим гірше для нього. Я б зразу заліпив би в бубен громадянину, якому вони не подобаються. :)
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Владислав » 10 грудня 2014, 22:25

Ігор90 написав:Щодо того, чи можна хрест прямокутної форми вважати козацьким. Он на кількох козацьких знаменах є такий хрест.


Той начебто "козацький" (насправді - грецький) хрест прямокутної форми схожий на "Залізний хрест" батька Петлюри, як свиня на коня, даруйте на слові. Бо інакше доведеться визнати, що й хрести у гербі та на прапорі Грецької Республіки, Швайцарської Конфедерації чи в старому гербі Італії - теж "козацькії". :lol:

Ігор90 написав:...Я б зразу заліпив би в бубен громадянину, якому вони не подобаються. :)


Так, "в бубен" - це вагомий аргумент! Навіть не посперечаєшся.... :mrgreen:

Без имени-1.jpg
Без имени-1.jpg (42.06 Кб) Переглянуто 24103 разів
Востаннє редагувалось Владислав в 11 грудня 2014, 12:02, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 11 грудня 2014, 00:45

Шановні колеги, ми таки дещо відволіклися від головної теми.

Будемо вважати, що є два погляди:
1. Відновлювати відзнаку Залізного Хреста доцільно;
2. Відновлювати відзнаку Залізного Хреста недоцільно.

Мабуть, варто рухатися далі, а то остаточно загрузнемо на питанні форми хреста.

Давайте краще поговоримо про нагороди для учасників АТО.
Йдеться про пам'ятні відзнаки.
Комерсанти вже вовсю штампують нагрудні знаки та медалі, а держава пасе задніх.

На наш погляд, можливим є заснування т.зв. Мобілізаційного хреста.
Відзначати цією нагородою слід військовиків, призваним за мобілізацією, які сумлінно виконували військовий обов'язок, але не удостоєні при цьому інших нагород.
Щоправда, заснування такого хреста, очевидно, буде актуальним по завершенні бойових дій.

Натомість вже зараз можна заснувати хрест чи медаль для осіб, які добровільно вступили до ЗСУ, НГУ, добровольчих батальйонів тощо.
Критерії нагородження - як і в Мобілізаційного хреста, себто нагородити всіх, крім тих, хто вже має якусь державну нагороду.

Нарешті, існує потреба в "загальній" пам'ятній медалі.
На наш погляд, вона може мати варіанти для військовиків та цивільних осіб (волонтерів насамперед).

Які в кого ще думки?
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 11 грудня 2014, 21:46

На мій погляд пам'ятні нагороди випускати надто рано, події мають закінчитись, щоб в їх пам'ять випускати медаль. Мобілізаційний хрест думаю теж непотрібний, адже мобілізовані і добровольці практично всі в зоні бойових дій, а тут потрібна комбатанська нагорода, ті хто добросовісно несе службу поза зоною, може отримати відомчу або і державну нагоррду які вже існують, наприклад медаль "За військову службу". В спеціальній нагороді для добровольців теж не бачу потреби, комбатанської нагороди і пам'ятної медалі на мій погляд достатньо, тим більше, що шва з добровольцями і мобілізованими не добереш, можу сказати не з чуток, кум записався добровольцем і попав під мобілізацію, друга мобілізували, а записали як добровольця, а таких випадків море. Крім того почали давати медаль "Захисник Вітчизни", можливо пізніше стануть вручати масово, вийде три державні нагороди мінімум.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 11 грудня 2014, 22:12

Тому пропоную домовитись всетаки про вигляд комбатанської нагороди. Залізний хрест мені подобається, але хотілося б висловитись детальніше. Плюс його в його історичності, але його дизайн не характерний для наших нагород, також суперечлива назва, яка може не сприйнятись, та й вона надто яскрава для нагороди за загальні заслуги. Тому бачу два шляхи: 1. Змінити назву і дещо змінити дизайн, щоб вийшла нагорода по мотивах Залізного хреста, бо без назви не бачу смислу відроджувати нагороду. 2. Створити повністю нову нагороду.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 12 грудня 2014, 00:16

Еней написав: Плюс його в його історичності, але його дизайн не характерний для наших нагород [...]

Більш "нашої" нагороди, ніж відзнака Залізного Хреста, годі уявити.
Так що тут ще питання, в кого дизайн характерний.

Еней написав: [...] також суперечлива назва, яка може не сприйнятись [...]

Назва дійсно не підходить, але її можна замінити, тим більше, що таке рішення пропонувалося ще на поч. 1990-х рр.

Еней написав:[...]та й вона надто яскрава для нагороди за загальні заслуги [...]

Яскравий орден Свободи.
А відзнака Залізного Хреста виглядає скромно й стримано, особливо оригінальний випуск 1920 р.
Інше питання, чи не дорого буде виготовляти, якщо за статусом це буде досить часта нагорода.

Еней написав: Тому бачу два шляхи: 1. Змінити назву і дещо змінити дизайн, щоб вийшла нагорода по мотивах Залізного хреста, бо без назви не бачу смислу відроджувати нагороду.

Щодо назви висловлювалися вище, а щодо створення за мотивами - не виглядає гарною ідеєю. В наших умовах нагороду просто спотворять.
В такому випадку краще
Еней написав: 2. Створити повністю нову нагороду.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Владислав » 13 грудня 2014, 09:02

Mykola Chmyr написав:В такому випадку краще
Еней написав: 2. Створити повністю нову нагороду.


;) Це буде найкращим рішенням. Бо наразі той Залізний хрест виглядає як непришийкобиліхвіст. Звичайно, в когось можуть бути й інші думки...
А, до речі, в якому вигляді ви бачите "відновлений" ЗХ? З гладенькою зіркою першого випуску чи з променистою другого?
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 13 грудня 2014, 15:17

Коли я писав "надто яскрава" я мав на увазі назву, а не дизайн :) Залізний хрест мені більше подобається з променистою зіркою. Про комбатантський хрест, пропоную прямий хрест з орнаментом щось приблизно таке...

146947_Q1.jpg
146947_Q1.jpg (36.35 Кб) Переглянуто 24448 разів
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 13 грудня 2014, 15:24

В центрі може помістити зображення рівностороннього козацького хреста, може козака чи мечі, щоб хрест асоціювався з військом, реверс можливо плоский, а може в когось будуть якісь ідеї по цьому. Загалом пропоную рухатись в такому руслі.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Ігор90 » 13 грудня 2014, 16:51

А мені подобається варіант хреста Комбатанта випущений ОбВУА - хрест в золотому полі.

Взагалі з хреста Комбатанта можна зробити новий знак армії для техніки, прапорів і т.п. Потенціал у символа великий.
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 13 грудня 2014, 18:13

Владислав написав:А, до речі, в якому вигляді ви бачите "відновлений" ЗХ? З гладенькою зіркою першого випуску чи з променистою другого?


З променистою.
Такою вона мала бути відповідно до затвердженого малюнка.
Під час виготовлення відзнака зазнала певних змін та спрощень.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 21 січня 2015, 20:57

Комбатантський хрест, якось так.

DW66KdXl7rs.jpg
DW66KdXl7rs.jpg (4.47 Кб) Переглянуто 23985 разів
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення SHPARIVNYK.UA » 25 січня 2015, 17:41

Еней написав:комбатанський хрест, якось так.


Вибачте, це більше схоже на релігійний атрибут, чим на відзнаку вояка.
SHPARIVNYK.UA
 
Повідомлення: 209
З нами з: 06 січня 2011, 00:51
Звідки: Полтава

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення SHPARIVNYK.UA » 25 січня 2015, 18:04

Якщо і вишукувать, щось з минулого, то простіше узяти і осучаснити українську комбатантську нагороду.

2а.jpg
2а.jpg (36.17 Кб) Переглянуто 24330 разів
SHPARIVNYK.UA
 
Повідомлення: 209
З нами з: 06 січня 2011, 00:51
Звідки: Полтава

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 25 січня 2015, 19:40

Можливий варіант.

Але з круглим медальйоном все-таки краще.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Поперед.Далі

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

cron