Що змінити в державній системі нагород (обговорення)

Ордени, медалі та почесні звання

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 10:45

Krutyvus написав:
Mykola Chmyr написав:Тепер можна поговорити відносно другого блоку проблем, а саме - статутів та положень.
Так, настав час повернути ордену Богдана Хмельницького належний престиж і значення. На жаль, нині ця нагорода перетворилася на ветерансько-ювілярський значок. Думається, що цей орден мав би стати вищою нагородою за бойовий подвиг в мирний час як для військових, так і для цивільних осіб, наприклад, під час боротьби з тероризмом, миротворчих операцій тощо.

Цікава думка ;) : Зробити залізний хрест складовим ордену Хмельницького. Буде український відповідник Георгіївськго хреста. Так Хмельницький буде орденом офіцерів, а хрест - солдатів і старшин. При цьому кольори хреста зробити червоно-чорні, як у Хреста бойової заслуги УПА!

Не треба їх змішувати. Вони окремо є "культовими" нагородами. Разом стануть нічим.
Mykola Chmyr написав:Орден "За мужність" 3, 2, 1 ступеня (зірка залишається в існуючому вигляді).

За що Ви викинули спадок Воєнного хреста УНР?!
Mykola Chmyr написав:Поза всяким сумнівом, постає питання щодо відзначення військовиків, які з честю виконали свій обов’язок у Криму.

На наш погляд, варто заснувати державну нагороду «Хрест вдячності» (варіант: «Хрест гідності»). Нею доцільно відзначити всіх військовиків, які зберегли вірність Військовій присязі та вийшли з Криму на територію материкової України.

Жирно. Я б медаль дав. "За вірність та витримку під час Кримської кризи".
Ігор90 написав:Не хочу виступати з провокативними гаслами, але як на мене, здається наші військовики свій обов'язок там в повному обсязі не виконали...

Як на мене, круглої пам'ятної медалі на цю подію під назвою "За вірність присязі - в пам'ять про події в Криму в 2014 р." (варіанти: "За непохитність в присязі" або "За вірність ідеалам присяги") їм було б вповні достатньо.

Згоден.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 10:55

І щодо ордена Свободи згоден. Викинути б його і натомість на його місце поставити орден Небесної сотні (героїв з назви геть, то масляна олія якась).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 11:56

Щодо відзнак Президента... скасувати, але відтворити Значне Військове товариство. Тут військовий в сенсі войсковой, а не военный, тобто приналежний до держави Запорозьке Військо. Створити Значне Президентське товариство, і хай Президент роздає почесне членство у ньому.
Значний президентський товариш :lol: ні, ні, хай називається Почесний член Значного Президентського товариства.
Чи краще взагалі Член Почесного товариства Президента України? Тоді і спільноту треба назвати просто Почесне товариство Президента України. Якось безлико :( Коротше, хочеться перейняти Наполеонів досвід :) Орден Почесного легіону.
Орден=Товариство
Почесний=Значний
Легіон=Військо :)
Такі прямі аналогії! :D
Ну, нехай буде так: Почесний член №-го класу Значного Президентського товариства.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 15:22

Тему Товариства продовжу в окремому топіку.
А щодо "заслужених" я погарячкував. Лише "народних" скасувати. "Заслужений" як епітет використовували, наприклад, до військових товаришів у Гетьманщині.
І важливе питання: чи існують в сучасній системі колективні нагороди?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 01 жовтня 2014, 15:56

TheDarkMax2 написав:І важливе питання: чи існують в сучасній системі колективні нагороди?


Ні.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3967
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 18:08

Mykola Chmyr написав:
TheDarkMax2 написав:І важливе питання: чи існують в сучасній системі колективні нагороди?


Ні.
Потрібні. Треба ж відзначати батальйони, полки, дивізії.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 01 жовтня 2014, 19:30

Згоден.
Тільки для цього треба внести зміни до закону "Про державні нагороди України".
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3967
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 01 жовтня 2014, 21:47

А ще існує поняття почесного найменування. Про нього щось є в нормативних документах?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1137
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 01 жовтня 2014, 21:54

Так, є Указ Президента України від 30 жовтня 2000 р. № 1173 "Про впорядкування присвоєння почесних найменувань військовим частинам і установам".
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3967
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 27 листопада 2014, 21:36

Хочу внести на розгляд пропозицію щодо створення проекту нагород для учасників АТО. Думаю всім відома ситуація з орденами Хмельницького і За мужність, їх низьку суспільну цінність, коли вони роздавались на ліво і на право. Сучасна українська нагородна система не пристосована до війни, основна частина бійців залишаються без всяких нагород місяцями перебуваючи на передовій, тому хочу запропонувати наступне:
1. Обговорити які нагороди слід встановити і в скількох степенях вони повинні бути.
2. Обговорити їх дизайн та статути.
3. Винести питання на громадське обговорення через соц. мережі і ЗМІ.
4. В разі схвалення в суспільстві подати проект в адміністрацію Президента, чи заручитись підтримкою політ. партії якоїсь.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Владислав » 27 листопада 2014, 22:42

Якщо й були в історії приклади всенародного придумування і схвалення орденів та медалей (мені про такі приклади нічого не відомо), то це шлях в нікуди. Знаючи наших, у разі такого "громадського обговорення" бійці ніколи не дочекаються своєї відзнаки.:D Бо кожен запропоновник уважатиме свою думку за найкращу, а всім, як відомо, не догодиш. Серед наших горе-патріотів є такі, що з прапором досі ніяк не розберуться - який "справжній і правильний", а який ні, - а ви пропонуєте, щоб ми ще через медалі почали битися навкулачки! :mrgreen:
Востаннє редагувалось Владислав в 28 листопада 2014, 12:01, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 листопада 2014, 00:17

Еней написав:Хочу внести на розгляд пропозицію щодо створення проекту нагород для учасників АТО. Думаю всім відома ситуація з орденами Хмельницького і За мужність, їх низьку суспільну цінність, коли вони роздавались на ліво і на право. Сучасна українська нагородна система не пристосована до війни, основна частина бійців залишаються без всяких нагород місяцями перебуваючи на передовій [...]

Сама ідея гарна та заслуговує на підтримку.
Інше питання - як її реалізувати.
Громадське обговорення дійсно нічого не дасть - широкий загал на цих питаннях не розуміється, оцінка в кращому випадку даватиметься за принципом подобається/не подобається.

Однак нічого не заважає нам тут обговорити принаймні перше питання.

Запитання до Еней: чи маєте Ви конкретні пропозиції щодо назв та кількості ступенів нагород?
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3967
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 28 листопада 2014, 15:27

Так маю. На мою думку потрібен орден який був би суто бойовою нагородою, моє бачення цієї нагороди таке:
1. Назва. Орден Архистратиг Михаїл, він є покровителем воїнства, і символізує бородьбу добра зі злом, і є широко шанованим в Україні.
2. Ступені. Орден має бути багатоступінчатий, для того, щоб не виникала потреба нагороджувати за ті самі заслуги іншими нагородами. Має бути 4 степені, нижча ділиться на 4 класи (для рядових і мол. командирів), 3-я на два класи, 2 і 1 в одному класі (для офіцерів). Також при ордені має бути медаль "за хоробрість" в кількох степенях. Чому я пропоную диференціювати орден на солдацькі і офіцерські стпепені поясню нижче.
3. Дизайн. На мою думку за основу слід взяти форму хреста як у орденів Я. Мудрого і "За заслуги". Чому саме таку форму тому, що вважаю ці ордени найбільш вдалими, не пам'ятаю щоб подібна форма хреста використовувалась в інших державах, також в такому випадку з'явиться концепція фонми українських нагород, як наприклад рівносторонній хрест асоціюється з Росією, а тефтонський з Німеччиною і т.д. Хрест покривати білою емаллю, сам образ архангела можна теж малювати емалями, або виконати в металі як в Ярославі Мудрому чи Княгині Ользі. Лицарська ступінь без емалі, по аналогії з георгіївським хрестом. 4-3 класи - срібло, 2-1 - позолочене срібло, 1-3 з бантом. 3-я ступінь(офіцер) 2-й клас на колодці, срібло, 1-й на колодці з бантом, позолочене срібло. 2-а ступінь шийний хрест (позолота), 1-а шийний з зіркою (позолота).
4. Статут. Чітко формулюються критерії для нагородження, наприклад збив літак, знищив танк і т.д. Ну і пільги які тягне за собою кавалерство. В такому напрямку пропоную працювати.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 28 листопада 2014, 16:05

Чому я пропоную розділити орден на солдатські і офіцерські стпепені. Завжди і у всіх країнах офіцерські нагородження старались вилілити, це і зараз практикується, що офіцери отримують вищі нагороди ніж солдати, далеко не треба йти, зараз офіцери отримують Б. Хмельницького і Д. Галицького, а солдати переважно орден "За мужність". Це було є і буде, тому, щоб не вдаватись до інших нагород, і заслуги дещо інші. Разом з цим я не виключаю можливості отримання солдатом 3-ї степені у випадку коли він виконував обов'язки командира. Для чого розділяти 3-ю ступінь на два класи? Для того, щоб при необхідності повторного нагородження офіцера не притримували нагородження і не вручали Богдана Хмельницького чи Данила Галицького.
Про громадське обговорення, на думку кількох любителів фалеристики ніхто не зверне уваги, а коли буде громадський тиск, це вже інше, присвоєння Небесній сотні Героїв України прикрасне тому свідчення, потрібно просто роз'яснити людям нащо це потрібно, і для чого це.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Еней » 28 листопада 2014, 17:20

Потрібним також вважаю хрест за учасникам бойових дій, саму нагороду думаю не варто прив'язувати до статусу, бо з отриманням статусу зараз ціла проблема, критерієм має бути перебування в зоні бойових дій 30 днів, або участь хоча б в одному бою. Якихось конкретних ідей по дизайну в мене нема, але думаю він повинен носитись на колодці, для тих хто брав участь в боях хрест з бантом, хто ніс службу в зоні бойових дій без банта. Потрібна також медаль за поранення, і останнє це медаль для волонтерів. По двох останні в мене є деякі думки, але це в процесі обговорення. Загалом я бачу необхідність саме в таких нагородах, чекаю ваших думок, що до цьго, і ваших пропозицій.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Що змінити в державній системі нагород

Повідомлення Mykola Chmyr » 28 листопада 2014, 19:58

Позиція зрозуміла, дуже дякую за детальний та аргументований виклад.

Тепер за пунктами:

1. Назва цілком може бути, однак не "Архістратиг Михаїл", а "Архістратига Михаїла" - ми ж не болгари :) .

2. Ступенів занадто багато - аж вісім, і це на рахуючи медалі в чотирьох ступенях.
На наш погляд, в цьому нема доцільності. Не варто намагатися засунути "солдатський" хрест у структуру "офіцерського" ордена.
Більше того, нині до питання нагородження офіцерів та солдатів підходять демократичніше.
Приклад - британський Військовий Хрест:
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_Cross
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 8%D1%8F%29
Зрештою, для суто бойової нагороди така кількість ступенів і не потрібна - виглядає так, що дійти до І ст. нікому не вдасться суто фізично.
Отже, кількість ступенів варто зменшити.

3. Копіювати хрест того чи іншого існуючого ордена - погана ідея. Так, в деяких країнах так роблять - скажімо, у Фінляндії всі ордени мають хрест одної форми. Там це було зроблено з самого початку й свідомо.
А для чого це нам?
Та й запропонована форма хреста, чесно кажучи, так собі.
Банти, на наш погляд, не потрібні. По-перше, незручно. По-друге, явні асоціації з російським орденом Св.Георгія. Воно нам треба?

4. Так, статут має бути якомого більш конкретним.
Слід, однак, не забувати, що в сучасних умовах все передбачити малоймовірно - з часів І Світової війни багато чого змінилося.

5. Громадський тиск теж не завжди благо. Скандальна ситуація з присвоєнням звання Героя загиблим з числа "Небесної сотні" - підтвердження того, що істерика до добра не доводить.
"Ми підемо іншим шляхом" (с)

6. Хрест за участь потрібний, але, на наш погляд, виключно для тих, хто має статус учасника бойових дій. В будь-якому разі бант для розрізнення не годиться.
Що ж до медалі для волонтерів, то тут також є сенс. Щоправда, можна придумати якусь більш "загальну" нагороду для тих, хто безпосередньо участі в бойових діях не брав, але спричинився до перемоги.
Медаль за поранення також свого часу пропонувалася:
http://skaldstudio.livejournal.com/16525.html
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3967
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Поперед.Далі

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей

cron