ДНК-лабораторії в Україні

Генеалогія й дослідження ДНК

ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення ABG » 21 грудня 2009, 20:34

В Україні відкриють 8 ДНК-лабораторій
// Персонал Плюс. - № 3 (305) 22—28 січня 2009 року
Ефективність застосування в експертній практиці ДНК-технології зумовила ухвалення рішення про їх поступове впровадження на місцевому рівні. В найближчому майбутньому при ДУ МВС України в Дніпропетровській, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Харківській областях, УМВС України у Вінницькій і Миколаївській областях буде створена ДНК-лабораторія.
Як повідомили в Департаменті по зв«язках з громадськістю і міжнародній діяльності МВС України, на даний момент лабораторії ДНК-аналізу функціонують у Державному центрі і регіональних підрозділах у Києві.
Метод ідентифікації особи, заснований на аналізі ДНК , — геномна дактилоскопія — прийшов в світову криміналістику в 1985 році. Цей метод дозволяє ідентифікувати особу по біологічних слідах людини, що особливо важливе в розслідуванні тяжких злочинів проти особи.
Сукупність ідентифікаційних генетичних ознак особи має стійкий і незмінний характер впродовж всього життя людини і передається спадково. Це характерно для всього організму людини, його окремим органам, їх елементам. Генетичні ознаки містяться у всіх біологічних слідах. Принцип молекулярно-генетичної ідентифікації грунтується на виділенні і очищенні ДНК з досліджуваних біологічних слідів і наступному вивченні певних ділянок молекули. ДНК-профіль може бути одержаний з будь-якого біологічного матеріалу (кров, сперма, слина, волосся, лупа, тканини людини), що містить клітини з ядрами.
У 1999 році вперше в Україні, в лабораторії молекулярно-генетичної ідентифікації почав використовуватися автоматичний аналізатор ДНК з сучасним набором праймерів для ідентифікації особи, який дозволив одержувати дані, близькі до повної ідентифікації об«єктів, — з достовірністю 1 на 10 мільярдів осіб.
Якість досліджень, проведених ДНК-лабораторією, підтверджена міжнародними сертифікатами Європейської асоціації судових генетиків. Щорічно методом ДНК-аналізу досліджується більше трьох тисяч зразків і біологічних слідів, в 2008 році виконано 530 експертиз.
(http://www.personal-plus.net/305/4358.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8844
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення ABG » 21 грудня 2009, 20:35

Знайти за ДНК
08/07/2009
Зібрати усіх українців в єдину Національну базу ДНК хочуть правоохоронці.
Та передусім МВС пропонує схвалити і втілити у життя Державну концепцію розвитку вітчизняної генної дактилоскопії на найближчі 5 років. Витратити на її впровадження планують понад 150 мільйонів гривень і наголошують, що такий метод ідентифікації особи є найзручнішим та найнадійнішим при розкритті злочинів.
Петро Коляда (заступник міністра внутрішніх справ): "Розслідуючи злочини на території Києва і Київської області не допустили ні одного незаконного затримання, ні одного арешту, ні одного пред’явлення звинувачення. Ми чітко вийшли на конкретну людину завдяки ДНК-дослідженню."
З-поміж іншого концепція передбачає створення єдиної мережі баз даних ДНК осіб, яких підозрюють чи звинувачують у скоєнні злочинів, а також ув’язнених чи засуджених. Туди ж планують додати і біологічні сліди, вилучені при огляді місця події, та зразки ДНК невпізнаних тіл.
Зіновій Митник (Міністерство охорони здоров'я): "За цим стоять людські долі, за цим стоять життя, а деколи і причини смерті. І така мережа лабораторій має працювати на базі МВС, а ми повинні всі спільно працювати і допомагати у цій роботі."
Наразі в Україні працює лише шість лабораторій, на базі яких можливе проведення ДНК-аналізу. Щорічно у столичному Державному центрі молекулярно-генетичної ідентифікації досліджують близько 3 тисяч зразків та слідів біоматеріалу, а завдяки повній ідентифікації ДНК-профілю розкривають особливо тяжкі злочини - вбивства, зґвалтування. Завдяки аналізаторам, що використовують у дослідженнях, ідентифікувати особу можна з вірогідністю 1 до 10 мільярдів. У системі експертних підрозділів МВС України, метод ДНК аналізу впроваджується з 1992 року. У існуючу базу даних внесено вже кілька тисяч злочинців.
(http://www.24tv.com.ua/ukraine/2009-07-08/26611.htm)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8844
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення вуйко » 21 грудня 2009, 21:48

Яка вартість процедури? А чи можуть такі лабораторії встановити ступінь спорідненості? :?:
вуйко
 
Повідомлення: 39
З нами з: 21 грудня 2009, 21:29

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення ABG » 22 грудня 2009, 21:04

вуйко написав:Яка вартість процедури? А чи можуть такі лабораторії встановити ступінь спорідненості?


Відкрили другу ДНК-лабораторію
28.05.2009
Перший за межами столиці центр молекулярно-генетичних досліджень на підставі аналізу ДНК почав працювати в Одесі.
Розташований він у Одеському обласному бюро судово-медичної експертизи. Обладнання купували в Німеччині. Воно дозволяє ідентифікувати особу людини за найдрібнішими частинками біологічних тканин. Судмедексперти запевняють, тепер в Одесі зможуть ідентифікувати останки будь-якої давнини. Цей метод застосовують переважно в криміналістиці. Але апаратура дозволяє також установлювати спорідненість осіб.
Міські експерти вважають, в Одесі є попит на аналіз спорідненості через ДНК — дезоксирибонуклеїнову кислоту. У місті багато людей бажають довести батьківство або ж відмовитися від нього. Довести родинні зв’язки можна буде, заплативши 2777 грн. Дослідження триватиме від 18 год. до семи днів.
— Лабораторію оснащено новітнім устаткуванням. Завдяки цьому ДНК-аналіз проводиться швидше й якісніше, ніж на такій же техніці старішого зразка, виробленій десять років тому, — говорить одеський судмедексперт Олег Гринько.
Криміналісти кажуть, що завдяки цій технології ефективніше розкриватимуть заплутані злочини, наприклад убивства й отруєння. Лабораторія обслуговуватиме криміналістів із 18 областей України.
Встановлення особи на підставі аналізу ДНК застосовують у світовій криміналістиці з 1985-го. Він допомагає ідентифікувати людину за її біологічними слідами. ДНК-профіль експерти отримують із будь-якого біоматеріалу, в якому є клітини організму з ядрами. Перша в Україні лабораторія ДНК-аналізу працює з 1994 року в Києві, у відділі медико-біологічної експертизи Міністерства внутрішніх справ.
(http://gazeta.ua/index.php?id=294057&eid=835)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8844
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення Aha » 17 жовтня 2010, 22:55

вуйко написав:Яка вартість процедури? А чи можуть такі лабораторії встановити ступінь спорідненості? :?:


Найкраще для цього https://www.23andme.com/ (на сайті є ціни) Багато знайомих зробили (з інших країн вони).

Але я поки-що не знайшов де там вони пересилаються зразками з Україною. Таке враження що ми на Марсі.

Треба буде придумати як відіслати їм зразки.
Аватар користувача
Aha
 
Повідомлення: 6
З нами з: 17 жовтня 2010, 13:53
Звідки: Київ

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення Bryndza » 13 січня 2013, 09:18

23andme (більше) не найкращий варіант. Ось список-порівняння лабораторій, та їхніх тестів:
http://www.gendna.net/
Більша кількість маркерів - більша точність аналізу, детальніша класифікація гаплогрупи. Але врахуйте, що постійно відкриваються і додаються нові маркери, тому результат краще уточнювати. Деякі з цих компаній зберігають ваш зразок і можуть, з часом, протестувати додаткові мутації.
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення igor_roz » 24 січня 2013, 01:50

FAMILYtreeDNA робить масу тестів - це питання часу і грошей. зберігають 25 років. бувають знижки. Аналіз на 37 маркерів робиться 2 місяці
igor_roz
 
Повідомлення: 4
З нами з: 20 січня 2010, 21:58

Re: ДНК-лабораторії в Україні

Повідомлення vhb » 24 травня 2013, 22:02

Новий геногеографічний проект "Українська ДНК" на сайті компанії FTDNA: http://www.familytreedna.com/public/UkrainianDNA/. Запрошуються учасники пов'язані з українськими етнічними землями. Мета проекту - дослідження розподілу і поширення Y-ДНК і mtДНК гаплогруп на українських землях та допомога дослідникам родоводу.
vhb
 
Повідомлення: 6
З нами з: 22 травня 2013, 17:39


Повернутись в ДНК-генеалогія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість