Проект FTDNA "Українська ДНК"

Генеалогія й дослідження ДНК

Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення vhb » 22 травня 2013, 23:53

Проект "Українська ДНК" (The Ukrainian DNA Project - http://www.familytreedna.com/public/UkrainianDNA/) є спробою визначити розподіл і поширення Y-ДНК і mtДНА гаплогруп у ранній історії заселення України та допомогти дослідникам українського родоводу. Проект відкритий для будь-кого, хто має українських предків, що походять як з території сучасної України, так і з українських етнічних земель поза її межами. До таких етнічних земель належать, поміж інших, Закерзоння (Лемківщина, Підляшшя, Сокальщина, Равщина, Холмщина), Берестейщина, Стародубщина, Слобожанщина, Кубань, Марморощина, Пряшівщина, а також клини - Сірий, Зелений, Малиновий, Жовтий.

Якщо ви ще не тестувалися з FTDNA, будь ласка, замовте свій новий тест за зниженими розцінками Проекту: http://www.familytreedna.com/group-join.aspx?Group=Ukrainian.

Якщо ж ви вже протестувалися з FTDNA (або з Генографічним Geno 2.0 проектом):
  • Увійдіть до свого рахунку FTDNA зі своїми номером тестового набору й паролем
  • Клацніть на "My FTDNA Home" ("Моя FTDNA домівка")
  • Клацніть "Join Projects" ("Долучитися до проектів")
  • Надрукуйте "Ukrainian" у пошуковому полі
  • Клацніть на назву проекту "Ukrainian DNA"
  • Клацніть "Join" ("Долучитися") знизу сторінки
vhb
 
Повідомлення: 6
З нами з: 22 травня 2013, 17:39

Re: Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення Bryndza » 25 травня 2013, 20:41

А яка різниця між вашим проектом і цим:
http://www.familytreedna.com/group-join ... up=Ukraine
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03

Re: Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення Bryndza » 02 червня 2013, 23:42

Серед проектів на Family Tree DNA є кілька, що прямо стосуються України:

www.familytreedna.com/public/ukraine/
www.familytreedna.com/public/UkrainianDNA/
www.familytreedna.com/public/Ukraine_Kyiv_Kyivska
www.familytreedna.com/public/UkraineBlackSea/
www.familytreedna.com/public/UkrainianR1a/
www.familytreedna.com/public/Jewish_Ukraine_West/
www.familytreedna.com/public/Sloboda-Yaltushkivska/
www.familytreedna.com/public/CossackDNA/

Все-таки, чи хтось підкаже яка різниця між двома першими? Який з них "українськіший", так би мовити...
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03

Re: Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення vhb » 03 червня 2013, 04:53

Я вважаю, що кожен здатен з'ясувати для себе, яка різниця між проектами, і обрати, що кому до вподоби. Завітайте на сторінки проектів, щоб ознайомитись з описом проектів. Участь у проектах безплатна і добровільна. Число проектів, у яких може брати участь певна особа, не обмежується. Учасники тестування в FTDNA можуть прилучатися до проектів і залишати їх за власним бажанням у будь-який час. Навіть, якщо учасник тестування в FTDNA не бере участі в жодному з проектів, його дані порівнюються на збіги з усією базою даних FTDNA.

Дивне запитання щодо більшої "українськості" того чи іншого проектів. Проекти створюються адміністраторами-добровольцями для з'ясування питань, які їх цікавлять. Якщо інтерес окремої особи збігається з метою проекту, ця особа може прилучитися до нього, щоб отримати максимальну користь від участі у ньому. Або ж ні. Або створити новий проект з метою, що відрізняється від тих, вже існують.

З опису, що поданий на сайті проекту http://www.familytreedna.com/public/ukraine/, мету з'ясувати складно. Не вдалося отримати означеної відповіді на питання мети проекту й від його адміністраторів. До речі, спілкування з адміністраторами велося хоч і українською, але через Google Translate (можливо це має стосунок до питання українськості проектів?).
vhb
 
Повідомлення: 6
З нами з: 22 травня 2013, 17:39

Re: Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення Bryndza » 06 червня 2013, 08:44

Сторінки я, звичайно, передивився і мету зрозумів, і, навіть, зробив для себе певні висновки. До речі, на користь саме Вашого проекту, хоч той інший і давніший і більший. Питання було, швидше, провокаційне... :)
Дороблю послідовності - приєднаюся.

До речі, якщо хтось планує зробити аналіз своєї материнської ДНК (mtDNA), то не зекономте, і заплатіть вдвічі більше, але зробіть повну послідовність. З часом виявите, що тільки HV1 та HV2 ділянки - це малоінформативно і тільки "згрубша" визначає Вашу гаплогрупу (для чайників :), але не її підкласи. А для подібних групових проектів, чи пошуку родичів потрібно знати унікальні мутації за межами HV1 та HV2.

Стосовно Y-хромосоми, то тут, звичайно, - чим більше маркерів - тим краще. Але з цією ДНК ситуація поки складніша, ніж з mtDNA. Нові маркери будуть постійно додаватися. Тому, краще почекати ще кілька років поки стане доступним секвенування повного геному людини (<1000$).
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03

Re: Проект FTDNA "Українська ДНК"

Повідомлення vhb » 20 вересня 2014, 01:39

Якщо Ви досліджуєте власний родовід, але маєте труднощі у розбудові родового дерева через відсутність архівних документів, цікавитесь глибокою історією народів та їхнього розселення, розшукуєте своїх біологічних батьків, про котрих Вам з якоїсь причини нічого невідомо, або ж бажаєте перевірити сімейну легенду, що передавалась у Вашій родині від одного покоління до іншого, можливо ДНК-генеалогія може допомогти Вам. Ми запрошуємо українців до участі в Проекті "Українська ДНК" (http://www.familytreedna.com/public/UkrainianDNA/). FB-сторінка проекту - "Український ДНК-родовід" (http://www.facebook.com/groups/UkrainianDNA/).
Число учасників проекту "Українська ДНК" досягло рівня 400 осіб і далі зростає.
vhb
 
Повідомлення: 6
З нами з: 22 травня 2013, 17:39


Повернутись в ДНК-генеалогія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість