ДНК-дослідження в історичній науці

Генеалогія й дослідження ДНК

ДНК-дослідження в історичній науці

Повідомлення ABG » 13 січня 2011, 22:13

На http://www.24tv.com.ua/news/2/13/42211 :
ДНК відкриває історію
17-08-2010
ДНК дослідження приходять на допомогу єгиптологам. Про давньоєгипетську царицю Хатшепсут збереглося дуже мало згадок у історії.
Можливо, у такий спосіб сучасники хотіли покарати її за якісь вчинки. Єдиним артефактом, що залишився від цариці, був зуб, який знайшли археологи у одному з поховань.
Втім, кілька років тому вчені знайшли мумію, яка, ймовірно, належала померлій цариці. Для того, щоб ідентифікувати останки, археологи заручилися підтримкою провідних ДНК експертів. В результаті досліджень вони встановили - це мумія цариці Хатшепсут.
Такі дослідження - задоволення не з дешевих. Проект коштував близько 5 мільйонів доларів. Проте коли мова йде про встановлення історичної правди, не шкода жодних коштів.
Втім, це не єдиний випадок, коли за допомогою ДНК тестування вдається заповнити білі плями в історії. Бруклінський музей у Нью-Йорку має величезну колекцію мумій. Раніше для їхньої ідентифікації вчені витрачали десятки років. Відтепер дослідження проводять за лічені дні.
Яскравий приклад - мумія Деметріоса, яку виявили у одному з давньоримських поховань. Якщо останки розкрити, вони під впливом навколишнього середовища дуже швидко знищаться. А це - безповоротна втрата безцінних екземплярів. Зараз, щоб встановити вік мумії та відтворити образ померлого, достатньо лише крихітної частинки тіла.
Під час досліджень науковцям ще й вдалося зробити низку відкриттів щодо особливостей обряду поховання та муміфікації тіла. А ще вони вперше змогли дослідити мумії тварин, яких єгиптяни ховали разом з померлими правителями.
”Ми, мабуть, перші, хто детально дослідив мумії тварин за допомогою ДНК тестів. Такого до нас не робив ніхто”, - каже дослідник Ліза Бруно.
Вчені переконані - великі відкриття ще попереду, треба лише набратися терпіння.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в ДНК-генеалогія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей