Мержвинські / Mierzwinski

Дослідження родоводів

Мержвинські / Mierzwinski

Повідомлення miervladimir » 25 січня 2010, 14:02

Намагаюсь відновити родовід своєї родини, однак у рідній Україні це дуже важко. За допомогою інтернету знайти майже нічого не можливо. Ми, в генеалогії, як і в усьому позаду усіх. Я думаю, що це дуже комусь потрібно - відокремити кожного від своїх коренів, а тоді вже яку "ІСТОРІЮ" напишуть (перепишуть) таку люди і приймуть. Це лірика - перехожу до свого роду.
Рід МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI) досить древній з поморських земель Германії та Польщі. Є там така місцевість МЕРЖВА. Розкидані МЕРЖВИНСЬКІ по всьому світу. Найбільше в Америці, Україні та Польщі. Так - саме в такій послідовності. Свою родину я спромігся відтворити на сім поколінь. На жаль, в більшості, по чоловічій лінії ( бо є ім'я по батькові). Вже вийшов на пенсію, і як потеплішає, почну штурмувати архіви. Отже рід МЕРЖВИНСЬКИХ:
- ФРАНЦ (Франк, Франтішек, Ференц ???);
- ЯН, помер в 1896 році в Новоград-Волинському або селищах Майдан, Рилівка. Був керуючим маєтком (Потоцькоко???);
- ВІТОЛЬД (1886 - 1959) народився в Новоград-Волинському або селищах Майдан, Рилівка. Був рахівником київської дільниці ЮЗЖД, репресувався, як польський посібник, був в засланні в Акмолінську. Мав брата МАРЬЯНА (1888 р.н. ???) та сестру МЕЧЕСЛАВУ (1882 р.н. ???);
- ЄВГЕНІЙ (1920 - 2004) народився в м. Ірпінь жив в Києві, економгеограф - вчитель, зав. відділом картографії УРЕ, воював, має нагороди;
- ВОЛОДИМР (1948 р.н.) народився та живу в Києві, радіоінженер, керував підрозділами інформаційних технологій, з 2008 року на пенсії;
- ЄВГЕНІЙ (1971 р.н.) народився та живе в Києві, радіоінженер, системний адміністратор, керувник підрозділу інформаційних технологій;
- ОЛЕКСІЙ (2009 р.н.) поки що тільки придивляється до навколішнього світу.
Поки це все про родину МЕРЖВИНСЬКИХ. Хто хоче отримати більше інформації може подивитися мій сайт http://www.myheritage.com.ua/site-famil ... 0%B8%D0%B9 , де висвітлено родове дерево.
Буду дуже вдячним за будь яку підказку або інформацію про мою родину.
miervladimir
 
Повідомлення: 5
З нами з: 23 січня 2010, 15:53

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення ABG » 25 січня 2010, 14:41

miervladimir написав:Намагаюсь відновити родовід своєї родини, однак у рідній Україні це дуже важко. За допомогою інтернету знайти майже нічого не можливо. Ми, в генеалогії, як і в усьому позаду усіх.

Аж так погано вже не є. А щоб було краще, для цього й працює наше Товариство. Може згодом вдасться й відповідні державні структури "розворушити".
Ваше посилання на сайт виправив (кирилиця в ньому не читається). Якщо Вас цікавить лише Ваша пряма лінія, то глибші пошуки доведеться вести в Державному архіві Житомирської області. А якщо цікавлять всі носії прізвища чи в Україні, чи за її межами, то посилання на відповідні ресурси поступово подаємо в відповідних темах.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12733
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення miervladimir » 26 січня 2010, 10:13

Дякую за відповідь. Я не скаржусь на архівну справу, але занепад великий. Дивився справи дворянства в Київському областному. Що погано, нема єдиної справи про рід, а є тільки тих родин, які подавали клопотання. Там моїх немає. Поки що хочу підняти свій рід бо слава богу є онук і заради нього мабудь це і роблю. Не хочу щоб він був без роду і племені. До Житомира треба писати, робити заказ на справи, а потім їхати і дивитися. Гірше те, що дід, а значить прадіди були римо-католіками. Значить ходили до церкви, атакож в церковних книгах повинні бути записи про сімю. Де шукати ці книги і ці запаси- от проблема?. Чесно кажучи проблем ще є у тім, що данні про діда Вітольда я отримав в архіві з справи репресованого. А дід був твердий горішок - три місця народження в трьох біографіях ( три рази арештовували). Правда всі біля Новоград-Волинського.
Востаннє редагувалось miervladimir в 26 січня 2010, 12:00, всього редагувалось 1 раз.
miervladimir
 
Повідомлення: 5
З нами з: 23 січня 2010, 15:53

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення ABG » 26 січня 2010, 10:29

Ось на нашому форумі приведені витяги viewtopic.php?f=24&t=68&start=10 , де фіксуються Мержвинські й у Київській, і Волинській, і Подільській губерніях. Очевидно, що Ваша гілка - з Волинської, до якої належав Звягель/Новоград-Волинський. Безсумніву, що й метричні книги римо-католицького костелу цього міста також мають бути чи в ДАЖО, чи у його філії в Бердичеві (колеги, які там працювали, зможуть підказати точніше).
А драматизувати не треба, бо генеалогічні матеріали скрізь треба вишукувати з різних матеріалів. І в архівах Польщі, і Росії, й Австрії та інших країн ніхто зразу "на тарілочці" не принесе готове генеалогічне дерево. В Україні, скажімо, краща справа з метричними книгами, бо в архівах вони доступні за період понад 75 років. А от у Польщі законодавством передбачено "закритість" метрик на 100 років, при цьому цю норму поширили й на книги з українських територій - тому там ніхто Вас навіть не підпустить до матеріалів за 1910-1945 рр.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12733
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення miervladimir » 26 січня 2010, 12:10

Слава богу історію сім'ї в період з 1920 року я знаю. Тут проблеми якраз за дев'ятнадцяте сторіччя. Я побачив в інтернеті, що вийшла книга про шляхту -декілька томів. І там є досліджені Мержвинські на правобережній Україні. Якби довідатись ім'я та по батькові цих Мержвинських, то можна цю книгу і купити і отримати з неї якись подробиці або напрямок пошуків.
miervladimir
 
Повідомлення: 5
З нами з: 23 січня 2010, 15:53

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення Strilbycki » 26 січня 2010, 13:41

Імен та по батькові там немає, є посилання на архівні справи, це довідник за допомогою якого Ви зможете прискорити свої пошуки, бо в цьому довіднику по кожній родині вже складений реєстр з посиланням на одиницю збереження в архіві. Також коли віднайдуться інші споріднені роди, то Ви зможете перевірити інформацію і про них.

Вам рекомендую чотиритомник по Київській та Волинській губерніях: "Легітимована правобережна шляхта (кінець 18-го - середина 19-го століть)
2, 3, 4, 5 томи.
видавництво Пшонкiвського 2006-2007 рр.

Сьогодні постараюсь переглянути чи є там Ваше прізвище.

на фото це видання.
Приєднані файли
IMG_0610 web.JPG
IMG_0610 web.JPG (21.71 Кб) Переглянуто 14868 разів
Аватар користувача
Strilbycki
 
Повідомлення: 297
З нами з: 21 грудня 2009, 12:42
Звідки: Україна \ Ukrain \ Украйина м.Київ \ Kyiv \ Кыйив

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення miervladimir » 27 січня 2010, 09:51

Дуже Вам вдячний за поради та допомогу. Буду чекати Вашого повідомлення. А щодо споріднених родів, то брата дідуся - Марьяна я думаю розстріляли, бо він визнав себе шпигуном і це він давав покази на діда; сестра - Мечеслава вийшла за між і виїхала з України, так що пошуки можливі, коли побачу сім'ю пра... або прапрадіда. Призвище там є, от тільки де ці книги є для перегляду?
miervladimir
 
Повідомлення: 5
З нами з: 23 січня 2010, 15:53

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення Strilbycki » 27 січня 2010, 13:34

Том 4, в Волинській губ. є три родини Мєржвінських, перші в Старокостянтинівському повіті дворяни другого розряду, другі декласовані в 1840 році, треті дворяни? (указ герольдії, за 1826 р.).

Киниги можете придбати в Києві, вони є в крамниці КМА (могилянка), на Подолі та КНУБА (кісі архітектурний корпус, Клименко 2).
Аватар користувача
Strilbycki
 
Повідомлення: 297
З нами з: 21 грудня 2009, 12:42
Звідки: Україна \ Ukrain \ Украйина м.Київ \ Kyiv \ Кыйив

Re: МЕРЖВИНСЬКІ (MIERZWINSKI)

Повідомлення miervladimir » 27 січня 2010, 14:58

Дуже дякую. Буду на Подолі - подивлюся і мабудь куплю 4 томю.
miervladimir
 
Повідомлення: 5
З нами з: 23 січня 2010, 15:53


Повернутись в Родоводи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей