Сторінка 1 з 1

Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 30 грудня 2009, 21:51
Коновальчук
Шукаю інформацію про ріди Барвінських герба Ястшембець і Барвінських герба Айхінгер (можливо і інших гербів). Обидва роди походили з Руського воєводства.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 22 липня 2010, 16:41
Коновальчук
Барвіч-Барвінські гербу Jastrzębiec походять з Перемиської землі Руського воєводства. Про них є згадка в гербівнику Уруського, де вони помилково віднесені до гербу Bartsch, можливо через схоже написання їхнього придомку - Barwicz. До цієї родини належали відомі на Західній Україні Олександр, Мартин, Осип, Василь, Богдан Барвінські.
В першій половині 18 ст. в Київське воєводство переїхали брати Теодор, Прокоп, Каспр-Габріель. Син Каспра-Габріеля Моисей, та сини Теодора подавали в Київське дворянське зібрання документи на підтвердження дворянства, саме про них згадує Уруський. Сини Теодора та Прокопа мешкали в селі Новоселиця, зараз Попільнянського району Житомирської області, де їх нащадки мешкають і до нині з призвіщем Барвіцькі.
Молодший син Прокопа Пантелеймон оселився на початку 19 ст. під Білою Церквою, його сини Федір та Антон дали початок тамтешнім Барвінським.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 23 липня 2010, 13:02
SVKM de L
За даними Тадеуша Гайла, різні Барвінські використовували дві одміни Ахінгера (1шу та 2гу), Бартч(ш) (власне, ще одна одміна Ахінгера), та власний герб Барвінскі (що дивним чином нагадує мій :shock: )
http://herbyszlachty.pl/herby_nazwisko_herby.php?lang=en&search=B&name=Barwi%C5%84ski&submit=Display+Coats+of+Arms

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 26 липня 2010, 15:39
Коновальчук
Барвінські гербу Ахінгер з'явилися у кінці 17 ст., коли Петро Барвінський з Барвіка за відзначення в обороні Відня був приєднаний до гербу Ахінгерів. Ця родина мешкала в Польші і Литві.
Барвінські гербу Бартш не існували, це помилка в гербівнику Уруського яку підхопили інші геральдисти.
Марцін Григорович Барвіч-Барвінський отримав від Австрійського цісаря власний герб "Barwinski".

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 12 серпня 2010, 09:07
Коновальчук
Ще одна гілка Барвінських невідомого герба походить від Григорія Івановича Барвінського, який виїхав з Валахії у 1812 році і вступив на службу в Київську губернську канцелярію перекладачем. Знав 5 іноземних мов. Київське дворянське зібрання внесло його до 1, а згодом до 2 частини родословної книги. Онук Григорія Івановича Євгеній Михайлович на початку 20 ст. служив у Петербурзі і мав посілості на Херсонщині.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2010, 09:51
Коновальчук
Ще одна родина Барвінських з Таращанського повіту доводила свї дворянські права у 1802 році. Мешканці села Житники Миколай, Олександр з братами, сини Шимона. Вони користувалися гербом Доленга. При поданні документів вони подали лише метрики, свідоцтво благородних осіб, та герб. Герб Доленга є подібним до герба Ястжембєц, якщо враховувати слабку гербову пам'ять більшості шляхти, можна стверджувати, що і ця родина належала до Барвіч-Барвінських герба Ястжембєц.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 16 листопада 2010, 18:34
Коновальчук
В 1802 році Подільське дворянське депутатське зібрання визнало в дворянстві Стефана, Петра, Григорія, Павла, Олексія та Ілью синів Тимофія, внуків Федора Барвінських. Мешкали вони в с. Байроки Брацлавського повіту.

В тому ж році, теж зібрання визнало в дворянстві жителів Проскурівського повіту Григорія, Василя, Созона, Єпіфана Иванових синів Барвінських.
Нажаль, інформація про їх герби та територію походження в мене відсутня.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 13 лютого 2011, 10:44
Коновальчук
По сповідальним розписам Таращанського повіту за 1798 рік Барвінські мешкали в наступних селах.
Село Гейсиха - звільнений священник Іван Барвінський 56 років, д'ячок Агафонік Барвінський 25 років, понамар Осип Барвінський 19 років.
Село Житники - вдова священника Семена Барвінського Анна Іванівна 61 рік. Про цю родину повідомлення від 03 жовтня 2010.
Село Кашперівка - священник Андрій Іванович Барвінський 67 років.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 17 лютого 2011, 16:44
Коновальчук
У 1765 Лубенським протопопом був обраний Федір Барвінський, уроженець області Польської. Маю інформацію про навчання в Києво-Могилянській академії якогось Федора Барвінського з Дрогобича.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 25 березня 2011, 20:05
Коновальчук
Козак куреня Пластунівського Семен Остапів син Барвінський ("Чуприна") за успішну службу "награжденъ званиемъ войсковой войска запорожского низового канцелярии подканцеляристом", а потім "определенъ от оной на нашъ войсковий Кодацкий перевозь подписаремъ... к чиненню входящихь тамо у войсковой скарбь приходовь и расходовь записокь..." [32]. Служив він з 1757 р. "верно и радетельно" підканцеляристом у Військовій канцелярії, потім до 1765 р. на Кодацькому перевозі. Кіш "по дошедшим к нам од подчиненных наших старшин о нем похвальним рекомендациям", видав атестат для одруження його у Сумах і увільнення від військової служби.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 14 червня 2011, 19:13
Коновальчук
Згадуваний вище Лубенський протопоп Федір Барвінський був одружений з Анною Іванівною Ореховською, що походила з місцевої Лубенської родини. На успадкованій від батька землі Анна заснувала хутори Барвінщину і Маляриху.
Напевно, від їх сина Кирила Федоровича походять дворяни Полтавської губерні - Барвінські.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 18 липня 2011, 18:54
Коновальчук
В Almanach Szlachecki. Genealogia Polskich Rodzin Szlacheckich. 1939 T.1 z.4 згадуються дві родини Барвінських, гербів Любіч та Айхінгер. До Барвінських гербу Айхінгер записана через помилку у Уруського родина Барвіч-Барвінських гербу Яструбець, що довела своє дворянство у 1803 році у Київській губерні (повідомлення №2 у цій темі). Щодо Барвінських гербу Любич, то мені невідомо чому вони записані під цим гербом, оскільки Львівський підчаший Валентин Барвінський, згідно родинного літопису Барвінських, є двоюрідним братом Моісея Барвіч-Барвінського, що був визнаний у дворянстві Київської губернії у 1803 році.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 25 грудня 2011, 13:52
Коновальчук
В 1829 році Волинським дворянським депутатським зібранням була внесена до 6 части родоводної книги родина Барвінських з Луцька. Ця гілка походила з села Барвін що було розташоване в Луцькому повіті Волинського воєводства і належало цій родині принаймі з другої половини 17 століття. В 1841 році Центральна ревізійна комісія перевіривши справу Барвінських надала негативний висновок щодо їх прав на дворянство.

Re: Барвінські / Барвинские / Barwinski

ПовідомленняДодано: 18 серпня 2017, 08:42
Коновальчук
Одним з учасників повстання Бузького козацького війська в 1817 році був відставний капітан Філарет Барвінський. Про нього відомо, що був з польського шляхетства, служив з 1769 по 1790 роки.
Першим лікарем Кубанського козацького війська з 1794 року був штаб-лікар, колезький ассесор Іван Барвінський.