Українські спортивні організації та клуби в Австралії

Емблеми та лого спортивних заходів, федерацій і клубів

Українські спортивні організації та клуби в Австралії

Повідомлення ABG » 14 червня 2016, 17:45

Спортивні товариства в середовищі української діаспори Австралії

Український спорт в Австралії мав великі успіхи, якщо взяти під увагу невелике число українців у цій країні. Спортивні досягнення українців досить помітні в порівнянні з успіхами інших етнічних спільнот Австралії чи українських груп в інших країнах поселення. Цілий ряд українців представляли в різних спортивних змаганнях австралійські штати, а також Австралію. Сьогодні, однак, помічається виразне зникнення українських спортивних товариств і зменшення числа українських спортсменів, також в неукраїнських спортивних товариствах. На жаль, українська громада в Австралії, і навіть організації молоді, не зуміли приділити відповідної уваги ділянці спорту. В Австралії вони побудували десятки будинків, але ні одного залу, в якому наша молодь могла б займатися спортом.

Майже від перших днів поселення в Австралії українці почали організовувати спортивні товариства й клуби. Усіх їх було 19: в штаті Новий Південний Уельс—УСТ (Українське Спортивне Товариство) «Лев» (1950-57), УСТ «Сокіл» (1961-69), УСТ «Київ» Кабраматта (1963-93), «Пласт» Сідней (1970-81), «СУМ» Сідней; у Канберрі—УСТ «Дніпро» (1952-68), УСТ «Леви» (1983-87); у Вікторії—УСК (Український Спортовий Клуб) «Україна» (1952-75), УСК «Тризуб» Саншайн, УСТ «Леви» Мельбурн (1979-87), УСТ «Лев» Джілонг (1978-87); у Південній Австралії—УСК «Лев» (від 1951), «СУМ»; у Брісбені—УСК «Україна» (1951-55), УСТ «Дніпро» (1953-75); у Західній Австралії—УСТ «Київ» Перт (від 1951), УСТ «Січ» Нортгем і УСТ «Дніпро» Нортгем; у Тасманії— УСТ «Дніпро» Гобарт (1962-87). Деякі товариства змінювали назви.

З тих товариств, які постали в 1950-их роках, зараз існують тільки два: УСТ “Київ” у Перті й УСК “Лев” в Аделаїді. Вони й можуть похвалитися найбільшими успіхами, як у своїх штатах, так і на регіональному рівні. Обидва товариства змагалися в декількох видах спорту і мали чоловічі і жіночі команди.

Спортивне життя українців в Австралії розвивалося і в українських спортивних товариствах, і поза ними. В українських товариствах грали в футбол, волейбол, настільний теніс, баскетбол, гольф, крикет, теніс, займалися гімнастикою. Хоча в Австралії були розвинуті і популярні хокей на траві, хокей на льоду, софтбол, футбол за австралійськими правилами, регбі, крикет, теніс, настільний теніс, волейбол, керлінг, легка атлетика, плавання, планеризм, рибальство. Саме в кількох із більш екзотичних видів спорту українці в Австралії осягнули чималих успіхів.

Перешкодами для задовільного розвитку українського спорту був брак грошей, відсутність власних спортивних приміщень, недостатнє зацікавлення широкого громадянства й преси.

http://studopedia.su/4_17873_stanovlenn ... anadi.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8585
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Спортивні емблеми

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron