ФК "Україна" Ульм (Німеччина)

Емблеми та лого спортивних заходів, федерацій і клубів

ФК "Україна" Ульм (Німеччина)

Повідомлення ABG » 04 березня 2011, 14:46

ФК "УКРАЇНА" Ульм

Футбольний Клюб "Україна" заснували брати Скоцені в липні 1945 р. в Зальцбурзі в Австрії, щоб продовжувати традицію знаного СТ "Україна" із Львова. Новозаснована дружина розігравала змагання з чужинецькими клюбами і записувала на конто українців самі успіхи. В березні 46 р. змагуни переїхали з ланковим м-р. Чолієм Ярославом і організаційним референтом Прудиусом Богданом до американської зони Німеччини і оселилися в таборі Ульм над Дунаєм. По відкритті сезону 17.3. 46 р. на міському стадіоні в Ульмі змаганнями з "Чорногорою" (вислід 1:1, суддя Андрухович), клюб бажав грати тільки з сильними чужонаціональними дружинами.
Після серії перемог над дружинами німецької ляндесліґи в американській зоні і після перемог на виїздах до англійської і, головно, до французької зон, клюб влаштував змагання з дружинами першої німецької кляси ("південної надліґи"), виграючи в Ульмі 5:0 і з колишнім першуном Німеччини "Баєрн" з Мюнхену (реванж в Мюнхені дав реміс 1:1).
Однак, в липні 1946 р. почалася серія нещасливих і великих поразок на грищах, яких наслідком був цілковитий розклад і, кінець-кінцем, занепад дружини. Програші в Розенгаймі 0:3 з АСФ, в Бамберзі 0:7 з 1. ФЦ і в Авґсбурзі 1:8 з БЦА, закінчили діяльність "України". Змагуни перейшли грати до дружин німецької надліґи: "Штуттґартер Кікерс" і в більшій кількости до старого "Фенікса" в Карльсруге, що саме нашими грачами хотів врятувати перед спадком до нижчої кляси. По спадку "Фенікса" з надліґи і виїзді Скоценів до Бельґії, восени 1947 р. змагуни перейшли до українських товариств, початково до "Дністра" в Штуттґарті, а по його ліквідації в 1948 р. головно до "Беркута".
Не зважаючи на цих кілька технічних успіхів, в загальному треба ствердити, що крім організаційної несубординації щодо централі РФК і ЦПУЕ деякі змагуни т-ва "Україна" зробили недобру рекляму товариству і українцям своєю некультурною поведінкою на грищах.

(Кікта С. Дзеркало спортових товариств // Альманах Ради Фізичної Культури: 1945-1948. — Мюнхен: «Молоде Життя», 1951. — С. 84)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8584
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Спортивні емблеми

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей